To už si v SPOZ myslí, že nad ně není?

obrazek
29.4.2013 09:06
Místopředsedkyně SPOZ Dita Portová na otázku redaktora Václava Moravce, kterou ve svém nedělním diskusním pořadu položil Hynku Kmoníčkovi, reagovala těmito slovy: „Podle mne je to hodně neuvážené, neřku-li přímo drzé, a to zejména v případě veřejnoprávního média.“ Co se vlastně stalo?

Zemanův zahraniční poradce Hynek Kmoníček se během diskuze o tom, kdo by měl v našem ústavním systému navrhovat velvyslance redaktora Moravce zeptal, zda dokáže říct, kdo bude za dva roky ministrem zahraničí. Moravec mu odpověděl otázkou, jestli ví, kdo bude za dva roky prezident.

Myslím si, že reakce Moravce byla naprosto logická. Hynek Kmoníček, který divákům své názory předkládal s dikcí a mimikou vyvolávající asociaci na dětem vyprávějícího pohádky Františka Nepila, si pouze naběhl, neboť to, co bude v politice za dva roky, nemůže vědět nikdo na světě. Vědět totiž není to samé jako se domnívat.

V SPOZ však zřejmě platí pravidla děda Vševěda. Řídí se jimi nejen M. Zeman, ale i infantilně ironický Kmoníček, potažmo místopředsedkyně SPOZ Portová. Pokud ne a jejich argumentace je podložena nadlidskou schopností vědět, co se na 100% stane v určitém časovém horizontu, tak bych se jich rád zeptal, co za dva roky bude se mnou. Budu mít práci? Budu zdráv? Budu žít?

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: politická kultura, SPOZ

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.