Vláda zřejmě ztratila pud sebezáchovy…

obrazek
18.7.2012 16:41
V době, kdy vláda neustále škrtá, snižuje valorizaci důchodů i platy ve státní správě a zvedá daně, navrhlo ministerstvo práce zvýšit platy ústavních činitelů a soudců. Je to názorný příklad arogance vládních představitelů vůči občanům této země, kteří žijí v podmínkách, kdy jsou neustále zvyšovány nejen ceny léků a potravin, ale i nákladů na bydlení. Vláda tak velký počet seniorů tlačí do situace, kdy musí volit mezi nákupem léků nebo potravin. Ani bez léků ani bez potravin se ale nedá přežít. Dle údajů Českého statistického úřadu je u nás průměrný důchod ve výši 10 543 korun a průměrný plat činí 24 319 korun. Dodávám, že na tento průměrný plat nedosáhne 2/3 zaměstnanců. Tváří tvář těmto faktům má vláda odvahu projednávat zvýšení platů a náhrad ústavních činitelů a soudců o desítky tisíc měsíčně!

Jelikož se úprava týká i poslanců a senátorů Parlamentu ČR, bude jistě velmi zajímavé, jak se k tomu poslanci jednotlivých stran při schvalování tohoto návrhu postaví. K hlasování by mělo dojít nejlépe před říjnovými volbami do krajských zastupitelstev a do třetiny senátu. Doporučuji voličům pečlivě sledovat, jak který poslanec či senátor bude hlasovat. Zdá se, že prvním, kdo ztratil pud sebezáchovy, je poslanec ODS Tomáš Úlehla, který výše zmiňovaný návrh hají slovy, cituji: „Naprosto souhlasím s jakýmkoli uvedením finančního ohodnocení zákonodárců zpět na důstojnou úroveň po trapném a nelogickém, a pouze populistickém snížení odměn, včetně zdanění náhrad, které nemá v evropských vyspělých státech obdoby“ konec citátu.

Nezištně panu poslanci připomenu, že nový francouzský prezident ihned po vítězných parlamentních volbách, letos v červnu snížil platy všem členům vlády s poukazem na fakt, že v dobách špatné hospodářské situace se musí všichni uskromnit. U nás v České republice toto neplatí, uskrovnit se musí jen ti dole, ti kteří vládnou zřejmě nikolivěk. Asi u nás platí, že všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější...

jaromir-novotny
Bývalý I. náměstek ministra obrany a český velvyslanec v Indii a Japonsku.
Klíčová slova: vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Rozprava před hlasováním o důvěře vlády nechává naše média, ovlivněná mafiánskými kmotry, chladnými. Přitom tam zazněly neuvěřitelné informace, které by měly v každém moderním právním státě spustit vlnu zatýkání našich čelních představitelů. Neúčast většiny členů vlády na této rozpravě indikuje jejich "demokratické" myšlení, ale spíše asi jejich zbabělost.

schlimbach

Co čekat od Tupounů? Když jsem sledoval dnes v TV projev Nečase a úšklebky Peake sedící neustále v záběru kamery, bylo jasné, že tito nechápou vůbec nic, že jsou zcela totálně a nenávratně odervaní od reálného života občanů. Nemůže to proto dopadnout dobře, protože zbavit se té arogantní a tupé squadry bude možné jedině silou.  Všichni ti, kteří pro ně dnes zvednou ruku, aby je udrželi u koryt by si něli dnešní den velice dobře zapamatovat, protože budou to oni, kdo při životě něco tak úděsného udrželi, budou to oni, kdo se zvysoka vykašlal na lid této země, kdo nadřadil vlastní zájmy zájmům národa, budou to oni, kdo nakonec ponesou osobní odpovědnost, budou to oni, s kým si národ bude vyřizovast účty.