Báro Hrzánová, proč...?

obrazek
2.5.2013 10:23
Skvělá herečka s komediálním talentem zděděným po otci. Řeč je o herečce Barboře Hrzánové. Česká televize dnes prakticky celý den přinášela informaci o tom, jak tato herečka drží hladovku a pokračuje tak v akci, se kterou začali jihočeští studenti, kteří protestovali proti účasti KSČM z krajské radě. Chtěla bych se paní Hrzánové zeptat, proč se propůjčuje k těmto laciným akcím? A stejně tak bych se chtěl zeptat České televize, proč tuto akci přenáší, a to dokonce živě.

Na tiskové konferenci této akce byly podle mých informací dva(!) novináři. Přesto se Česká televize rozhodla tuto věc vysílat živě, a to dokonce v průběhu celého dne. Ale není to poprvé, kdy se takto Česká televize zachovala - nedávno dokonce avizovala, že budiu aktivisté tvořit lidský řetěz, který propojí sídlo ČSSD - Lidový dům - se sídlem KSČM v ulici Politických vězňů. Mám pocit, že to bylo v den pořádání sociálně-demokratického sjezdu. Jaká byla realita? Namísto dvou tisícovek lidí, které by byly pro utvoření řetězu potřeba, bylo na místě zhruba 20 lidí, kteří si v propojení obou budov pomáhali pořádně dlouhou stuhou. A přesto se tímto tématem Česká televize zabývala, jako by snad součást živého řetězu měl být i americký prezident Obama.

Akce s Bárou Hrzánovou stála také za to. Tvdit, že si ČSSD měla vzít do koalice jinou stranu, nežli KSČM, je přeci popřením volebního výsledku. S kým měla ČSSD utvořit koalici? S ODS nebo TOP 09? Pamatujete na absurdní projevy některých "aktivistů", když se v Praze ustavila koalice ODS - ČSSD? Tak s kým se mají vlastně ty koalice sestavovat? Sami se sebou? A kde vlastně byla paní Hrznová v roce 2010, kdy se ustavila koalice ODS, TOP09 a Věcí veřejných? A kde byla, když Věci veřejné ve vládě nahradila pastrana LIDEM? Tam jí výsledky voleb nevadí? Tam na ně hladovkou neupozorňuje? Je tedy ze stejného těsta jako ostatní "antikomunisté", pro které by byla sněmovna utvořená z 200 poslanců pravice projevem demokracie a ta, kterou by tvořilo 200 levicových poslanců, projevem diktatury?

Kulturní fronta se ostatně v posledním roce předvedla až až. Hlavně, při podpoře jejich guru Karla Schwarzenberga. Slyšela jsem dokonce, že ministr Kalousek vyčlenil ze státního rozpočtu peníze pro ministerstvo kultury, které však měly být přiděleny jen těm, kdo podporují Karla. Říkala jsem si, že je to hloupost. Ale pak najednou režisér Fero Fenič - jeden ze skalních podporovatelů Karla na Hrad - získal několik milionů korun na svůj festival Febio Fest. A to vůbec poprvé v historii festivalu. Ptala jsem se sama sebe, je to náhoda anebo odměna za podporu Karla Schwarzenberga? Že by podpora "kulturní fronty" Karlovi nebyla tak spontánní, jak to při kampani vypadalo? Kdo ví, to se asi už nedozvíme. České televizi a jejím redaktorům tato věc samozřejmě nedošla a ani se nad tím nezamysleli, protože asi měli zrovna zatmění z nějakého živého řetězu propojujícího Pchjongjang, Peking, Kreml a pražské sídlo KSČM.

Chtěla bych paní Hrzánové - kterou mám jinak jako herečku velmi ráda - poradit, jak má s komunisty bojovat tak, aby jí to někdo věřil. Jak se můžeme všichni přesvědčit, hrála paní Hrzánová před rokem 1989 zhruba v pěti filmech či televizních inscenacích. Od roku 1989 do dnešního dne je velmi hojně obsazována, a to jak ve filmu, tak v divadle nebo televizních pořadech. Stasticky se na tyto pořady dívá či chodí na inscenace do divadla 10 - 15% voličů KSČM. Paní Hrzánová, dokažte, že ty komunisty a jejich voliče nemáte opravdu ráda. Věnujte peníze, které Vám voliči KSČM vydělali formou honořářů či tantiémů na charitu. Nebo je to snad zvrácená logika? Když vám vadí to, že lidé volili KSČM, tak proč by vám mělo vadit vzdát se peněz, které jste díky těmto lidem ve své umělecké kariéře vydělala?

Možná byste poté také musela držet hladovku, ale nikoliv dobrovolnou. Nebyla byste však tak trapná...

Foto: ČT24


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

heriot

Já bych řekl, že Hrzánová po otci nezdědila vůbec nic a je to obyčejná druhořadá herečka, která ze jména svého otce prostě dlouho žila, nicméně čas oponou trhnul a už to moc nestačí.

Proto se neustále zviditelňuje podobnými trapnými akcemi a doufá, že bude havloidy odměněna. Zajisté má pravdu, odměna ji samozřejmě  nemine a nějaká dobře honorovaná role se už hledá.

stvan

Na hladovku má právo.To za prvé. Možná ji zvolila proto, že už není hojně obsazovaná a že je to dobrá forma zviditelnění.To za druhé. Rozhodně tuto paní nevnímám jako politickou aktivistku.To znamená, že buď prozřela a je to upřímné a nebo platí mé - To za druhé.