Bude M. Benešová, narozdíl od kuřete, hrabat zadarmo?

obrazek
7.5.2013 16:26
Prezident Miloš Zeman dnes ve sněmovně představil svůj odborný tým.Jeho právo obklopit se lidmi kterým lidsky i profesně věří v žádném případě nezpochybňuji. To však neznamená, že jim lidsky i profesně musím v roli řadového občana věřit i já.

Například nevěřím Mgr. Marii Benešové, která panu prezidentu bude radit s justicí. Dokonce, jak M. Zeman u všech rádců zdůraznil, bez nároku na odměnu (jako platící odborář se nejen ptám, jakou pracovní dobu má předseda ČMKOS Zavadil, abych si mohl ohlídat, že jeho setkání s prezidentem v roli poradce v sociální oblasti probíhají mimo ni, ale i to, čím si důvěru M. Zemana zasloužil, když pracovně právní postavení pracujících, ale i nezaměstnaných a důchodců, je za jeho předsednictví legislativně oslabováno).

To by v případě M.Benešové znamenalo, že až práce pro Hrad je služba vlasti, za kterou si, v duchu myšlenky prvorepublikového ministra financí JUDr. Aloise Rašína, nenechá zaplatit, neboť si např. za práci pro Ústecký kraj - ač i on je součástí její vlasti -  v době kdy ho ovládala její ČSSD, nechala podle dostupných veřejných informací za právní služby, jejichž rozsah a hlavně nominální přínos pro daňového poplatníka nelze dohledat, vyplatit miliónové částky. A to i přesto, že daňový poplatník umožňuje poslancům ČSSD zvolených v Ústeckém kraji čerpat za právní rady nemalé peníze. Ergo kladívko, právě jimi měli případnou zákonodárnou iniciativu Ústeckého kraje  uhradit, neboť to je jejich hlavní smysl. ¨

Zkrátka a dobře. Když  místopředsedkyně ČSSD brala luxusně placenou práci od svých stranických "podřízených", což je dle mého názoru klasická ukázka stranicko-ekonomického klientelismu, tak si mohu myslet, že se možná Zemanovo křídlo v ČSSD poptávkou po právních službách její kanceláře postará, aby jeho prohlášení "zadarmo" bylo fatální prognostickou chybou. Tím v žádném případě netvrdím, že si myslím, že by rady prezidentu Zemanovi měly být poskytovány bez nároku na odměnu. Naopak!

Hrad by  rady vybraných rádců měl z našich peněz platit, jejich cenu a hlavně relevanci zveřejňovat, aby měl volič možnost posoudit, za co bojovník proti zbytečným veřejným výdajům, kterým M. Zeman k mé potěše je, vynakládá peníze a jaký čuch má na kvalitu rádců.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.