ČSSD není pomoci...

obrazek
11.12.2012 15:43
Expremiér Jiří Paroubek na dnešním jednání Poslanecké sněmovny navrhoval bod, ve kterém žádal, aby se předseda vlády jasně vyjádřil, jak bude jeho kabinet - tedy jinými slovy příslušní ministři - řešit závažnou situaci okolo problémů s nelegálním alkoholem. Jak Jiří Paroubek správně uvedl, bezmála 40 smutných osudů lidí, kteří se v ČR závadným alkoholem otrávili, je důvodem, aby se vláda k takto závažné věci vyjádřila. Bohužel, bod opět neprošel. A opět to bylo také kvůli sociálním demokratům.

Jak jsem již napsal v úvodu, Jiří Paroubek tento bod navrhl již minule, před týdnem. Tehdy jej nepodpořilo 6 z 52 přítomných poslanců ČSSD. Proti návrhu se postavil Lubomír Zaorálek a pět dalších poslanců sociální demokracie se hlasování zdrželo. Byli to Jiří Koskuba, Jaroslav Foldyna, Hana Orgoníková, Vlasta Bohdalová a Břetislav Petr.

Dnes, když Jiří Paroubek tento bod navrhl znovu, jej nepodpořili tři poslanci sociální demokracie - opět to byl Jiří Koskuba ("civilním" povoláním lékař!), neznámý olomoucký poslanec Roman Váňa a Pavel Holík (rovněž lékař!). Zdrželo se pak pět poslanců ČSSD - Václav Koubík, Alfréd Michalík, Milan Urban, Jiří Krátký a Petr Zgarba.

Návrh samozřejmě neprošel zejména kvůli koaličním poslancům, kteří - jak se zdá - nechtějí tento problém řešit. 40 mrtvých jim asi nestačí. Možná změní názor, až jich bude 100, což není - vzhledem k nadcházejícím vánočním svátkům a zejména oslavám konce roku - nic nemožného, spíše naopak.

Vážně by mne ale zajímalo, co vedlo oněch výše vuedených 8 sociálních demokratů k tomu, aby hlasovali proti tomuto návrhu Jiřího Paroubka. Co mne udivuje ještě více, je to, že proti návrhu hlasovali i dva lékaři, kterým musí být z jejich praxe zcela jasné, jak může závadný alkohol poškodit zdraví či dokonce zabít.

Nevím, zda je to zášť nebo prostě jen nezájem. Dal jsem si tu práci a hledal jsem, kdy Jiří Paroubek hlasoval proti v případě, že některý ze sociálních demokratů navrhl nějaký bod. Nic takového jsem nenašel. Jiří Paroubek vždy podpořil návrhy sociálních demokratů. Je škoda, že podobný typ - řekl bych s klidným srdcem - slušnosti a loajality, nefunguje i obráceně.

Poslanci sociální demokracie Jiří Koskubo, Romane Váňo, Pavle Holíku, Václave Koubíku, Alfréde Michalíku, Milane Urbane, Jiří Krátký a Petře Zgarbo - ptám se: Proč? To vám jsou osudy lidí opravdu tak ukradené? Opravdu nechcete vědět, jak bude vláda v případě černého trhu s alkoholem postupovat? Uvědomujete si, že mohou zemřít i lidé, kteří Vaše jméno zakroužkovali na kandidátních listinách?

Mám z Vašeho jednání dva pocity:

1. Neumíte se přenést přes antipatie k bývalému předsedovi, hodilo by se říct úspěšnému předsedovi, který vytrhl sociální demokracii v roce 2005 trn z paty.

2. Občané a voliči Vás zajímají jen v den voleb.

 

Nevím, jestli jsou mé pocity správné, budu rád za každý komentář čtenáře tohoto portálu, za což předem děkuji!

karel-nizbor
Ač volil jsem levici, je to všechno na pravici... I levice.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Zajímavá věc. Také bych rád věděl, co jmenované poslance vedlo k tomu, aby pro návrh nehlasovali. Nicméně, metanolová aféra je ve svých důsledcích (mrtví lidé) sice strašlivá, ale neméně hrozná a možná ještě hroznější je věc, že za pouhé čtyři dny mrazivějšího počasí u nás venku na ulici zemřelo již osm (!) lidí. Pokud má tohle kdokoliv, nejen poslanci a členové vlády, za normální, pak tímto žaluji systém, co tohle způsobil!