Duchovní a politička: „Islám povoluje sexuální otroctví“

obrazek
11.6.2011 18:15

Nedávno jsem psal o fatwě Jusufa Qaradawiho povolující útočný ozbrojený džihád proti všem odpůrcům islámismu, muslimům i nemuslimům. Bohužel aktuálně byl tento problém posílen projevy dvou význačných představitelů ortodoxního islámu. Jde o kuvaitskou političku Salwa al-Mutairi a duchovního Abu Ishaq al-Huwaini, oba jmenováni veřejně obhajují zotročováni nemuslimských žen jako sexuálních otrokyň pro bojovníky džihádu.

Duchovní a politička: „Islám povoluje sexuální otroctví“Nedávno jsem psal o fatwě Jusufa Qaradawiho povolující útočný ozbrojený džihád proti všem odpůrcům islámismu, muslimům i nemuslimům. Bohužel aktuálně byl tento problém posílen projevy dvou význačných představitelů ortodoxního islámu. Jde o kuvaitskou političku Salwa al-Mutairi a duchovního Abu Ishaq al-Huwaini, oba jmenováni veřejně obhajují zotročováni nemuslimských žen jako sexuálních otrokyň pro bojovníky džihádu.Když člověk čte o jejich myšlení a pohledu na svět, nemůže být neutrální. Když si představím, že takovíto lidé mohou být mezi sponzory budováni mešit a islámských nadací v České republice, nedivím se obavě české veřejnosti z muslimů.

Bagatelizace jejich slov je schopný pouze buď totální blb nebo jejich stoupenec. Právě takovíto lidé jsou nejsilnějším argumentem odpůrců muslimům a multikulturalismu a bohužel i každý slušný muslim musí byt jejich obhajováním barbarských zvyků středověku znechucen a odmítat je.

Například paní Salwa al-Mutairi obhajuje agresi muslimů proti křesťanům a nemuslimům, společně s jejich zotročením a učiněním jejich žen a dcer sexuálními otrokyněmi muslimů, jako způsob prevence šířeni volných sexuálních styku mezi muslimskou společnosti. Salwa al-Mutairi doslova řekla, „podle islámu není sexuální zotročení žen zakázáno“. Její slova na adresu ruských křesťanských žen zajatých v Čečensku skupinami povstalců, již v Rusko vyvolaly skandál. „Například v čečenské válce, samozřejmě existují ženští ruští zajatci, koupit je a prodat je (na trhu s otroky) v Kuvajtu, je lepší pro muslimy, než aby se zapojili do (dle islámu) nezákonných sexuálních vztahů. Nevidím v tom žádný problém,“ řekla Salwa al-Mutairi.

Také podložila své prohlášení důkazy z tradice „zbožných předku“ (salaf-us-salih – koncepce wahabismu o nutnosti návratu k tradicím prvních generací muslimů), kteří měli sexuální otrokyně.Kritik islámu a poměru v arabském světě Raymond Ibrahim  poukazuje, že sice jsou ve všech muslimských zemích je oficiálně zakázané jakékoliv zotročovaní, ve skutečnosti jsou v společnosti tolerované trhy s nemuslimskými otrokyněmi a sexuální zneužíváni nemuslimských žen. Jak dále Ibrahim píše, muslimský duchovní Abu Ishaq al-Huwaini v televizním vysíláni trval na legalitě otroctví a sexuálního zneužíváni nemuslimských žen a dokazoval ho interpretaci veršů z koránu a tradice (sunna) proroka Mohameda.

Bohužel, ale je smutné, že slušní muslimové se snaží takovéto islamistické koncepce islámu,jako politické ideologie a útočné síly, popírat a bagatelizovat. Rozhodně se tak nepomáhá soužití různých kultur a náboženství v Evropě, o bráněni radikalizaci evropských muslimů nemluvě.Nakonec si myslím, že by se pravicoví i levicoví politice v České republice by měli dohodnout a podpořit návrh zákona, který by zakázal financován českých islámských nadací a mešit z arabských zemí a vytvořit úřad na monitorováni projevu islámského radikalismu. Je lepší dnes konat a předejit tak problémům do budoucna. Pevně věřím, že takovýto postup najde podporu u všech slušných muslimů.Neboť je povinností slušných muslimů postavit se radikalismu šířenému z ciziny do České republiky, neučiní-li to, nemohou se pak divit vzestupu proti—muslimských nálad.

Když člověk čte o jejich myšlení a pohledu na svět, nemůže být neutrální. Když si představím, že takovíto lidé mohou být mezi sponzory budováni mešit a islámských nadací v České republice, nedivím se obavě české veřejnosti z muslimů. Bagatelizace jejich slov je schopný pouze buď totální blb nebo jejich stoupenec. Právě takovíto lidé jsou nejsilnějším argumentem odpůrců muslimům a multikulturalismu a bohužel i každý slušný muslim musí byt jejich obhajováním barbarských zvyků středověku znechucen a odmítat je.

Například paní Salwa al-Mutairi obhajuje agresi muslimů proti křesťanům a nemuslimům, společně s jejich zotročením a učiněním jejich žen a dcer sexuálními otrokyněmi muslimů, jako způsob prevence šířeni volných sexuálních styku mezi muslimskou společnosti. Salwa al-Mutairi doslova řekla, „podle islámu není sexuální zotročení žen zakázáno“. Její slova na adresu ruských křesťanských žen zajatých v Čečensku skupinami povstalců, již v Rusko vyvolaly skandál.

„Například v čečenské válce, samozřejmě existují ženští ruští zajatci, koupit je a prodat je (na trhu s otroky) v Kuvajtu, je lepší pro muslimy, než aby se zapojili do (dle islámu) nezákonných sexuálních vztahů. Nevidím v tom žádný problém,“ řekla Salwa al-Mutairi. Také podložila své prohlášení důkazy z tradice „zbožných předku“ (salaf-us-salih – koncepce wahabismu o nutnosti návratu k tradicím prvních generací muslimů), kteří měli sexuální otrokyně.

Kritik islámu a poměru v arabském světě Raymond Ibrahim poukazuje, že sice jsou ve všech muslimských zemích je oficiálně zakázané jakékoliv zotročovaní, ve skutečnosti jsou v společnosti tolerované trhy s nemuslimskými otrokyněmi a sexuální zneužíváni nemuslimských žen. Jak dále Ibrahim píše, muslimský duchovní Abu Ishaq al-Huwaini v televizním vysíláni trval na legalitě otroctví a sexuálního zneužíváni nemuslimských žen a dokazoval ho interpretaci veršů z koránu a tradice (sunna) proroka Mohameda.

Bohužel, ale je smutné, že slušní muslimové se snaží takovéto islamistické koncepce islámu,jako politické ideologie a útočné síly, popírat a bagatelizovat. Rozhodně se tak nepomáhá soužití různých kultur a náboženství v Evropě, o bráněni radikalizaci evropských muslimů nemluvě.

Nakonec si myslím, že by se pravicoví i levicoví politice v České republice by měli dohodnout a podpořit návrh zákona, který by zakázal financován českých islámských nadací a mešit z arabských zemí a vytvořit úřad na monitorováni projevu islámského radikalismu. Je lepší dnes konat a předejit tak problémům do budoucna. Pevně věřím, že takovýto postup najde podporu u všech slušných muslimů.

Neboť je povinností slušných muslimů postavit se radikalismu šířenému z ciziny do České republiky, neučiní-li to, nemohou se pak divit vzestupu proti—muslimských nálad.

lukaslhotan
Již třicet let obývám tento svět a čim více poznávám stav v zemích mimo Evropu poznávám, jakým jsou Evropa a USA unikátním ostrovem svobody a lidských práv ve světovém měřítku. Jsem přesvědčen, že demokracii a svobodu nezabíjí svoboda názoru, přesvědčení, ale tabuizováni, pohodlnost a lenost.
Klíčová slova: islám

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zenka

Váš článek je trochu zmateční - přečtěte si ho ještě jednou a opravte.