Horníci, jsme s vámi, buďte s námi

obrazek
12.11.2013 11:06
Neboť jsem zatím nezaznamenal, že by ostatní odborové svazy sdružené v ČMKOS podpořily rozhodnutí horníků OKD 19. 11. vstoupit do čtyřhodinové stávky, tak vám chci, byť jen v roli řadového člena Odborového svazu pracovníků peněžnictví a pojišťovnictví, vyjádřit svoji podporu a jsem přesvědčený, že vás podporuje většina řadových odborářů v naší zemi. Řadových zdůrazňuji proto, že si nejsem jist, zda vás především podporují ti odboráři, kteří v rámci demokratického odborového hnutí dostali od svých členů důvěru je na vrcholové úrovni zastupovat.

Vycházím totiž z přesvědčení, že je v naší zemi pro jejich silný a důrazný(ultimativní) postoj -bohužel - dlouhodobě mimořádně příznivé klima, neboť bohatí bohatnou a chudí, jejichž řady se rozrůstají, ještě více chudnou. A ČMKOS místo vysílání odborů do ulic vysílá své představitele do politických funkcí.

Přitom má v okolních demokratických kapitalistických zemích, kde mají odbory jiné hlavní poslaní než organizovat rekreace, sportovní turnaje či chodit s ministrem financí po demonstraci na pivo, do očí bijící mustr. Nespokojení pracující v ulicích dokáží pro svůj důstojný život udělat víc, než pro ně dokáží udělat naši expředsedové ČMKOS v politických funkcích. Přesto všechno, a nebo právě proto, jsem přesvědčený, že my řadoví členové jsme s vámi a přejeme si, aby jste i vy byli s námi.

V odborářské jednotě je síla a nepochybně se to dříve či později ukáže.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.