I státu škodlivé zákony platí, pokud projdou oběma komorami Parlamentu ČR

obrazek
13.3.2013 18:41
Prezident Zeman podepíše, co nepodepsal jeho předchůdce. Konkrétně se jedná o přiložení podpisu pod smlouvu o přistoupení k tzv. Eurovalu. Podle mne se jedná o správné rozhodnutí. Trošku mne ale mrazí z jeho vysvětlení, proč konkrétně u této smlouvy nejde ve šlépějích V. Klause.

Vyjádřil se v tom smyslu, že tato smlouva byla schválena oběma komorami parlamentu a prezident by se měl touto skutečností řídit. Může se mi někdo divit, že tuto větu vnímám jako politický závazek? Nebude mu do budoucna bránit pranýřovat či iniciovat změny zákonů, které byly schváleny oběma komorami Parlamentu ČR před jeho příchodem na Hrad? Doufám, že ne.

Nebylo by proto moudřejší, kdyby svůj podpis pod Euroval doprovodil myšlenkou, že se necítí být automaticky zavázán podepisovat smlouvy či zákony, byť byly přijaty oběma komorami Parlamentu ČR, pokud budou v rozporu s jeho přesvědčením, což se smlouvy o přistoupení k Eurovalu netýká? Já si myslím že ano, neboť jeho původní myšlenka kvalitu prezidentského závazku má a může mu být připomínán(otloukán o hlavu).

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: legislativa, Miloš Zeman

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.