Jiří Paroubek měl v roce 2005, jak se i dnes ukazuje, pravdu

obrazek
27.1.2014 14:42
Když tehdy na schůzi ÚVV ČSSD prohlásil: "Ty zákony, které jsou potřeba ve prospěch této země, lidu této země, budeme schvalovat i třeba s komunisty, a kdyby tady spadli marťani, tak je budu schvalovat třeba s marťany, budou-li členy Poslanecké sněmovny!" Proč?

Odpověď je jednoduchá, neboť za absencí zákonů, které jsou potřeba ve prospěch této země, lidu této země, může nedostatek poslanců, kteří by pro mě zvedli ruku. Média tehdy jeho emocionálnímu, ale i tak státnickému projevu okamžitě nasadila nálepku papaláštví a pokud mají i dnes pocit, že by bylo vhodné mu okopávat kotníky, tak  jeho tehdejší výrok, bez uvedení do patřičného kontextu, rády zopakují. Proto by bylo dobré, aby si přemýšlivý občan uvědomil, že J. Paroubek neřekl nic jiného než,  že  tam kde není demokratická většina, tam nejen smrt, ale ani obyčejný občan nic nebere.

Stejný mediální ironický osud potkává jeho dávné prohlášení, že se státní dluhy nesplácí, byť měl, má a bude mít pravdu. Stačí se podívat na státní rozpočty. Kromě dluhové služby (splácení úroků) se s dluhy, kromě toho že neustále rostou,  nic neděje. Proto  i EU má pouze jednu podmínku. Nesplácejte je, ale dbejte,  aby rostly jen o určité procento.

Proč to vlastně připomínám? Jenom proto, aby každý z nás více přemýšlel, než  k čemukoliv zaujme osobní názor. Současná politická a ekonomická situace, stejně jako marťané, bohužel nespadla z nebe. My jsme se k ní totiž, po patřičné mediální masáži, dobrovolně(nebojím se říci, díky své občanské hlouposti) provolili!!! 

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.