Kauza Šlouf odhaluje absenci demokracie v SPOZ, a nejen v ní

obrazek
17.9.2013 17:18
Pan Šlouf mi je ve své podstatě lhostejný. Na rozdíl od médií v něm nevidím lobbistické monstrum škodící této zemi, ale schopného organizátora, který dokáže splnit zadání, ke kterému se rozhodl či k němu byl vyzván. Možná přeháním, ale bez Šloufa by dnes Zeman lepil na Vysočině díru ve svém gumovém člunu, či by čekal, jestli se za ním s láhví alkoholu, zabíjačkovými pochoutkami a kartonem cigaret v košíku v jeho chalupářském azylu někdo zastaví.

Nezesměšňuji tyto důchodcovské činnosti jako jeho dcera, která se ještě v době kdy netušila, že bude první slečnou, nechala "týnejdžrovsky" slyšet, že zatímco máma pracuje, táta si na Vysočině válí prdel. Pouze je dávám do protikladu s jeho dnešními státnickými povinnostmi. Mezi nimi by především měla být ochota kriticky komentovat(moderovat) rozhodnutí, která pošlapávají demokratické principy. Byť je "jen" čestným předsedou SPOZ, pak bych se moc divil, kdyby nečetl její stanovy. V nich je v pátém bodě "Práva člena SPOZ" písmeno c. napsáno - právem člena je volit a být volen do stranických funkcí a kandidovat do veřejných funkcí - a v šestém bodě - "Povinnosti člena SPOZ" písmeno c. - dodržovat stanovy SPOZ. 

Ergo kladívko. Miroslav Šlouf, stejně jako pražská SPOZ, která ho na lídra kandidátky do předčasných voleb navrhla, načež ho krajská konference schválila, stanovy SPOZ neporušil, přesto ho nejvyšší vedení SPOZ z čela kandidátky vyškrtlo. Možná je v jejich stanovách, které se registrují a schvalují na Ministerstvu vnitra, něco, co co by legitimizovalo jeho vyškrtnutí, skryto, ale pokud ne, pak mi svým mlčením prezident Zeman vzkazuje. 

"Pokud v SPOZ, jejíž jsem čestným předsedou, létají při kácení lesa nedemokraticky třísky, tak mi to nevadí, neboť účel je pro mne důležitější, než kritizovat mocenské prostředky. Zkrátka a dobře. Jsem účelový demokrat a pokud by mi nějaký novinář tvrdil, že nedemokratická rozhodnutí uvnitř politických stran znevěrohodňují demokratičnost jakýchkoliv voleb, tak bych mu řekl, že je idiot".

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Pane Kulíku, pokud se tak stalo(samozřejmě , že to tak mohlo být), pak stejně na své názoru nic nezměním. Naopak!Když mohl  po této prasárně kandidovat Zeman, proč by nemohl Šlouf? To, že poptávám, aby se všem měřilo stejným metrem, neznamená, že budu přát SPOZ, jenom proto, že by kandidoval Šlouf, úspěch.To ani náhodou.Bez něj i s ním jsou pro mne nepřijatelní.

rku

Pánové,

zapoměli jste ale uvést Šloufův majsterštyk. Roku 2007 zařídil se Zemanem dezerci Melčáka a Pohanky a umožnil vládnutí zločinné vládě Mirka Topolánka. opravdu zásadový levičák.

stvan

Jsem rád, že máme na Šloufa podobný pohled.

Druhý poločas se Plzni nepovedl.První byl velmi slušný. Možná to chtělo ve druhém poločasu hrát co nejdéle "Prešovského" zanďoura. Prostě být víc trpěliví. Edina Džeka znám osobně neboť se kolem Army neustále motám. Byl v Armě půl roku. Je to velmi slušný a skromný chlapec. Prvně jsem ho viděl na "Tankistovi", kde jsme hráli letní přípravu s ligovou Slávií při zpáteční cestě ze soustředění. Trénoval nás Plíšek. Byl jako nádherné zjevení a to nejen pro mne , ale i  pro fandy Slávie.