Kdo bude prezidentem?

16.1.2018 18:44
Zeman vyhrál v devíti obcích z deseti. Ing. : proti prof. Ing. DrSc., dr. h. c. V mém volebním okrsku Drahoš neprojde: V prvním kole Zeman 45%, Drahoš 22%. Když se prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., d.h.c. koukne na mapu obcí (Aktuálne.cz), kde kdo vyhrál, jakékoliv jeho sebevědomí musí jít šejdrem ke dnu. ČR je jedno velké slzavé údolí, když v něm tak nemají rádi moudré chemiky, i když nosí brýle bez dioptrií, aby vypadali neškodně jako náš Honza blahé paměti. Všem těm trapasům, invektivám, útokům, tomu všemu se vyhnuli všichni ti, kdož se rozhodli nekandidovat na prezidenta. O co jsou moudřejší, než prof. Ing. DrSc., d.h.c.

Karel Gott před prvním kolem prezidentské volby veřejnosti se vyslovil v tom smyslu, že podpoří toho, kdo se osvědčil jako prezident: Současné prezidentské klání sleduji velmi bedlivě, nejen z pohledu názorů a vizí jednotlivých kandidátů, ale zejména z jejich celkového projevu. K volbám půjdu, o prezidentských kandidátech s rozvahou přemýšlím. Budu proto volit člověka, kterého si vážím, jehož myšlenky a názory jsou mi blízké, a vím, že naši republiku bude opět dobře reprezentovat. A mohl by dle mého obstát i v nelehké době, která nás nepochybně čeká. Tak jak tento projev interpretovaly Parlamentní listy už v titulku[1], tak šlo o podporu současného prezidenta. Po prvním kole Gott pouze sdělil, že nikoho veřejně jmenovitě nepodpořil

Pokud si tato slova vyložil prezident Zeman jako podporu pro svou osobu, tak je ho možné podezírat, že už čte jenom titulky na webech. Je to možná dáno tím, že se už zamýšlel intenzivně především nad tím, jak se budou rozhodoval voliči ANO+SPD+KSČ+ČSSD. Horní limit počtu hlasů pro Zemana představuje počet voličů získaných ANO, SPD, KSČ a ČSSD, tj. 2,7 milionů aktivních voličů. Přes téměř kolektivní podporu neúspěšných uchazečů o to reprezentování republiky ve prospěch druhého na pásce v prvním kole prezidentských voleb hraje se o hodně. Prozatím Ing. Miloš Zeman v prvním kole prezidentské volby nashromáždil téměř 2 miliony hlasů. Kam zmizelo 700 tisíc hlasů? Je to přesně polovina voličů ANO. Tyto voliče může získat. Jde tedy o to, zda se kandidáti soustředí spíše na získání nových hlasů, nebo na odrazování potenciálních voličů svého protivníka, aby nedorazili k urnám. Stačí poukazovat na to, že Drahoše podporuje TOP 09, nebo i ODS.[2]

K tomu směřovalo varování Babiše, které o den později na TV Prima zmírnil. Zatraceně zvýšil svou cenu. Jemně ho upozornil, jak má vystupovat, aby si získal dosud váhající polovinu voličů ANO. Hraje se o 700 000 hlasů. Nemyslím si, že Zeman je ve vztahu k těmto voličům na tom hodnětristně, protože se hraje současně o vládu. Každý Babišův volič si to pěkně rozmyslí hodit to někomu jinému než Zemanovi, protože ví, že tím riskuje, že jeho hlas nebude zhodnocen vládním aranžmá. Pokud tomu tak je, tak stačí křičet zemanovcům, že kdo volí Drahoše, tak chce návrat ODS a TOP 09 k moci.

O Děda Vševěda prof. Ing. Drahoše, DrSc., d.h.c.  v TV diskuzích se bát nemusíme, už ukázal, že umí pěkně zaútočit na své oponenty, nejenom na pana prezidenta, kterému pohrozil, pokud nezmění svůj názor na svou účast v TV diskuzích, tak ho lze považovat za idiota.[3] Tituly ověnčenému dědovi Vševědovi dokonce svého času hrozilo, že se stane akademikem ČSAV. Tyto zářné zítřky mu potemněly po sametové revoluci. To nám nikdy nemůže zapomenout. Vzhledem k tomu, že pan Drahoš titul DrSc. získal naštěstí poněkud opožděně až v r. 1999, tak o kariéře v rámci ČSAV už jenom může zdát jako navždy ztracené příležitosti. Ještě že mu zůstaly možná nějaké vědomosti ze zkoušek předmětů z marxismu-leninismu v rámci VŠ a snad i aspirantury. O tom, že Ing. Drahoš byl považován za spolehlivou kádrovou rezervu., svědčí jeho opakovaný výrok, že musel několikrát odmítnout nabídku vstupu do KSČ.

Pan profesor (nar, 1949) tvrdil, že byl nucen vícekrát odmítnout nabídku na vstup do KSČ. Aby se tak stalo, musela by to navrhnout základní organizace SSM na své schůzi, jejímž členem musel být do r. 1984, tedy do svých 35 let, shodou okolností datu započetí jeho zahraničního studijního pobytu. Pokud by tuto nominaci odmítl oficiálně napoprvé, tak těžko už by tatáž základní organizace už vzhledem k jeho sociálně třídnímu původu a různým stropům na přijímání inteligence navrhovala podruhé, potřetí atd. Maximálně mohl nějaký člen této základní organizace SSM, který to dostal jako stranický úkol, něco takového nabídnout tak mezi řečí u piva, ale to nelze počítat. Pokud tomu bylo jinak, tak je s podivem, že čerstvému kandidátu věd ZO SSM dala doporučení ke schválení jeho zahraničního studijního pobytu.  Proč ovšem tedy pan profesor nesdělil, že musel odmítnout několikrát nabídku SSM na schválení návrhu jeho kandidatury do KSČ, zvláště když musel ještě mezitím několikrát odmítnout nabídku na spolupráci s StB, aby jeho svědectví bylo v souladu s dobovými reáliemi, tak nelze přehlédnout a pochopit. Už proto ne, že je podivné, že ho by ho s jeho sociálně třídním původem vzala do svých řad SSM. A ještě předtím PO ČSM. Neurčitost jeho tvrzení se obrací proti němu samotnému. Chápu, že nechtěl připomínat své své připadné členství v SSM,  předvoji KSČ.

Chápu, proč se prezident Zeman opakovaně vyslovil proti inkluzi, když tato a podobné sdělení jenom zaslechl.  A nejenom od pana profesora. Lépe jet na slonu než na oslu.  

 [2]Zajímavé na tom je, že s kým se Kalousek v rámci prosazování Topolánkova batohu dostal do střetu (Niedermayer, Drahoš i Tůma), tak je s ním dnes v nejlepším politickém přátelství. Drahoš musí zcela jistě mít u svých inteligentních fanoušků jistý vroubek v podobě brněnského selhání. Zrovna v době 2008, kdy Babiš úspěšně získal dotaci na Čapí hnízdo, tak se tomu apolitckému bezdioptrickému intelektuálovi nepodařilo uhrát proti tehdejšímu ministrovi financí financování projektu jednoho možná zajímavého výzkumného centra. Kdo se musí opírat politicky o ODS a TOP09, tak si musí sám rvát vlasy ze zoufalství nad tímto zoufalstvím.

[3] Tady váhám, zda veřejně známý interpretační posun nějakého výroku z výzvy na prosbu, běžně všemi používány, lze v kontextu s předem vyslovenou skrytou osobní urážkou, lze označit za lež, jak se to objevilo ve diskuzích.

 

rezjir10
Zajímám se o historii, politiku a ekonomii, protože Češi nerozumějí svým vlastním dějinám.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.