Když se dva policajti perou, třetí se opět nebude mít důvod smát.

obrazek
5.12.2013 08:15
Nikdo snad nepochybuje o tom, že boj ministra vnitra Martina Peciny za navrácení Petra Lessyho do policejní prezidentské funkce a boj stávajícího policejního prezidenta Martina Červíčka, aby ve funkci zůstal, není nic jiného, než politický boj o moc nad Policií ČR. V rámci objektivity si troufnu tvrdit, že jakékoliv personální změny na vrcholných místech policie vždy probíhaly ze stejných pohnutek.

Na tomto přístupu nemusí být obecně nic špatného, neboť někteří politici mohou mít chuť zametat zištné přešlapy kamarádů - šibalů pod koberec a jiní naopak mohou mít chuť pod ním pořádně, na principu padni komu padni, uklidit. Možná budu považován za mimořádného naivu, když se vytasím s argumentem, že by na personálních změnách v silových rezortech státu měl v prvé řadě vydělat řadový občan, neboť realita je taková, že životně důležité zájmy řadového občana jsou maximálně připomínány v předvolebním kvasu. Přesto na svém argumentu trvám, neboť fakt, že je skutečnost jiná, neznamená, že by zájmy nás řadových občanů neměly být přednostně ošetřeny.

Ale zpět ke kauze Lessy - Červíček.  Stačí si odpovědět na jednoduchou otázku. Cítili jste se bezpečněji za Lessyho nebo za Červíčka? Má odpověď by byla asi taková: Jako občan bez osobní ochranky, kterému je souzeno konzumovat plody legislativní a represivní pasivity politických a silových orgánů, jsem přesvědčen, že jak za Lessyho, tak za Červíčka jsem se cítil stejně nejistě. Zkrátka a dobře. Když se dva perou, ač opět zdůrazňuji, že je to ve skutečnosti hromadná mocensko-politická rvačka o moc nad Policií ČR, tak se třetí, tedy řadový občan, stejně neměl a nebude mít důvod smát.

Policii ČR sice máme, zažitou úctu k dodržování toho, co je psáno a tedy i dáno, která se pod kůži civilizovaných občanů dostává je díky nepřetržité POZITIVNÍ přítomnosti represivních složek, což v žádném případě neznamená, že volám po policejním státu, ale jiná šance jak z naší vlasti udělat Okamurovo Švýcarsko opravdu neexistuje, bohužel nemáme.

Proto mi jsou Lessy, Červíček včetně Peciny ukradení, neboť ani jednomu z nich nevadí, že jsme beztrestně okrádáni o veřejné peníze, o nárok na veřejný pořádek, o pocit bezpečí a lidskou důstojnost. Opak, který by mne usvědčoval ze lži, nepochybně vypadá jinak...


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.