Koho je to vlastně prezident aneb žebříček hodnot naruby?

obrazek
7.7.2011 15:55
Předem tohoto blogu bych chtěl zdůraznit, že jsem Petře Kvitové fandil a jsem rád, že výhrou ve Wimbledonu, proslavila tuto naši malou a krásnou zem. Chtěl bych se na celou věc podívat trošku z jiného úhlu. A ono to vlastně o Petře vůbec není…

Koho vlastně Prezident Klaus v této zemi zastupuje? Žijeme v parlamentní demokracii a měl by být tudíž prezidentem 100% obyvatelstva. Minimálně nadpoloviční většiny, protože je volený parlamentem. Přímou volbu zatím ČSSD marně prosazuje… I prezident ČR Václav Klaus podlehl v těchto dnech kouzlu tenisu a nechal v těchto dnech o sobě slyšet coby nadšený fanda této hry a milovník úspěšných lidí.

On vůbec pan prezident je milovník sportu a ve svém hodnotovém žebříčku dokonce rozděluje sport na ten pro bohaté a ten pro lůzu. V zimních sportech to dotáhl až do té podoby, že rozlišuje sportovní nářadí podle obsahu peněženky a lyže radí vzít majetnějším, kdežto pro plebs tady máme snowboard.

Tak nějak se nám změnil žebříček hodnot a vůbec pojetí smyslu a podstaty života. Žijeme ve světě kde má zábava, sport a komediantství přednost před skutečným vytvářením hodnot. Mladým je od svého narození vštěpována důležitost konkurence a soutěživosti mezi jednotlivci. Příkladem toho můžou být různá superstar, talentmánie apod. Tak nějak se v tom ztrácejí lidské hodnoty a smysl existence.

Na koho se ale vůbec nemyslí, jsou ti, kdo skutečné bohatství vytvářejí, vyrábějí, tvoří. Nepamatuji si, kdy naposled prezident pozval na hrad kolektiv horníků, těžařů nebo hutníků. Je skutečně Václav Klaus prezidentem všech lidí, nebo jen privilegovaných herců, komediantů a čarodějů s penězi?

Takže nepodlehejme iluzi, že se prezident Klaus na stará kolena změní a že při udělování řádu Bílého lva bude mezi pozvanými např. šička, dojička nebo dělník, který přišel při výkonu profese o život. Ne! Bude tam stále těch 10% vyvolených, kteří na společnosti parazitují.

Já osobně se dělnickým profesím hluboko klaním a mám je v úctě. Díky ním může Václav Klaus spokojeně žít na hradě, mít teplo, jídlo a všechny ty své radosti včetně tenisu.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jirilp

Narcisistní porucha osobnosti, kterou Klaus zcela nepochybně trpí, má základ v hluboké vnitřní nejistotě. Proto se musí neustále přesvědčovat o své kráse, mládí, genialitě. Proto se obklopuje těmi směšnými šašky, kteří za peníze dělají to, po čem on touží, ale stejně nikdy nedosáhne vnitřního klidu. Je to v podstatě chudák.

paul

Však si taky rozumíme Jardo :-)

jaroslav

Děkuji, paní Chrtková. Bohužel, tento prezident nebude ten, na kterého budeme rádi vzpomínat!

jaroslav

Lépe bych to neshrnul, Pavle!

paul

Velmi správně. Prezident "vyvolených". Jenže 10 milionů průměrných pod vlivem imbecilní televize sní, že se stanou vyvolenými a v hypnóze jdou vhodit volební lístek těmhle vysmátým svazákům a  STBákům. Jaký volič, takový prezident.

jaroslav

Je to tak Zenko. Prezidentuv narcismus je prostě nepřehlednutelný. Za vydatné pomoci svých poradců Jakla, Hájka, Payneho nelze ani jinak fungovat.

zenka

A co lze říct ke zprávě na idnes /která však stejně byla odsunuta velmi rychle z první stránky/:   

Klaus odmítl podepsat důchody podle výše příjmů, stát prý není pojišťovna   

Je to od něj jen populistický trik! Vždyť co má jeho odmítnutí podpisu pro normálního občana  za efekt?                                                             Vůbec žádný, neboť i prezident si je zcela jistě vědom tohoto bezcenného gesta, jelikož ví,  že stejně zákon bude platit, pokud ho nevetuje!!

 

 

jaroslav

Kateřino, souhlasím. Nejhorší na tom je, že se nad tím už nikdo nepozastavuje. Že to jak to pravicové bratrstvo nastavilo. Jednou jsem slyšel hezké přirovnání. Jedno dítě se ptalo proč v Africe umírají děti? Starší pan odpověděl: Protože nemají peníze. A děvče se opět zeptalo: A proč je nemají? Pán odvětil: Protože je má Madonna... Na tomto příkladu je vidět, jak ten systém je nastaven. Přitom je to tak jednoduché ... kdybychom všichni hráli hokej, fotbal, tenis nebo zpívali, tak vymřem ... protože bychom neměli co jíst, byla by nám zima atd. To že nás baví komedianti...bez toho se můžem obejít. Bez pracujících ne! A v tom to je zvrhle a nedůstojné.

jaroslav

Tak nějak jsem v tom spěchu zapomněl na typicky aktuální příklad hodnot ... Karlovarský filmový festival. Tam se z veřejných peněz pumpuje co to dá ale že tady ženeme lidí do chudoby, nikoho nezajímá! Pro spřízněné skupiny prostě peníze z veřejných financí jsou, pro některé ani flok!