Komu slouží dvojí metr a kdo si ho objednal?

obrazek
27.9.2013 09:53
Není takřka dne, ve kterém by Policie ČR někoho neobvinila z hospodářské trestné činnosti při spravování veřejného majetku. Aktuálně v Ústeckém kraji stíhá čtyři lidi, kteří se měli údajně pokusit nevýhodně nakoupit roentgeny CT pro teplickou nemocnici. Slovo "pokusit" zmiňuji v rámci fair-play, neboť k realizaci zakázky, byť za nejnižší cenu, nedošlo.

Nepředpokládám, že by mne někdo mohl podezřívat z toho, že bych si nepřál, aby se všichni polistopadoví šibalové převlékli na pořádně dlouhou dobu do tepláků a domů se vrátili díky konfiskaci majetku chudí. Na druhou stranu ve mně tato PČR mediálně vybubnovaná stíhání vyvolávají pocit, jestli se nejedná o jakýsi ekvivalent Kubiceho zprávy, neboť z mnoha stran slyším pochvalné hlasy, že je to práce prezidenta Zemana, potažmo jeho ministr vnitra Peciny, z čehož by měl mít slušný člověk, pokud by to byla pravda, strach, neboť stíhání na politickou objednávku by bylo to poslední, co by naše morálně zlomená zem potřebovala.

Proto mám obavu, že se pro nedostatek relevantních důkazů, které by dnešní stíhání PČR potvrdily, od těchto stíhání  po volbách "plánovaně" upustí, neboť jejich základním cílem může být(PČR, neboť Kubiceho zpráva vyšla z jejich řad, nechť se neuráží)  nábor voličů pro SPOZ. Ale to není jediné, co mne v této souvislosti znepokojuje. Tento týden byl  strážníky,  za použití donucovacích prostředků, předveden k vysvětlení starší muž, který pískáním rušil projev prezidenta.

Co mi vadí je skutečnost, že když před minulými volbami házela mládež na Jiřího Paroubka , a na ty co tehdy stáli po jeho boku, vajíčka, tak to byl projev demokracie. Ani se střelcem kuliček na Klause se takto nezacházelo. Zkrátka a dobře. Když se měří dvojím metrem, tak je nutné se ptát, komu to slouží a kdo si to objednal.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Miloš Zeman, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.