Let MH17 ve světle průběžné a závěrečné zprávy 5

obrazek
22.11.2015 22:39
Vyšetřovatelé odmítli převést do Nizozemí všechny dostupné trosky. Když se totéž stalo v případě letecké katastrofy ve Smolensku, velmi se to nezamlouvalo britskému expertu Franku Taylorovi. Když ale obyvatelé Rozsypného se chtěli odvděčit za humanitární pomoc městu Jejsk v Krasnodarském kraji (Ейск Краснодарского края) a rozhodli se předat jednu trosku tamnímu muzeu 70. výročí Vítězství, tak podle informací ruského tisku Holanďané protestovali. Ve videu Global News při komentování průběžné zprávy umísťuje trosku pláště s okny do Rozsypného, ve videu při komentování závěrečné zprávy už do Hrabové. Takové neuctivé zacházení si fakt kostičky stárnoucího a ošklivě pocuchaného letadla nezasloužily.

Úvod

21. 7. 2014 v 15:52 ukrajinský novinář Dmitro Šinkaruk (Дмитро Шинкарук ) na stránkách servru Українські Національні Новини objevil pro svět nejslavnější dnes geograficky neidentifikovatelný naprosto prostřílený kousek plechu z levé strany pilotní kabiny pod oknem v článku Na úlomcích Boeingu-777 byly nalezeny stopy po šrapnelech [На уламках "Boeing-777" знайшли сліди шрапнелі]. Jeden z diskutujích na webu Palba.cz na téma pád letu MH17  k tomu v 14:08 středoevropského času okamžitě poznamenal, že ze způsobu proděravění toho kousku plechu vyplývá, že Ano to by mohlo byť to čo hladáme. Jiný zase 14:17, že ak tie diery pod oknom su od rakety, tak lietadlo bolo zasiahnute na ľavej strane a zozadu, lenže Snishne (odkial vraj novorusi strielali) je z pravej strany a spredu.

 

Přehršel zapomenutých dat z prehistorie Trosky

5. 6. 2014 se objevila zpráva, že raketové komplexy Buk míří k ukrajinské hranici. Tentýž den podle informací ministerstva obrany Luhanské lidové republiky opolčenci eparatisté získali Su-25; ruské ministerstvo obrany vydalo komentář k prohlášení ministra obrany Ukrajiny k jeho vítěznému průvodu v Sevastopolu, v němž mu připomnělo osudy ukrajinských nacistických vojáků a také to, že 17. července bude 70-leté výročí, pochodů nacistických zajatců Moskvou.
9.7. 2014 v Krasnodonu probíhaly těžké boje; Kyjev pohrozil  separatistům  ošklivým překvapením a  Porošenko chce zapojit do jednání o Ukrajině Británii a Itálii.  Podle ministra obrany Luganské lidové republiky na východní Ukrajině Igora  Plotinského jeden z ukrajinských válečných letounů Su-25 nouzově přistál. Naši bojovníci se jej zmocnili. Letou vyžaduje mírné opravy. Poté jej plánujeme použít. Luganská lidová republika má konečně své vlastní letectvo.  Jevgenij Gilbo: Na Ukrajině zůstane 8 milionů lidí, ostatní utečou.  

13. 7. 2014 v noci byl zničen most u Zuhres směrem na Zareči.

12. 7. 2014 protiletadlový komplex středního dosahu BUK-M1 ve městečku Starodub se měl pravděpodobně přemístit k hranicím někde v oblasti Klimova. Další BUKy-M2  měly být umístěny v městě Sudža, 102 km západně od Kurska.

14. 7. 2014 v souvislosti s varováním NATO o rostoucí koncentraci ruských vojsk na hranicích s Ukrajinou  se objevily spekulace  o zahájení konání mezinárodního  vojenského cvičení Rapid Trident 2014 na Ukrajině, jehož se měli účastnit jednotky z Arménie, Azerbajdžanu, Bulharska, Kanady, Gruzíe, Nemecka, Moldavska, Polska, Rumunska, Veľkej Británie a Ukrajiny. Ukrajinský ministr obrany oznámil prezidentu Porošenku, že ukrajinský vojenský dopravní letoun An-26 mohl dopadnout na území RF. Vzhledem k tomu, že letadlo bylo ve výšce 6,5 km, což mělo znamenat, že letadlo zasáhl výkonnější protiletadlový komplex, který byl použit pravděpodobně z území Ruské federace.

15.7. 2014 Sněžno se léčilo po náletu, podle ukrajinských zdrojů šlo o neznámé letadlo. Obyvatelé Loskutovky  počítali následky útoku ukrajinského Su-25. Ukrajinským vojákům se podařilo zachránit čtyři členy posádky vojenského dopravního letadla An-26, které den předtim proruské (nebo ruské síly) sestřelily v Luhanské oblasti na východě země. Dva piloti se ocitli v zajetí.

16.7.2014 opolčenci vzali pod kontrolu Marinovku.  Podle ukrajinského ministra zahraničí Klimika situace na jihovýchodě Ukrajiny vyžaduje uzavřít příměří a za tímto účelem, se ukrajinské úřady snaží uspořádat konzultace mezi milicemi, Kyjevem, Moskvou a OBSE.

17.7.2014 Podle Ukrajinců ruske lietadlo zostrelilo 16.7.2014 okolo 19 hodiny ukrajinske Su 25. Pilot sa katapultoval. Ruské ministerstvo obrany oficiálně popřelo tvrzení ukrajinské strany, že by sestřelilo ukrajinský Su-25. Opolčenci se snažili obklíčit skupinu příslušníků silových struktur, kteří se chtěli  dostat z „jižního kotle“ a probojovat se k hlavním silám. Po tom, co včera byly nad touto oblastí sestřeleny dva letouny Sü-25, se ukrajinská letadla ve vzduchu zatím neobjevila. Domobranci zajali ukrajinské vojáky.

Podle Strelkova. 14:39 doněcké letiště sa nevzdávalo, ale UKRA ho nadále zasobovala. UKRA bombardovala i ty vesnice, kde nnepůsobila  domobrana. Kotel nebyl uzavřen, ale cesta na západ měla vést jen pětikilometrovým koridorem po polních cestách. V 17:25MSK (14:51 publikováno na Palba) mělo dojít k sestřelu  letadla (prý transportního An-26) u Torezu.

 

Virtuální dějiny jedné Trosky (dle Googlu reprodukováno cca 600krát)

Výše uvedená informace o šťastném nálezu Trosky měla pocházet z účtu publicisty Thomase Zeynera (Томас Зейнер) na Twitteru (z něhož jeden ukrajinský web udělal britského novináře z The Times) z jeho reportáže z místa události, který ji předal právě výše uvedenému webu pod bojovým heslem Konec hry pro Putina, Pěkně se holoubek (záměrně?)  spletl: Повреждение шрапнели на правой стороне(pravé straně!!!). MH17 чуть ниже последнего окна кабины самолета, s tím, že tedy definitivně platí téze o sestřeluletu MH17 raketou země vzduch, vystřelenou z komplexu Buk. Tímto aktem ale jeho hvězda vzplála, ale zase pohasla. Téměř  totožné foto od Romana Olearchyka, které bylo publikováno v The Financial Times ve stejný den (July 21, 2014 4:05 pm), bylo doprávázeno článkem  s téměř neutrálním názvem MH17 crash: FT photo shows signs of damage from missile strike od publicistů Marka Odelliho  v Londýně a Romana Olearchyka, který si hrál se tézí, že by mohlo jít o pozůstatky průstřelu raketou země vzduch s odvoláním na závěr dvou vojenských analytiků. 

Článek byl nicméně doprovázen šestiminutovém videem Putin, Ukraine and airliner crash, v němž zase úlohu hlavních hrdinů kromě výše fota uvedeného plechu z pilotní kabiny z Petropavlivky (respektive Petropavlovky) od Romana Olearchyka  sehrály prostřílený ocas letadla a a později ztracený, obarvený a prostřílený kus plechu na pravoboku se zbytky registrační značky  9M (!). Už předtím 12:02 ukrajinsko ruský web liga.net tentýž závěr učinil s odvoláním na foto prostřeleného  kus plechu, který měl pocházet z předního nákladního prostoru v The Times den předtím Tomyho Coghlana (Last updated at 12:01AM, July 21 2014).

Také další ukrajinský web delo.ua přímo napsal, že to sdělil přímo na Twitteru novinář The Times Thomas  Zeyner, který to zformuloval téměř stejnými větami. Řekl bych, že za touto virtuální postavou bude nějaký Tom Coghlan, který tedy asi jako první zbytky Trosky zvěčnil prostřednictvím svého poněkud špatně zaostřeného digitální foťáku. Trosku si rovněž stihli vyfotit nám již známý nizozemský publicista Jeroen Akkermanns z Dutch RTL-Nieuws (někdy ve dnech 20.-24. července 2014)  a taky samozřejmě nizozemští vyšetřovatelé.  24. července rozšířila vědomosti čtenářů  a diváků agentura Reuters. 25. července 2014 si novodobou rosettskou desku možná byl vyfotit nějaký Getty, spolu s nim ji objevila zkrátka AAP.

S potěšením lze konstatovat, že ani vědění, nabyté díky nálezu Trosky, nezabránilo webu TomoNews US  22.7. 2014 demonstrovat s použitím animace, jak raketa, která se přibližuje ke kokpitu směrem někde od Ambrosivky, zasahuje jako obrovská brokovnice celou spodní část letadla Boeing 700/200. Není divu, stejně tak přečetl rosettskou desku Reed Foster, analytik IHS Jane’s, a to ještě tentýž den, kdy byla vytažena na světla ramp.

Díky této foto hned opět na Twitteru 29. 7. 2014 Julius Bronk z Bellingcat věděl a pověděl všem, jak to doopravdy bylo. Ale co všechno bylo z obrázku jedné Trosky vyvozováno, to také stojí za to:

1) Nemůže jít o výsledek nasazení rakety z komplexu Buk, díry ukazují, že bylo stříleno ze vzdálenosti 1 m (Petr Krohni na Twitteru 31. července 2014);

2) Let MH17 byl možná sestřelen kanonem (Michael Chosudovský 5. 8. 2014);

3) Ju. Muchin 1.9.214dokonce zpochybnil podle rozdílného tvaru rámování oken, že jedná o trosku pocházející z Boeingu 700-200, ale že daná část pilotní kabiny patří Boeingu 737;

4) Ruský svaz inženýrů se zase snažil upoutat pozornost na otvory se záhyby dovnitř trupu, tj. otvorů sezaoblenými tvary, které jsou obvykle seskupeny. Tyto otvory by mohly být vytvořeny pouze v profilu kulatými kovovými prvky, vypálenými z letecké zbraně;

5) Při pohledu na tuto fotografii lze říci, že SU-25 nebo jiný proudový stíhací střílel do kabiny z levé strany záměrně na pilota, na jeho místě zeje obrovská díra. Tato zející díra ukazuje, že se střílelo zespodu a nalevo z pohledu pilota, což hovoří o tom, že stíhací letoun se nenacházel nad letadlem a ani vedle něj, ale pod nim.  Jinak řečeno, bylo to zaměřeno přímo a přesněn na pilota, a nešlo tedy o plošně zaměřenou explozi, která může zásahem na jakékoliv místo letadlo sestřelit.

6) Podle Yurra Belouse většina otvorů vevnitř má vevnitř konkávní tvar, ale pět otvorů zvnějšku má tvar hrany. To znamená, že některé fragmenty šli do boxu za sebou a letělo na přední část, lámány přes kabinu. To dokazuje, že letoun byl zasažen zezadu(1);

 7) podle Lancelota stejné otvory jsou viditelné na  horizontálním stabilizátoru TU154M, který havaroval 10.dubna 2010 nad Smolenskem. (5)

 Při pohledu na foto dolního okraje dveří R2 TU154M  ve Smolensku jsem nepochopil, čím se jejich poškození liší od poškození nekterých částí pláště a křídel Boeingu 700-200, které mělo vzniknout zcela jiným způsobem. Jeví se to tak, že v obou případech sehrály svou roli high energy objects. A nebo nehrály žádnou roli. Stejnou podobnost  ve způsobu poškození jeví také kromě horizontálního stabilizátoru také díra na křídle, dolní okraj konce pravého křídla, levá část spodního pláště s podvozkem. V závěrečné zprávě o katastrofě TU154M, která měla být v podstatě způsobena chybami pilotů, se hovoří o atypických poškozeních.

Lze říci, že výše uvedený umělý artefakt Troska se stal podnětem pro tolik různých interpretací, že by Salvator Dali zbledl závistí, kdyby se toho dožil. S pietou lze vzpomenout na neznámého realistického umělce, který doporučil všem přihlížejícím, kteří se přišli podívat na jeho obraz dvojice v nejlepším, aby si vždy doplnili sami název obrazu titulkem z Rudého práva, třeba  15. pětiletka splněna ještě před termínem.

 

A jak to tedy bylo a muselo být

Jestliže letadlo Boeing 700-200, 9M-MRD nad Donbasem 17. července 2014 se blížil k Petropavlivce  z východu(zhruba a přibližně) mírně podzvukovou rychlostí a podle nizozemských vyšetřovatelů se ve 20:17:03 střetl s explodující raketou přilétající ze západu rychlostí trojnásobně převyšujcí rychlost zvuku, o čemž měl svědčit zachycený zvukový záznam v hlasových rekordérech letadla, pak celou situaci lze přirovnat k situaci, kdy lovec vyzbrojený opakovačkou a Indián vyzbrojený lukem a šípem v autě jedoucí rychlostí třeba 90 kilometrů snaží zasáhnout  běžícího slona rycnlostí 30 km. Když slona lovec zasáhne do hlavy kulkami letící tříkrát rychleji než šíp (rychlostí zvuku), tak už mozek slona nikdy nemůže zaznamenat, že se také Indiánovi ho podařilo zasáhnout,  a ani neuslyší konec konců zvuk výstřelu.  Maximálně tak praskání lebky. Když  lovec mine hlavu slona, ale podaří se mu zasáhnout jeho srdce, tak snad pro Indiána se naskytá šance, že slon ještě uslyší svištění jeho šípu. Když ale lovec zasáhne toliko ocásek slona, tak Indiánův šíp nepřeruší život slona ve stejném momentu, kdy měly mozek slona ustřelit kulky z pušky. Daleko těžší je zasahnout slona kulovnicí, pokud rozzuřený slon poběží proti lovcům, pokud minou, tak zcela určitě nestihnout obrátit své zbraně na rychle se vzdalujícího slona a zasahnout ho přímo do břícha. A pokud se koneckonců strefí do břicha, tak chobot a hlava slona zcela jistě zůstane neporušeny, zvláště ba i ocásek na odvrácené straně bude moci být vystavován v Muzeu Vítězství 70. výročí.

 

Co se stalo ještě po objevení Trosky

14:27 se na diskuzním fóru Palba.cz objevila informace, že v době,  kdy spadl MH17, podle zástupce náčelníka generálního štábu ruských ozbrojených sil Andrew Kartapolov byl zaznamenán v blízkosti MH17 ve vzdálenosti 3-5km letoun ukrajinských vzdušných sil, letící ve stejném koridoru, pravděpodobně Su-25 (pozn. musel by být ale v nižší letové hladině max. dostup má 7km)(2) a komentářem, že pokud by toto byla pravda, tak by to mnohé vysvětlovalo, i teoretická možnost zamknutí se na cíl s větším RCS, čehož by si ani méně zkušená posádka Buku nemusela všimnout. Zvláštní jenom bylo, že si tito diskutující nepamatovali, že 7. 7. 3014 pod informací, že podle Strelcova? UA nakoupila letadla (asi 20ks) a obrněnou techniku v Maďarsku a Rumunsku? (3) poznamenali, že problém zdroje spočívá ve faktu, že Strelcov popírá své spojení s Facebookem. A rozhodli se tedy považovat informaci o sestřelení ukrajinského vojenského letadla, za který měli opolčenci zaměnit sestřel malajské letadla upalujícího pokojně po své trase do Kuala Lumpur, za důvěryhodnou.

 

Dílčí závěr  

Nizozemská komise Trosku zařadila mezi předměty, u nichž místo jejich skutečného dopadu nebylo možné ověřit. Kdyby jenom to. Do Nizozemí doputovala Troska s oknem, v jehož spodním rámu lze snad spočítat 11 nýtů, kdežto pan Akkerman zprostředkoval foto, na němž lze těch nýtů napočítat snad o dva více a jestliže  na prvním z nich druhý otvor po nýtu zleva je snad oddělen od otvoru po po průstřelu nýtu s průstřelem, tak na těch dalších údajně focených přímo v Petropavlovce oba otvory splývají (viz obrázek), Je vidět, že chybička se vloudí a že možná nejenom Češi neumějí číst, psát a ani počítat. Být padělatelem, tak se přesně takto podepíši, aby se na mě v dějinách nezapomnělo. Tvůrci objevené Trosky se příliš soustředili na to, aby dokázali, že letadlo bylo sestřeleno Bukem, (2)  

 

Poznámky a odkazy

1)Most of the holes inside the concave, but there are five holes to the outside edges (see photo below). This means that some of the fragments went into the booth behind and flew to the front, breaking through the cabin. This proves that the plane was hit from behind.

2a) S odvoláním na (http://russian.rt.com/article/41842).

2b) Pokud si také položit otázku, v čí prospěch budou angažovat obyvatelé místního regionu, tak o něčem vypovídá národnostní složení obyvatelstva Grabové: The 2001 census indicated a population of 1,000 people, categorized according to preferred mother tongue as 77.5% Ukrainian speaking and 22.0% Russian speaking, with a handful of Belarusian speakers. Most people living in the village identify as Ukrainian. Pro Petropavlivku jsem čísla o národnostním složení obyvatelstva nezjistil. Ale pokud jsem se toulal po jednotlivých lokalitách Doněcka, tak to všude vypadalo obdobně jako v Hrabové. A také podle toho vypadaly jednotlivé výpovědi, co se třeba týče směru vypálení rakety z komplexu Buk.

3) (http://vz.ru/news/2014/7/3/693990.html

4) Úlohou bojovej hlavice je vybuchnúť v určitej vzdialenosti od ciela(je jedno z ktorej strany sa raketa k lietadlu približuje),vytvorí sa kužel črepín o určitej ploche a hustote, tak aby bol ciel zasiahnnutý aspoň určitým počtom predfragmentovaných črepín,ktoré poškodia nejaký dôležitý prvok lietadla. Nedochádza k priamemu zásahu lietadla raketou (resp. preleteniu rakety cielom skrz). Lietadlo muselo padať dlhú dobu,zaujímavé že nebola zaznamenaná žiadna komunikácia s posádkou o problémoch.Že by im to trafilo do vysielačky? Obamovo vyjádření, že raketa vylétla z území separatistů, je podle Rusů trošku problém, protože satelitní systémy Strategické obranné iniciativy (SDI) pro zjišťování odpalu balistických raket, můžou mít odchylku až 30 km, takže i ten sestřel byl na hraně území pod kontrolou Novoruska nebo nacgardy. (Převzato z Palba.cz)

5) (http://blogmedia24.pl/node/68420 )

 

Použitá literatura

http://lenta.ru/news/2014/07/07/parade/

http://www.blisty.cz/art/73853.html

http://www.blisty.cz/art/73858.html#sthash.PKGSI68W.dpu

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4356 ... i-letectvo

http://outsidermedia.cz/s-ukrajinci-je-konec-zabijí-všechny-utíkejte-pitomci-biograf-končí

http://www.stripes.com/news/us-army-to- ... e-1.272551
http://zn.ua/UKRAINE/nato-chislo-rossiyskih-voennyh-na-granice-s-ukrainoy-snova-rastet-148940_.html

http://www.ridus.ru/news/163704

http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zp ... e--1374375

http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1322652

http://www.pravda.com.ua/news/2014/07/17/7032136/
http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_17/ph ... beti-7236/

http://rusvesna.su/news/1405601908

https://news.pn/de/incidents/109529

http://hodar.ru/post/5546/

http://www.blog-n-roll.pl/pl/brytyjski-ekspert-o-katastrofie-smole%C5%84skiej#.VlCSFmblvmQ

http://foxmulder2.blogspot.cz/2015_04_01_archive.html

http://911tm.9bb.ru/viewtopic.php?id=882

http://911tm.9bb.ru/viewtopic.php?id=819

$http://www.zagolovki.ru/daytheme/boeing/14Oct2015?_openstat=ZGlyZWN0LnlhbmRleC5ydTs3MzUzNTY7MTMwODg2NTE1Mzt3d3cudWEuYWxsLmJpejpuYQ&yclid=5929676992134341785

http://www.unn.com.ua/ru/news/1366231-pid-chas-padinnya-malaziyskogo-boyingu-u-nebi-nad-donechchinoyu-znakhodivsya-ukrayinskiy-il-76

https://www.youtube.com/watch?v=0Q8x9FxU4bg

http://politikus.ru/events/24720-strasti-po-boingu-pervye-priznaki-rakety-vozduh-vozduh-sbival-ne-buk-m1.html

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/342779-z-preletu-ukrajiny-sel-strach-uz-predem-posadka-si-menila-sluzby-piloti-varovali.html

http://www.unn.com.ua/uk/news/1367400-tw-na-oblomkakh-boeing-777-znayshli-slidi-shrapneli4

http://news.liga.net/foreign/politics/2612802-oblomki_boeing_777_ispeshchreny_sledami_shrapneli_the_times.htm

http://www.thetimes.co.uk/tto/news/world/europe/article4153074.ece

http://www.thetimes.co.uk/tto/news/world/europe/article4500201.ece

http://www.unian.net/world/1068676-niderlandyi-schitayut-nedopustimyim-namerenie-rf-vyistavit-oblomok-sbitogo-boinga-777-v-muzee.html

https://russian.rt.com/article/61761

http://avherald.com/h?article=47770f9d/010

http://www.politicalforum.com/political-opinions-beliefs/366448-boeing-777-shot-down-ukrainians-2.htm
http://delo.ua/ukraine/opublikovany-foto-s-verojatnymi-sledami-shrapneli-v-oblomkah-boe-242170/?supdated_new=1447933294

http://www.liveleak.com/view?i=ef9_1437464684

http://www.wsj.com/articles/mh17-pieces-with-shrapnel-like-holes-osce-says-1406230555

http://www.ft.com/cms/s/2/1d6a9ac2-10e3-11e4-b116-00144feabdc0.html#axzz387eMDyhZ

http://www.ft.com/intl/cms/s/2/1d6a9ac2-10e3-11e4-b116-00144feabdc0.html#axzz387cQkALB

http://www.voltairenet.org/article185484.html

http://www.nytimes.com/2014/07/22/world/europe/jet-wreckage-bears-signs-of-impact-by-supersonic-missile-analysis-shows.html?_r=0

http://fishki.net/anti/1299779-bort-mh17-ewe-odno-mnenie.html

http://www.neopresse.com/europa/niederlaender-starten-untersuchung-die-rolle-der-geheimdienste-im-fall-mh-17/

http://www.lawinrussia.ru/node/300594

http://inetmakers.livejournal.com/1179853.html

http://www.globalresearch.ca/evidence-is-now-conclusive-two-ukrainian-government-fighter-jets-shot-down-malaysian-airlines-mh17-it-was-not-a-buk-surface-to-air-missile/5394814

http://www.2000.ua/novosti/mir_novosti/sovbez-oon-nachal-zasedanie-otnositelnogo-sbitogo-v-donbasse-boeing-777-.htm

http://mediamera.ru/post/20400

http://www.kramola.info/vesti/neobyknovennoe/krushenie-boinga-777-na-ukraine-zamalchivaemye-versii

http://www.kramola.info/vesti/neobyknovennoe/krushenie-boinga-777-na-ukraine-zamalchivaemye-versii

http://www.sovross.ru/modules.php?name=News&file=article&sid=597358&pagenum=2

https://www.youtube.com/watch?v=MCMFhiqp9R0

http://www.youtube.com/watch?v=Jf5Ir9M-0dw

https://viktorkovalenko.wordpress.com/tag/bezler/

https://www.freitag.de/autoren/gunnar-jeschke/correct-v-korrigiert

http://www.whathappenedtoflightmh17.com/peter-haisenko-talks-nonsense-about-mh17/

http://www.basfeijen.nl/system/mh17fighterjet.htm

http://www.drivebyplanet.com/2014/08/us-analysts-on-mh17-ukrainian-forces-to.html

http://thenewdaily.com.au/news/2014/07/25/mh17-crash-site-investigation/

http://mato48.com/2015/10/14/mh-17-revisited/

http://www.zvedavec.org/komentare/2014/08/6088-let-mh17-byl-mozna-sestrelen-kanonem.htm

http://blisty.cz/art/74012.html

https://www.youtube.com/watch?v=byDM2xuac_s

http://svobodnenoviny.eu/tag/mh-17/

http://www.faktysmolensk.gov.pl/dokumentacja-zdjeciowa/articles/pole-szczatkow

http://www.zeit.de/gesellschaft/zeitgeschehen/2015-07/mh17-ukraine-roszypne-coal-mining

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/ukraine/10974050/Malaysia-Airlines-plane-crashes-on-Ukraine-Russia-border-July-22-as-it-happened.html

http://www.liveleak.com/view?i=dd8_1405976631

http://www.mirror.co.uk/news/world-news/flight-mh17-haunting-passport-photo-5522605

http://ukraineunderattack.org/en/27514-the-netherlands-asked-propagandist-russian-tv-channel-to-return-details-of-malaysian-boeing.html

http://www.spiegel.de/international/europe/a-trip-to-the-site-of-the-crash-of-flight-mh-17-a-983268.html

http://www.newsweek.com/topic/mh17

http://www.japantoday.com/category/opinions/view/flight-mh17-will-the-world-ever-know-the-truth

 

 

rezjir10
Zajímám se o historii, politiku a ekonomii, protože Češi nerozumějí svým vlastním dějinám.
Klíčová slova: MH17, Ukrajina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.