Má vůbec president Zeman právo společné foto nepolitikům odmítnout?

15.6.2013 16:11
Nejsem politik, "pouze" se o politiku zajímám. Nejsem si vědom, že bych kdy učinil "civilní" rozhodnutí, které by naší polistopadovou společnost poškodilo. Mohou se všichni politici pochlubit stejným peřím? Přesto presidentu Zemanovi nestojím o nabídku, abych po splnění podmínky, tedy přispět na jím zřízené konto na snížení státního dluhu, dostal, stejně jako politici, možnost se s ním vyfotit. Případně s ním před zmáčknutím spouště prohodit pár slov.

Proto ve mne jeho vábení politiků, ukázat se společně  s ním v charitativním světle, vyvolává pocit, že svůj nápad okopíroval od církve, která hříšníkům nákupem odpustků nabízela možnost koupit si klid v duši. Třeba i poté, co kajícník znásilnil děvečku a za práci svým podaným platil karabáčem.

Je smutné, že si prezident, údajně všech občanů, veřejně, zvlášť v této době, klade selektivní podmínky. Nejenom proto, že slušným občanům nedává stejnou šanci jako politikům, ale hlavně proto, že plněním slibu může před hradním fotografem pózovat i s politiky, kteří dvacet roků "znásilňovali děvečky a za práci platili lidem karabáčem". 

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Miloš Zeman, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.