Miloš Zeman: „Umírněný žid, křesťan, muslim = nacista“

obrazek
6.8.2011 12:13
Jsou umírnění křesťané, židé a muslimové rovní umírněným nacistům? Jistě že ne, řeknete si, ale ze slov Miloše Zemana, čestného předsedy Strany práv občanů Zemanovců, vyznívá, že ano. Své výroky z poslední doby, na adresu umírněných muslimů obhajuje mnoha zajímavými myšlenkovými pochody.

Jsou umírnění křesťané, židé a muslimové rovní umírněným nacistům? Jistě že ne, řeknete si, ale ze slov Miloše Zemana, čestného předsedy Strany práv občanů Zemanovců, vyznívá, že ano. Své výroky z poslední doby, na adresu umírněných muslimů obhajuje mnoha zajímavými myšlenkovými pochody.

Media opět zpustila hysterii o tom, jak jeden důchodce z vysočiny, neschopen smířit se s odchodem z vrcholové politiky, spustil opět záplavu urážek na adresu muslimů. Většina medii informuje o Zemanovi a jeho výrocích slovy, že Zeman přirovnal muslimy k nacistům, jenže Zemana k nacistům přirovnal vlastně i židy a křesťany.

Neboť na otázku redaktora Reflexu, že obdobné problematické pasáže, jako v koránu,  jsou i v Bibli. Zeman odpověděl: „Připouštím, že tuto nenávist lze nalézt i ve Starém zákoně. Jako tolerantní ateista ale beru Nový zákon jako geniální filozofické dílo, samozřejmě rozmělněné epištolami svatého Pavla. Je zajímavé, jak konvertita dokázal zkurvit, dovolte mi použít toto slovo, poselství evangelií svými epištolami.“

Tento jeho postoj, ale zatím vlastně nikdo nekomentoval. Myslím si, že se Miloši Zemanovi podařilo „vstřelit si vlastní branku“, když si toho nemusí byt příliš vědom. Na webu jeho strany je prezentována fotografie Miloše Zemana v rozhovoru s pražským arcibiskupem Dominikem Dukou. A sám Zeman se hrdě hlásí k přátelství s židovskou komunitou. Jak se pan arcibiskup staví k urážkám Zemana na adresu svatého Pavla a židovská komunita k označení svých posvátných textů za zdroj nenávistí, mi není bohužel známo.

Zeman vlastně říká, že i každý věřící je potencionální terorista a nacista, neboť kontroverzní výroky, které lze interpretovat jako výzvy k vyhlazení nevěřících nalezneme v Judaismu, křesťanství a dalších náboženstvích.

Zemanovo zevšeobecňováni a popíráni střetu o podobu islámu, mezi umírněnými muslimy a radikály, jen nahrává muslimským radikálům. Zeman odmítá jakkoliv přiznat, že značná část muslimů odsoudila teroristické útoky a to nejen na USA, ale i Izrael, Londýn či v ulicích Bagdádu apod. Naopak neustále zevšeobecňuje a činí celou skupinu obyvatel odpovědnou za část z nich. Je až paradoxní, že toto uplatňováni kolektivní viny je produktem ideologie bolševizmu a nacismu, tedy ideologii které údajně Zeman kritizuje.

Mnozí začínají přirovnávat Zemana k českému Wildersovi, ale to není správné. Přirovnat Zemana k Wildersovi by bylo velkou chybou, neboť Wilders je produktem specifické situace v Nizozemí, kdežto Zeman je spíše produktem smíchání klasického českého antisemitismu s bolševickým odporem k náboženství. Zeman je také jediným skutečným mediálním symbolem své strany a v kontextu této skutečnosti je třeba vnímat i jeho projevy.

Přes můj nesouhlasný postoj k Zemanové kritice náboženství a obavě, že je symbolem vracejících se mezi-náboženských nenávisti z dob středověku, trvám na Zemanově právu hlásat své přesvědčení, dle slov klasika Voltaire, který řekl „nesouhlasím s tím co říkáte, ale až do smrti budu hájit vaše právo to říkat“. Ale to nezbavuje Zemana odpovědnosti za vytváření podhoubí ke kolektivnímu odsouzení všech věřících židů, křesťanů a muslimů za extremistickou interpretaci jejich víry skupinkou pomatených extremistů.

lukaslhotan
Již třicet let obývám tento svět a čim více poznávám stav v zemích mimo Evropu poznávám, jakým jsou Evropa a USA unikátním ostrovem svobody a lidských práv ve světovém měřítku. Jsem přesvědčen, že demokracii a svobodu nezabíjí svoboda názoru, přesvědčení, ale tabuizováni, pohodlnost a lenost.
Klíčová slova: islám, muslim

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paul

HAHA, Miloš Zeman, (krycí jméno MAN) je zkrátka pragmatik. V jeho alkoholickém mozku se urodila jasná myšlenka, že na to aby se stal prezidentem, je nutné vlézt manifestačně do řiti radikálním sionistům. A jak jinak než bezdůvodně házenou špínou na muslimy.  Kdyby o prezidentství rozhodovali islamisté, vleze do zadku jim. Je to celé k smíchu,tragikomedie,  Židé i Arabové jsou ti samí SEMITÉ ale fundamentální fanatici je za něčí peníze neustále nutí spolu bojovat. Protože to někomu(nejvíce zbrojařům a bankéřům, jedni půjčují, druzí prodávají zbraně oběma stranám) vynáší miliardy. Jenom aby se nedivili, až obyčejní Židé i obyčejní Arabové vykopou souhlasně radikální fundamentalisty a podají si ruce. Nevěřím, že by byly války,  kdyby neexistovaly elity, kterým to nese peníze. Obyčejní lidé se domluví vždycky, koukněte na Čínu, Buddhisté, Konfuciání, Muslimové,Źidé i Křesťané žijí v míru a nikoho by ani nenapadlo jít mlátit jinověrce.  Vezměte elitám jejich hračku-státní banky, zakažte soukromé zbrojaře, místo toho svinstev nechť se vlády starají ať mají lidi co žrát a bude po válkách. Je smutné, že z brilantního politika, jakým Zeman bezesporu byl se stala taková ubohá a trapná TROSKA.