Mnoho slibů - voličova smrt

obrazek
16.9.2013 17:06
K nadpisu svého článku jsem použil upravené pořekadlo o větším počtu psů, který ohrožuje život zajíce. Vycházím totiž z letité zkušenosti, že přehršle slibů byla příčinou toho, že se volič dočkal nesplnění těch nejdůležitějších. Proto bych v současnosti upřednostňoval, kdyby předvolební sliby byly stručné, ale o to víc důležité. Například: "Naším jediným cílem je udělat pořádek od shora".

Nic důležitějšího naše země nepotřebuje. Pokud naše legislativa bude i nadále chránit neprůhledné luxusní sociální postavení šibalů napříč občanským spektrem a podnikatelů s nečistým svědomím, tak se k lepší budoucnosti (k nápravě veřejných financí) celku naše zem nedopracuje i kdyby neznámý vir kosil důchodce a někomu nepohodlná minoritní etnika. Co by se ušetřilo by se okamžitě rozkradlo a žádný soukromník by díky následkům viru nikomu platy stejně nezvedl.

K touze po "stručnosti" mne vedou různá aktuální prohlášení rádoby levičáků, kteří slibují pořádek od shora a zároveň na primitivním (házení do jednoho pytle) principu - buď budete poslouchat, nebo nedostanete nic - převýchovu sociálně slabých. Nikdo mne nemůže přesvědčit, že tento druh převýchovy je slibován proto, že tito politici pečující o morální portfolio nejslabších ví, že jim výsledek voleb nezajistí absolutní moc. Tím pádem pro ně bude snadné splnit alespoň část svého programu s předvídatelnou výmluvou, že  jim víc koaliční partner neumožnil, neboť špatně připraveným, natož retroaktivním zákonem o prokazování majetku, nechce obtěžovat slušné občany. Má rada dolním deseti miliónům proto zní.

Hlas těm, kteří si vytahují rukávy na nejslabší, ať jsou bílí, žlutí, či snědí, nedávejte. Jenom hlupák si na sebe nechá dobrovolně uplést bič, ačkoliv už přes dvacet roků musí vidět, že na horních deset tisíc se kromě planých slibů, plést nezačal.

Zkrátka a dobře. Nepoctivé zdroje jsou, především však u horních deseti tisíc.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: politická kultura, volby 2013

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

heriot

Pane Kulíku, v zájmu dělníka je jistě aby firma ve které pracuje, prosperovala. Ovšem to  nesouvisí s daněmi ale s redistribucí zisku té firmy a zejména s tím aby měla zákazníky. A hodnota celospolečenského produktu je jen jedna, jestliže tato firma neplatí daně a veškerý získ vyvede do daňových rájů, tak je  zaplatí potencionální zákazníci této firmy. A pak nebudou kupovat její produkty, protože na ně nebudou mít. Je to v celku prosté. Takže v zájmu dělníka je, aby forma prosperovala, měla zákazníky a platila daně. Neb z daní všech pak vzniká veřejný prostor který opět slouží všem - doprava, zdravotnictví důchody, atd.., veřejný blahobyt....:-)

Srovnávat nemocnici a domov důchodců je zcela mimo, nemocnice je dočasná, domov důchodců je domov navždy, abych použil velkou zkratku. Nemocnici si celý život platíte v pojištění, domov důchodců nikoliv, to je  ve své podstatě změna bydlení a způsobu života.

Stát který hospodaří s pravicovými zásadami tady máme od roku 2006. Kam to za ten historicky velmi krátký čas s těmi zcela destruktivními pravicovými zásadami dopracoval není třeba jistě komentovat, osobně bych se chtěl podívat do očí člověku, který by něco takového dokázal dál hájit. Buď je  to účastník toho zločinného spiknutí, nebo ten zmiňovaný hlupák.

A co se týče těch vyskoškoláků, tak to inflační množství nic neznajících neumětelů s titulem neprodukuje bezplatné státní školství, které jediné OBECNĚ zaručuje sociální prostupnost ke vzdělání, ale soukromé školství, kde se vzdělání nezískává studiem, ale koupí...

Zloději jsou a budou, ale za levice je zloděj zlodějem, třeba i v jejich řadách samozřejmě, ale za pravice je ctihodým podnikatelem který si koupí stát a upraví si zákony tak, aby zlodějina již nebyla porušením zákona. Tak já dnes vnímám  jeden z rozdílů  mezi levicí a pravicí.

rku

Pane Waltře,

Je v zájmu  dobře vydělávajícího dělníka, aby firma ve které pracuje, platila nízké daně a tedy ho mohla dobře platit, nebo není?

Je v zájmu pracujících,aby bylo bezplatné školství, které produkuje každý rok tisíce absolventů podivných oborů, kteří potom společnosti nepřinášejí žádný užitek?

Je dobré neplatit v nemocnici za jídlo, když  v domově důchodců (nebo jak se teď jmenuje) je nutno platit za všechno?

Je dobré zrušit zvýhodnění pracujících důchodců. Netýká se jen různých hlídačů a prodavaček ale i přesluhujících dobře placených profesí- zabírají přece místa nezaměstnaným mladým.

Jsou lidé volící pravici, ne pro svůj momentální prospěch, ale proto že jsou přesvědčeni, že stát který je řízen pravicovými zásadami, hospodaří lépe než stát levicový a že se v něm mají tedy lépe i dělníci. Dnešní Bavorsko můžeme uvést jako příklad. Jistě bychom našli i jiné- vzpomeňme na naši nedávnou minulost. I když s tím osobně nesouhlasím, nemohu zastánce tohoto názorupovažovat za hlupáky. Dokonce chápu i voliče, kteří jsou tak znechucení současnéu situací, že budou volit Okamůru nebo Babiše.

A pokud jde opravicové zloděje- mám Vám připomenout některé levicové. Třeba jednoho, kterému se proměnilo víno na peníze, nebo jednoho levicového předsedu vlády? Někdy se mi zdá, že velká část politiků je pravicová nebo levicová ne ideí, ale podle toho v které partai je naděje na rychlejší postp.

 

 

stvan

Pane Waltere, souhlas!!!

heriot

No, já měl pane Kulíku na mysli spíše ty voliče, kteří volí pravici proti svému zájmu, to jest  zaměstnance, důchodce, často vysokoškoláky. Jak trefně říká profesor Keller, to jsou voliči, kteří se bijí za to, aby ti bohatí a  nejbohatší nemuseli platit daně a oni je mohli platit za ně. Také drobné živnostníky a řemeslníky, kteří volí pravicí, protože si je koupila za nízké či nulové daně. Nevidí, že ty daně zaplatí jejich zákazníci, kteří pak už nebudou mít na to aby těmi zákazníky zůstali. Ti všichni  jsou pro mne hlupáci. Problémy nevidí v pravici, ale v lidech, kteří potřebují sociální pomoc, to jsou pro ně socky, flákači, nemakačenkové. Jsou to prostě vymyté mozky mediální manipulace, abych to řekl hodně tvrdě. No, a těm lze klidně slíbit jak se s těmi "nemakačenky zatočí"....

Nicméně i vrstva lidí, kterou zmiňujete jsou pro mne hlupáci. Pro svůj krátkdobý osobní prospěch volí pravici, která tento stát okrádá, tuneluje a ničí....Volí pravici, která ničí jejich budoucnost a budoucnost jejich dětí. Jsou prostě omezení, přes určitý společenský status dodávající zdání vzdělanosti, úrovně  a rozhledu nevidí dál, než na špičku nosu. Jak byste je nazval Vy?

 

rku

Pane Waltře,

opravdu myslíte, že třeba primař v nemocnici , šéf velkého oddělení ve fabrice, nebo dobře vydělávající živnostník- řemeslník, kteří volí pravici jsou hlupáci? A uveďte příklad na jaký slib (který pak nesplní) by mohla ČSSD voliče pravice nalákat.

heriot

Až na drobné nepřesnosti v úvodu - mnoho psů není smrt psa, ale zajícova :-), nebo neplnění volebních slibů není dáno tím, že je jich moc, ale tím, že jsou nejčastěji dávány již s vědomím, že plněny nebudou, atd., lze s obsahem vcelku souhlasit.

Nicméně hlupáků, kteří na sebe soustavně v každých volbách dobrovolně pletou bič v podobě volby pravice, obávám se, je stále mnoho a bohužel hlavně stále dorůstají....A protože jsou hlupáci, možná neškodí jim dát později nesplněný slib, na který slyší z arzenálu pravice. Jo, volby nejsou soubojem typu teď jste na ráně pane, já vám galantně podržím... Jak byste si to asi nejradějí představoval. Volby to je boj a špína a špína a boj se špínou galantností nevyhrajete.

Proti atomové zbrani  - mediální smršti lhaní, podrazů a demagogie pravice   nasazovat levicí galantní kord pana d'Artagnana  dost dobře nejde...