Ne každý s mými názory souhlasí

obrazek
10.7.2013 17:43
Například pan Wagner mi v Britských Listech podle mého soudu křivdí, a sám to - neboť nepochybuji, že by nesnesl, kdyby se každému neměřilo stejným metrem - v podstatě potvrzuje názorem, že se tři poslanci za ODS vzdali svých mandátů pod podmínkou, že se o ně ODS (Nečas) postará. Tedy jinými slovy, že svůj poslanecký mandát prodávali (já si to myslím také), za nějakou výhodu.

Proto i Štván musí mít naprosto legitimní právo podezírat ministra financí Fischera, že i on mohl přijmout funkci v Rusnokově vládě za výhodu v podobě dodání dárců miliónů na uhrazení svého, pro normálního smrtelníka, kterým je i člověk s nadprůměrnou mzdou, zničujícího privátního dluhu, čemuž nasvědčuje jejich nenadálá ochota.

K pomoci s uhrazením dluhu mohlo dojít například i za příslib budoucí protislužby, byť se proti tomu pan ministr ohrazuje. Nepochybně počítá s tím, že si na dárce media dají pozor. Ale to neznamená, že za dvacet let řádění neviditelné ruky trhu neexistují sofistikované možnosti docílit toho, aby se dárce nažral a čest Rusnokova zůstala celá. Ministerská protislužba z vděčnosti může, pokud by ministr Fischer vděčný být chtěl, směřovat na nastrčenou právnickou osobu, která se pak s dárcem, který bude hlídán médii, z oči v oči srovná. Dokonce za ni mohu považovat i preventivní Zemanovo osekání odborářské "zpupnosti", která spočívala ve dvojnásobném požadavku na zvýšení minimální mzdy, než si přál M. Zeman. Už díky tomu mnozí podnikatelé ušetří řádově mnohem větší částky, než které dlužil pan Fischer.

Uznávám, že pozitivnímu společenskému klimatu neustálé podezřívání dvakrát dobře nedělá. Na svoji omluvu dodávám, že to není chyba má, ale politiků. Copak já jsem vymyslel opoziční smlouvu, která byla díky veřejně proklamovaným ideologickým rozdílům těch, co ji ratifikovali stejně nenormální, jako absence škrábání psa za uchem, za nímž se mu krmí blecha? Copak já jsem přidělil zakázku na dálnici bez výběrového řízení, či jsem stál u vzniku kauzy "Olovo", nebo jsem na vrchol vykopl Standu Grosse? Copak já jsem hotovostně přijímal na splacení svého dluhu z prezidentské volby částky v nominální výši, kterou zákon zakazuje? Copak já jsem...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

 

 Chtěl bych  Vás  upozornit, že můj článek je o mém právu fabulovat a bránit ho, když mne za fabulace kritizuje někdo, kdo také jen fabuluje. To platí i o Vás. Nebo mi chcete tvrdit, že to co si jen myslíte(fabulujete) je relevantně doložitelná pravda? Proč bych neměl mít po dvaceti letech zkušeností s tím jak to u nás demokraticky  chodí právo cokoliv vidět jinak a nepovažovat to za pěknou pitomost?

Pane Kulíku, mám vtíravý pocit, že se na toto místo nikdo dvakrát nehrnul.Proto si umím  představit, že byl pan Fischer osloven a i když měl o post hned od počátku zájem, tak mohl vyjádřit svoji obavu z toho, že ho média sežerou, když se stane ministrem , který dluží více jak pět miliónů korun a neví si stím rady. Keci o tom, že už před měsícem doktor Pirk tvrdil, že jsou jednání s dárci na dobré cestě je stokrát obehraná písnička všech dlužníků, kteří si neví rady a sebevědomím prohlášením se jen snaží získat čas.Zkrátka a dobře.

 Proč by pak součástí Rusnokovi nabídky nemohla být i účinná pomoc se splácením, byť si možná s Rusnokem (se Zemanem?)neuvědomili, že je média sežerou(právem) za podivně rychlé vyřešení problému?

Na rychlém splácení Fischerova dluhu mne provokuje i jím samotným použitý slovník. Když má totiž někdo dluh, který není schopen splatit z vlastních prostředků a nebo se není ochoten zadlužit, pak se jedná o ŽEBRÁNÍ. Jakmile však dlužník s mocenským postavením mluví o tom, že věc jednáním a VYJEDNÁVÁNÍM opakuji VYJEDNÁVÁNÍM vyřeší, pak to není ŽEBRÁNÍ, ale snaha o dohodu, která je v tomto slově obsažena. A pokud se lidé dohadují(vyjednávají), pak nepochybně proto, aby dospěli ke společnému cíli. A tím může být oboustranná spokojenost.A k ní se může dojít i slibem, že dárcovství dárci bude kompenzováno. Ono to totiž z úst Fischera vypadalo, že úspěšné jednání s dárci by mělo být pojímáno jako nějaká mimořádně čestná schopnost dostát svým závazkům.Pokud je neuhradíte ze svého , pak se o čestné dostání svým závazkům nejedná a to i tehdy, kdyby ke splacení došlo na základě prach obyčejného žebrání.Pokud se pletu, pak nechápu, proč jsou žebráci vyháněni z turistických míst. Prý nám dělají ostudu a svým ŽEBRÁNÍM i OBTĚŽUJÍ. Pane Kulíku. Já prostě nejsem schopen vnímat věci bez toho, abych je vnímal ze širšího pohledu. Po úzkém touží jen ti, kterým se jednoduché "Fischer je čestný muž" hodí, neboť ho chce mít ve svém týmu politik, kterého fanaticky zbožňují.Já nejsem fanatik.......a nežebrám o Váš souhlas.

rku

Pane Štváne,

jistě máte právo myslet si cokoliv, ale myslet si, že Fischer přijal místo ve vládě za to, že mu někdo poslal nevím kolik milionů je pěkná pitomost. To místo by přijal, i kdyby mu nikdo miliony neposlal, ty jsou jenom taková třešnička na dortu.