Nečasova vláda si myslí, že lze EU věšet bulíky na nos stejně, jako to činí svým občanům

obrazek
14.12.2011 16:09
Jsem přesvědčený, že je povinností ČR půjčku 89 miliard korun EU poskytnout. Zaprvé. Naše vláda není v pozici, která by ji opravňovala ohrnovat nad údajně nezodpovědně hospodařícími zeměmi morální nos. Nesplňuje totiž pro tuto činnost základní podmínku, kterou je být morální.

Vláda, která léčí ekonomiku svěřené země utahováním opasků nejchudší, nejpočetnější a sociálně nejvíce bezbranné části naší společnosti, aby si je nejbohatší minorita mohla naopak povolovat, společenskou a sociální morálkou rozhodně neoplývá. Zadruhé. Částku, o kterou se jedná a která nám, přesněji řečeno, devizovým rezervám ČNB bude údajně chybět, lze pomocí prostého sčítání z tisku velmi snadno dohledat v různých kauzách s přívlastkem korupčních, ve kterých jsou rok co rok od státní kasy odkláněny tu miliony, stamiliony a miliardy v průměrné roční výši, kterou se dnes vláda upejpá(přesněji řečeno se přetvařuje, aby vypadala, že o vlast pečuje s erudicí řádného hospodáře) půjčit EU.

S jízlivostí, kterou si Nečasova vláda zaslouží, mohu tvrdit, že pouze u  takto vynaloženou částky si můžeme být jisti, že si z ní nikdo neukrojí korupční desátek. A nejen tento argument moji ruku pomyslně zvedá pro  finanční výpomoc EU. Hlavním je mé přesvědčení, že jsme se dobrovolně a demokraticky rozhodli s EU snášet dobré i zlé, pokud si samozřejmě vláda nemyslí, že se slibem EU lze zacházet jako s jejím slibem občanům, že bude bojovat proti korupci.

To znamená ho neplnit...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: EU, vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Jene, co má mzda má společného s minimálně morálním závazkem, který máme k EU? A jak jste vůbec přišel k poznání, že mám výnosné místo?

schlimbach

Jsem proto, aby půjčka poskytnuta nebyla, byly by to vyhozené peníze do černé díry, tím spíše, že nám to sníží devizové rezervy a může to být prvním krokem k nájezdu na nás. EU v dnešním "kabátě" je nesmyslem, stupidní představou sociálních inženýrů a je zcela v područí globálního kapitálu díky tupé politice "elit" -(