Nechutné vládní a prezidentské přetvařování

obrazek
23.9.2013 13:41
Minulá, ale i současná vláda (to samé se týká prezidentů) včetně dalších potentátů, se jedním dechem nechávali a nechávají slyšet, jak velkým problémem je pro ně nezaměstnanost. Druhým dělají vše pro to, aby pracovních míst ve státních službách ubylo. Za prvé, legislativní pasivitou, která by konečně uchránila veřejné prostředky, které chybí na vytváření nových pracovních míst, před jejich rozkrádáním. Za druhé, neskrývaným nadšením pro ty vedoucí pracovníky, kteří dokáží zajistit chod ministerstev, státních úřadů, krajů, měst a obcí, ale i (ne)smysluplnost PČR v ulicích měst, s nižším počtem zaměstnanců.

Dokonce je finančně motivují, aby optimalizace (propouštění) lidských zdrojů proběhla hladce a nevadí jim, že za pomoc privátním poradenským firmám, jak co nejoptimálněji rozšířit řady nezaměstnaných, vyplácejí tučné odměny z veřejných prostředků. Výsledkem je, že jsou za odborníky, hodni státní služby, či jmenování prezidenta, považování menegeři, kteří propouští zaměstnance, namísto těch, kteří pracovní místa dokáží vytvořit.

Pokud se pletu, pak ve vedoucích funkcích na všech úrovních veřejného života musí sedět lidé, kteří ve vytváření pracovních míst nemají široko daleko konkurenci. Pak se ale musím ptát, proč ze nezaměstnanost,i díky klesající poptávce státu po pracovních silách, stále zvyšuje? Ale i na to, jak se tito lidé mohou pouštět do Bakaly, že likviduje pracovní místa? Tím se nezastávám Bakaly, tím chci říct, že jsou naprosto stejní jako on. Myslí jen a jen na sebe!

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.