Není těžké poznat, jestli je jakýkoliv ministr odborník

18.8.2013 17:25
Například ministr vnitra Pecina. Jsem ochoten připustit, že některá opatření, která potřebují legislativní oporu, mohou pozitivní změnu přinést až po nějakém čase. V žádném případě nepřipustím, že by nastupující ministr vnitra nemohl svým podřízeným přikázat, aby občané okamžitě pozitivně poznali, že je ve funkci člověk, kterému se například nelíbí naprosto běžné nerespektování dopravních předpisů.

Jako řidič se s narůstající bezohledností účastníků silničního provozu setkávám běžně. Stejně jako se setkávám s tím, že to policii nevadí. Například nedokáži pochopit, proč hlídkový vůz Policie ČR pouze projede kolem aut parkujících na chodníku, na zeleni, v protisměru či dokonce tam, kde je to značkou zakázáno. Nedokáži pochopit, že se pod okny mého bytu běžně prohání auta nerespektující značku zákaz vjezdu a značku stezka pro chodce. Nedokáži pochopit, jak mohou cyklisté v našem městě na chodníku beztrestně objíždět policejní hlídky. Nedokáži pochopit, proč trvání na dodržování dopravních předpisů i zaměstnanci Policie ČR považují za projev otravného kverulanta.

Pokud se budu držet pořekadla, že ryba smrdí od hlavy, pak pro mne ministr Pecina není odborník, i kdyby zajistil, že budeme mít jednou tolik policistů, jako občanů, neboť policista, kterému nevadí porušování zákonů, je úplně k ničemu. Anebo ministr Pecina v tomto směru své podřízené interpeloval,

Ale pak mu musím vzkázat, že jeho přání v mém městě, v mém okresu, v mém kraji, v mé vlasti, není respektováno. Upozorňuji ho na to proto, aby ukončení svého ministerského angažmá v úřednické vládě opět nezakončil statisícovými odměnami, které rozdával když v roli ministra vnitra končil ve Fischerově vládě. Přeháněl to Nečas u Nagyové, není žádný důvod, aby se levičák pravičácky opičil. Dodržovat a ctít zákony je podle mého soudu služební povinnost policistů a odměny si zaslouží jen ti, kteří i v mimořádných případech dokáží, že je pro ně naplnění služební přísahy profesní ctí.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Snad se do mne zase nepustíte, když vyslovím obavu, aby díky nekritickému vynášení do nebes nevznikla jiná forma mafie. Nepřeji si to, ale jsem už dlouho na světě.

heriot

Pane Štváne, zde nejsme v rozporu...

Ale  s tím Kubicem to po mém samozřejmě není, můžete jistě očekávat více, i když tvrdím, že se má člověk radovat i z maličkostí. A  v tomto případě odchod Kubiceho a pravicové mafie je sice možná "malý krok pro člověka", ale zárodek naděje pro nás pro všechny..

stvan

Pane Waltere, právě jsem mluvil se sousedkou, které letos už po sedmé vykradli a poničili zahradní domek, včetně úrody. Její lamentaci bych volně přeložil asi takto. Každý dobře živený policejní velitel má plno keců, ale mi obyčejný lidí abychom se báli vystrčit na ulici nos. Vám jde o Langerovské (smluvně opoziční) pohrobky a obyčejným lidem jde o to, aby si v běžném životě běžní lumpové nemohli beztrestně dělat co chtějí. I mi obyčejní lidé máme košili, která je nám bližší než kabát.Žít 23 roků ve věčném slibování lepších zítřků není žádný med.Ale aby bylo po vašem.Dobrá, Kubice je pryč, co bych měl ještě víc od života očekávat.....

heriot

Pane Štváne, "vyzývám" Vás ke korektnosti proto, že kritizujete Pecinu za to, že se stav nelepší. On skutečně asi není problém vydat nějaký rozkaz. Ale v tomto případě, v tom ohromném, byrokratickém, pravicovým vládnutím rozvráceném a zneschopnělém aparátě  je problém ten rozkaz uvést do  každodenní praxe, vytvořit podmínky pro jeho plnění a také také vytvořit podmínky pro kontrolu jeho plnění vždy a všude. A vysledky se pochopitelně neobjeví za týden.

Jeden rozkaz nic neřeší, řeší to zásadní systémové změny v policii, v jejím řízení, v každodenní práci. A to je práce nadlouho pro celý tým odhodlaných poctivých lidí ve vedení policie.

I já bych samozřejmě rád, aby to bylo tak  snadné jak Vy si představujete, ale jsem realista a na čarovná mávnutí kouzelným proutkem už dávno nevěřím.

A naděje, že se ledy hnou? No, ta je přece už v tom, že tam není Kubice, že nás čekají  volby s nadějí na schopného a poctivého ministra  a pokud Pecina stihne do voleb vymést ještě nejaké langerovské pohrobky, pak udělá přesně to co je reálné od něj očekávat.

stvan

Co slušným lidem zbývá, když jim společnost nevytvořila dobré podmínky pane Waltere. Porušovat zákon? Já si myslím, že ne. Zákon by se měl ctít.Tedy i cyklisté, kteří mají nedostatek cyklostezek. Já jsem ani slovem nenaznačil, že je za současný stav Pecina odpovědný. proto nechápu proč mne vyzýváte ke korektnosti. Já mu vyčítám, že neudělal alespoň něco, co by ve mne vyvolalo naději, že se ledy beznaděje hnuly.

stvan

Vladimíre a pane Waltere, křivdíte mi. Znovu jsem si přečetl, co jsem napsal a nic bych na to nezměnil. Přikázat policejnímu řediteli, že chce rychlý výsledek, aby lide poznali, že je muž na svém místě, nemůže být problém a co je nejdůležitější, neměl by to být problém. Když můžou být zorganizovány během krátké doby předčasné volby, a Pecina slibuje, že to zařídí, tak nemůže  byt problém přinutit četníky, aby konali když vidí, což se neděje. Samozřejmě , že je spousta jiných nevyřešených problémů, ale pokud se budeme přít o to, který je přednější, tak je to živná půda pro ty, kterým bordel vyhovuje.Stanovení priorit je běh na dlouhou trať. Někde se začít musí a náš problém spočívá v tom, že máte jiné priority. Tím pádem není důvod dávat mému textu nějaké "záškodnické" cíle

heriot

Pane Štváne, s popisem situace máte naprostou pravdu, s tím se nedá nesouhlasit, snad až na ty cyklisty na chodníku - co jim zbýva, že. Stejně jeko Vy trpím, když vidím třeba zaparkované auto hned za značkou zákaz zastavení a říkám, si kolik policejních vozů tu asi už projelo..atd. O aroganci a bezohlednosti na silnicích nemluvě, kam až to povede těžko říci.

Jenže obviňovat  Pecinu z toho, že se nic nelepší, to asi není korektní. Rozval policie začal přece zcela promyšleně a úmyslně Langer a těžko si myslet, že to chtěl Kubice napravit. Je to běh na hodně dlouhou trať, ten aparát rozpohybovat  správným směrem. Řekl bych, že je to nejméně na jedno volební období. A pro velkého "tvrďáka"...

stvan

Paní Kateřino, proč Vy můžete dávat k přečtení zdrcující kritiku současného režimu a já nemohu z pozice konzumenta policejní "přísnosti" okomentovat, jak je snadné poznat, jestli je někdo mužem na svém místě. Co z toho co jsem napsal je lež? Jste řidička? Nekritizujete mne tak nějak automaticky? Tedy bezhlavě? Není Vám ten dvojí metr, na mne uplatňovaný,  trapný?