Nepranýřujme duševně nemocného, pranýřujme sebe, že ho necháme "vládnout"!

obrazek
29.11.2013 09:06
Poslanec Schwarzenberg se nechal na vyhlášení Zlatých slavíků doprovázet údajně lacině vyhlížející mladou dámou. Její lacinost podle moralistů, co neměří všem stejně (vysvětlím později) spočívá v jejím vyzývavém zevnějšku, ze kterého prý bylo na první pohled patrné, v jakých (ne)morálních mantinelech se tato dáma pohybuje.

Přitom nemalou úlohu v ohrnování nosu nepochybně sehrálo zveřejnění jejího curriculum vitae. Jedná se prý o nevzdělanou slečnu, která se rozhodla malé poměry své rodné vísky vyměnit za velké poměry hlavního města a je pro to na sexuálním poli schopna udělat cokoliv. Neměření stejným metrem vidím v tom, že se stejně zištné cíle, ale i použité prostředky, nevyčítají například i našim uměleckým celebritám. Možná nejsem tak noblesní, ale já opravdu nevidím rozdíl v tom, jestli někdo komerčně poskytne pohled na své urologické a jiné tělesné orgány, včetně markýrování lesbického erotického prožitku na filmovém plátně miliónům diváků, nebo na soukromé párty. Já opravdu nevidím rozdíl v tom, jestli se dívka donucená neviditelnou rukou trhu rozhodne poskytovat za úplatu radost starým pánům, či tak její noblesní kolegyně, ač zvané celebrity, činí pořádáním honů na milionáře za vrcholem svých fyzických sil. Rozlišovat zištnou promiskuitu na morální a nemorální si prostě netroufnu. Jiní však tak činí a ani se nezačervenají. 

Copak si někdo může myslet, že Klausova letuška starému pánovi poskytuje to samé, co může mít doma? A přesto se našli i hlavy študované, které Klausovu "kančí stezku" vnímaly jako důkaz o jeho mimořádné vitalitě a chutí žít. Proto rozdíl mezi Schwarzenbergem a Klausem spočívá podle mého laického soudu v jejich rozdílné anamnéze. Poslanec Schwarzenberg je dle mého mínění postižen stařeckou demencí, která se projevuje ztrátou schopnosti adekvátně reagovat na podněty a celkově "chovat se normálně". Jinými slovy řečeno, chuť na mladou dívku není nic nenormálního, nenormální je se s tím - v situaci pana poslance - veřejně chlubit. Dělat si čáku na ministra zahraničí a přitom na sebe profláknout, že v přítomnosti přítulného děvčete ztrácím hlavu(sociální noblesu=ctít bližního svého) a proto jsem, řečeno s Klausem, ochoten jet v přímém přenosu na červenou, svědčí o tom, že má laická anamnéza pana poslance může mít racionální základ.

Moc se přimlouvám, abychom nepranýřovali duševně nemocného, ale sebe, že ho necháme "vládnout"...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

libuse-zavoralova

Bůh dal člověku, jako jedinému tvoru, rozum, aby se jím mohl podle svého uvážení řídit. V této svobodě rozhodování spočívá  nejen lidská jedinečnost, ale i odpovědnost. Nikdo z nás není kašpárek na provázku, kterým Někdo hýbe a tudíž za nic neodpovídá. Jsme svobodní ve svém rozhodování - v tom byl člověk "stvořen k obrazu Božímu", jak je napsáno v Bibli. A k tomu, aby se mohl v životě správně orientovat, dostal několik "pořekadel".

stvan

Něco jiného je přání (kázání), něco jiného je bohužel realita. Lidé si ubližují , kázání(pořekadlo) nekázání(nepořekadlo). Ani sama církev se kázánín na hoře dvakrát neřídí. To však neznamená, že by se tak lidé neměli chovat. S jistou mírou jízlivosti si troufnu tvrdit, že si to buď Bůh nepřeje a nebo je bezmocný.

libuse-zavoralova

F.Š.: Dovolte, abych Vás trochu poopravila - nejedná se o "pořekadlo", ale část z Kázání na hoře (měl jste snad na mysli: Co nechceš, aby jiní činili tobě, nečiň ty jim )? I když je jistě dobře, že toto přikázání zlidovělo a lidé se jím řídí (??).  Ale každopádně je dobré vědět, co vlastně lidi vychovalo a zcivilizovalo.

stvan

Realizace pořekadla v praxi  nepochybně neplatí jen pro mne.

libuse-zavoralova

Takže doufejte, že vám vaše žena bude zahýbat pouze diskrétně.....

stvan

Co bych neměl sám rád, nepřeji jiným.

libuse-zavoralova

F.Š.: Vaše péče o madam Schwarzernbergovou je dojemná....Nicméně si myslím, že už by si pan poslanec mohl začít konečně "užívat" někde jinde, nejlépe v blízkosti své jistě velmi milované ženy.

stvan

Ať si pan poslanec užije, když na to fyzicky a nominálně má.Na tom  se určitě všichni shodneme. "Pouze" si myslím, že by měl být více diskrétní. Tím myslím na jeho ženu. Dotyčná slečna je v tom rozhodně nevině. Plní úlohu zrcadla, ve kterém její kritici vidí svoji křivou hubu.

libuse-zavoralova

Nedivím se spravedlivému rozhořčení našich médií nad skandálním chováním sl. Vopěnkové. Vžyď kam by přišly zasloužilé a novinami propagované pražské štětky, kdyby si taková laciná vesnická konkurence klidně začala lovit v jejich vodách.

antoninsebek

Nezáviďte :-)

Ať si ještě užije, pokud může. V tomto směru byl ostatně dodatečnou technikou (od lékařů) dovybaven (ehm ehm) i člověk, kterému pan S. kancléřoval. Když vím, co je Zemanovi, tak jakpak bych nevěděl tohle.

stvan

Zdravím Vás,

myslím si, že by na každém  z nás psychiatři něco našli. Pan poslanec je v letech, ve kterých stařecká demence začne klepat na dveře mnoha jeho vrstevníkům. Na něho je "jen" víc vidět. Vysmívat se nemocným není to pravé ořechové. Smát se těm, kteří takto nemocného starého muže z nějakých důvodů vidět nechtějí, je myslím v pořádku.

heriot

Dovolím si pane Štváne nesouhlasit s tvrzením, že S. je duševně nemocný. To jistě není, je to, a vždy byl, prostě jen obyčejný omezený primitiv v hávu "knížete" a v mediálně vnucované masce "noblesy".

Teď prostě ta maska spadla i veřejně. Jinak se závěrem samozřejmě souhlasím.