Pane prezidente, měl byste se léčit...

obrazek
12.5.2013 08:50
Opilost je od určitého stupně nejen cítit (za opilost je v případě řízení auta považována jakákoliv hladina alkoholu v krvi a nevidím důvod, proč by to samé nemělo platit pro výkon prezidentské funkce na veřejnosti a samozřejmě nejen pro ní), ale i vidět.

Výmluva na virózu (tj. většinou nekomplikovanou infekci horních cest dýchacích, která se neprojevuje ztrátou rovnováhy a ztrátou kontroly nad mimickými svaly, ale škrábáním v krku, kašlem a zvýšenou teplotou, a na rozdíl od chřipky má mírnější průběh) neboť prezident Zeman u korunovačních klenotů předváděl úplně jinou nemoc, považuji za ústupově diplomatickou, což samo o sobě signalizuje, že se neslučovala s realitou.

Prezident Zeman je s největší pravděpodobností, mírně řečeno, noblesní piják, který  alkohol konzumuje (nijak se tím, stejně jako jeho hosté přícházející k němu s dárkovou láhví v ruce, netají) pravidelně a v poměrně krátkých časových rozestupech. Do určitého stupně se to dá snést, ale jakmile se noblesní piják často dostává do situace, kdy únosnou (mentální a motorickou) mez překračuje, pak je poctivější ho vnímat jako nemocného člověka. Ano, nemocného, neboť alkoholismus je nemoc. A nemocným lidem bychom se smát neměli.

To však neznamená, že se nemůžeme smát trapným a vůči nemocnému člověku bezohledným výmluvám jeho okolí. Ano, bezohledným, neboť každý kdo tvrdí, že mu na Miloši Zemanovi skutečně záleží, musí udělat vše, aby se léčil. Lhaní takto nemocným, neboť oni samotní si nalhávají, že nemoc zvládají, součástí jejich léčby není! Proto si vzkazem M. Zemanovi dovolím dokázat, že mi na něm záleží (Zemanovci vemte si ze mne příklad). "Pane prezidente, měl byste se léčit."

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Miloš Zeman, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek
heriot

Pane Šebku, při vší úctě k Vám, Vaše odpověď mě opravdu nijak neuspokojla.

Vy to víte co mu bylo, ale nesdělíte, protože jste rád, že byl zvolen.... Prosím jak to spolu souvisí ? Já jsem také rád, že byl zvolen, nicméně bych opravdu rád věděl, v čem spočívá jeho zdravotní problém. Pokud nějaký je.

Osobně si stále myslím, že problém je v alkoholu. Já mu to nijak zvlášť nezalívám, každý se rád napijeme, pobavíme, ale zazlívám mu, že není natolik soudný, aby si uvědomil, že nyní musí prostě svůj životní styl změnit. Nemůže podnapilý vrávorat na oficiální akci, když to tak ošklivě řeknu. A podnapilý byl to je bez debat.

Už není v chalupě na Vysočině, ale na hradě !

stvan

Pane Šebku,dovolím si reagovat, byť jsem osloven nebyl. Mám tomu rozumět tak, že když se královi řekne jste nahý(tím nezpochybňuji jeho vzdělanost), tak je to oslava poraženého ve finále prezidentské volby? Pokud se nepletu, tak se před volbou(volil jsem ho a proto mi není lhostejný) o jeho zdravotním stavu oficiálně  kriticky nehovořilo. Naopak se poukazovalo na zdravotní chyby(chronická spavost, logopedická nedostatečnost) jeho protikandidáta. Pokud už před volbou věděl, že není zdravý, pak měl svoji kandidaturu státnicky(vlastenecky) zvážit. Pokud si byl jist, že mu nepřekáží, pak by se měl vyvarovat všeho nezdravého, co by mohlo vyvolat opak. Nebo máme hlavu státu, která nemá dostatek vůle zbavit se životního stylu, který jí škodí? Pokud ano, pak s MZ může být manipulováno jako s každým, kdo bez svých zlozvyků nemůže žít.

antoninsebek
stvan

V poslední větě jste pane Waltere správně zmínil, že na  chyby MZ určitá část společnosti čeká. Pokud mají sílu poškodit levici jako takovou, pak se to nás řadových občanů mimořádně týká, neboť "vládne-li pravice, špatně se žije velice" a proto máme právo, ba přímo povinnost, MZ  na chyby upozornit....

heriot

Pane Šebku, o co tedy u Zemana šlo ? Když máte exkluzivní informace uvedte je. Jde o prezidenta, občané mají právo vědět o jeho zdraví vše.

Já jsem zastánce Zemana, ale rovněž si myslím, že byl - no opilý přímo ne, ale evidentně "pod vlivem". A ani mi tolik nevadí to že byl pod vlivem, ale to, že to bylo u této příležitosti a nechal se tak hloupě nachytat, když ví, jak hyeny z Novy a Kalouskové a podobní na takové úlety jen číhají...

stvan

Myslím si, že jsem velmi slušně reagoval na skutečnosti, které byly do očí. Samozřejmě, že na vážení slov nic špatného nevidím a proto Vás mohu ubezpečit, že jsem tak činil. Pokud se pletu a anamnéza pana prezidenta bude objasněna, tak mám možnost chybný odhad, který nikoho nic nestojí, přiznat. Politici (M.Zeman je dlouholetý politik) chyby, které nikoho nic nestojí, nedělají. Doufám, že k vůli  názoru s kterým nesouhlasíte nebude hned tak zle.

antoninsebek

 

Važte slova, prosím.

Pan ing. Miloš Zeman rozhodně v oné době, kdy se vyzvedávaly korunovační klenoty. NEBYL OPILÝ. TEČKA.

V případě pana ing. Miloše Zemana  to VÍM na STO PROCENT. Protože na rozdíl od Vás vím, VO CO GO.

Pokud byste si dal tu práci, tak jsem to v jednom dřívějším příspěvku objasnil. Tečka.

Pokud tady v nedávné době byl někdo absolutně závislý na alkoholu, tak toho označuji krycím jménem Zrzavý Veškrna.       A mám pro to rovněž důkazy, prosím. Tečka.