Pokus o barevnou revoluci v Rusku?

obrazek
16.12.2011 14:39
Pro rusofoby nikdy nebyl největším nepřítelem sovětský komunismus, ale Rusko jako takové bez ohledu na jeho politický systém. Na kapitalistické a demokratické Rusko se však těžko útočí. Lépe se bylo možné ideologicky vymezit vůči komunistickému impériu. Mnohým rusofobům se proto stýská po časech staré dobré studené války. Parlamentní volby se staly vhodnou příležitostí, jak vnést do Ruska destabilizaci a oslabit ho. Toho využili pochopitelně i moralissimus a přítel všech prozápadních diktátorů Havel a Schwarzenberg, který se veřejně promenádoval s plackou dehonestující ruského premiéra. Co na tom, že prezident Medveděv přivezl do Prahy minulý týden kontrakty za desítky miliard?

Washington se ještě před prohlášením mezinárodních pozorovatelů postavil na stranu opozice a průběh voleb podrobil tvrdé kritice – s cílem odvést pozornost od vlastních problémů s deficitem demokracie v podobě brutálních policejních zákroků a hromadného zatýkání demonstrantů hnutí Occupy. Brusel zašel ještě dál, když vznesl požadavek nových voleb do Dumy. Pokud si Západ v čele Ruské federace nepřeje tandem Putin-Medveděv, koho tedy podporuje? Jistě ne komunisty jako nejsilnější a fakticky jedinou opoziční stranu, ani Žirinovského nacionalisty nebo socialisty ze Spravedlivého Ruska, což jsou jediné relevantní parlamentní formace. Evidentně usilují o návrat jelcinovské éry devadesátých let, kdy se Rusko nacházelo v chaosu a rozkladu. Vhodným nástrojem k provádění takové politiky by byl některý z uvězněných oligarchů – např. Michail Chodorkovskij, který po rozpadu Sovětského svazu založil organizaci Open Russian Foundation, jejímž cílem bylo – pod kuratelou Henryho Kissingera a Jacoba Rothschilda – přesunutí ruských nerostných zdrojů a bohatství do rukou zahraničních korporací. Byl to právě Putin, který Chodorkovského uvěznil a učinil těmto machinacím přítrž. Proto tolik překáží a je třeba se ho zbavit. Západ Putinovi nikdy neodpustí, že Rusku znovu vydobyl respekt, sebevědomí a novou identitu, ztracenou po rozpadu Sovětského svazu.

Probíhající demonstrace v Rusku proti údajně zfalšovaným volbám mají všechny atributy uměle vyvolaných, tzv. barevných revolucí, které vždy vedly ke změně zahraničně-politické orientace, ale nikdy k vyřešení sociálních problémů obyvatel. Na Ukrajině se oranžová revoluce z roku 2004 pod vedením Tymošenkové a Juščenka, který chtěl zatáhnout zemi do NATO, zcela zkompromitovala a její hlavní protagonistka sedí za mnohamiliardové defraudace ve vězení. Stejným fiaskem dopadla tulipánová revoluce v Kyrgyzstánu. Růžová revoluce v Gruzii, která vynesla k moci duševně nemocného pojídače kravat Saakašviliho, vedla v roce 2008 k válce s Ruskem a odtržení Abcházie a Jižní Osetie. Tyto pseudorevoluce iniciovala skupina kolem miliardáře Sorose a americké tajné služby. O masových demonstracích na Putinovu podporu média pochopitelně neinformují.

Premiér Putin prohlásil, že tzv. barevné revoluce jsou propracovaným schématem destabilizace společnosti. Vyjádřil se i k četným výrokům známého jestřába a republikánského senátora McCaina, který prohlásil, že arabské jaro se brzy rozšíří i do Ruska (aniž by ho znepokojovalo masové hnutí Occupy ve vlastní zemi). „Znám pana McCaina, který bojoval ve Vietnamu. Má na svých rukách dost krve nevinných civilistů… Byl ve Vietnamu zajatý a seděl několik let v jámě. Z toho by se zbláznil každý“, uvedl Putin. Poté dodal, že konkrétní lidé chtějí postavit Rusko do kouta, aby někomu nepřekáželo při světové vládě: „Bojí se našich jaderných kapacit, proto je tak iritujeme. Máme vlastní názor a provádíme nezávislou zahraniční politiku. A to zjevně někomu překáží.“

I kdyby došlo k dílčím machinacím v přepočtu hlasů – což je pravděpodobné, stejně jako skutečnost, že Jednotné Rusko mělo největší prostor v médiích – nebylo by pod dozorem mezinárodních pozorovatelů technicky možné zfalšovat miliony hlasů tak, aby se zajistilo drtivé vítězství Putinovy strany. Spíše je fér si otevřeně přiznat, že tandem Putin-Medveděv je prostě u Rusů oblíbený, ačkoliv jeho popularita už není tak vysoká jako před čtyřmi lety a z dvoutřetinové parlamentní většiny se snížila na nadpoloviční. Je to podobné, jako kdyby Hillary Clinton zpochybnila volby v Česku jen proto, že se v Krupce kupčilo s hlasy nepřizpůsobivých. Ostatně samotní Američané mají máslo na hlavě, když v prezidentských volbách v roce 2000 „vyhrál“ Bush ml. nad Al Gorem rozdílem několika stovek hlasů na Floridě, kde byl shodou okolností ve funkci guvernéra Jeb Bush, bratr exprezidenta. Proč nebyli tehdy pozváni kremelští pozorovatelé, aby dohlíželi na férovost voleb? A proč se neozval některý z pravdoláskařských pseudodemokratů?


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

sahosek

 

Geopolitika USA.

     Nikdo, kdo se jenom trochu orientuje v politice nedokáže popřít, že Putin od samého počátku a nyní v tandemu s Medveděvem, je jednou z několika mála obrovských překážek k Americké světovládě. Zvláště když si lze představit, že po odchodu Putina se Medveděv opět může stát prezidentem, takže kontinuita bude opravdu dlouhodobá. Pokud si představitelé ČLR, Ruska a Indie uvědomí, že žijí na jednom superkontinentu, tak totiž udělají všechno proto, aby eventuální válka se tentokrát odehrála jen na území USA, nebo alespoň také tam. Což nejvíc papaláše USA štve.

     V USA existují od konce první světové války snahy a od konce druhé světové války realizovatelné programy, na rozčlenění Ruska a dokonce vojenské plány na jeho rozbití, o nichž se už dostala nejedna informace do světového veřejného prostoru.

     Dnešní mediální manipulace kolem výsledků voleb v Rusku, jsou už i průměrnému televiznímu divákovi Evropy příliš jasné. Je si jenom přát, aby je prohlédli především občané Ruska a pochopili, že Západ nikdy neměl zájem na jejich blahu, ba dokonce ani na jejich existenci.

Lukáš Jadrný

Úžasný článek Ondřeje Kosiny, který naprosto přesně vystihuje současnou globální mediální i zahraničněpolitickou atmosféru. Je hanebné, že o podpoře Vladimira Putina a Dmitrije Medveděva média neinformují, a občan ČR si musí otevřít www.er.ru , ostatně to už dnes nikoho nemůže překvapit. Putin a Medveděv jsou zárukou stability a odpovědné zahraniční politiky Ruské federace. Těžko říci, zda by někdo dokázal Rusko vést odpovědněji. 

antoninsebek

Tiše bych souhlasil a vůbec nic proto nepsal, nebýt větičky pana Duby  16.12.2011 16:16. "...Pane Kosino, jsem rád, že konečně máte skvělé souznění s naším panem prezidentem." Potom mám tedy v tomto případě také skvělé souznění s panem Václavem Klausem.

Ano, v Rusku - TAK JAKO TAKŘKA VE VŠECH STÁTECH platí: že "dosluhující" vláda má před volbami lepší přístup k mediím, že každý delší dobu sloužící představitel se "okouká" a také že nikdo není bez chyb. V řadě zemí světa jsem nikdy nebyl, ale v Rusku mockrát. Proto vím, že tam nevzpomínají v dobrém na M.S. Gorbačova a ještě více výhrad mají k B.N. Jelcinovi. Ale abych Vám nepředestíral jen svoje poznatky a názory, doporučuji Vám přečíst si celostránkový rozhovor s vynikajícím novinářem panem Janem Petránkem, který v této zemi dlouhodobě působil. Otištěno v MF Dnes v sobotu 10. prosince 2011 na straně A 14 a lze to najít i na internetu, pomocí webu - to jest: http://zpravy.idnes.cz/ Rozhovor je nikoliv zbytečně zbytečně nazván "Havla je mi líto. Dnes ví, co neuhlídal." Docela poutavý nadpis, ne?

Už také proto, že oba zmínění pánové byli 20 let disidenty a dobře se znají. Ocituji Vám jenom kousek: "My jsme .. kvůli nevraživému postoji vůči Rusku - a to bych vyčítal Václavu Havlovi, který Rusko tak hluboce nenávidí, jako asi miluje Sudeťáky - vyklidili pozice pro Španělsko, Italy, Francouze, Němce, Skandinávce. Aby Dánové stavěli v Rusku pivovary, to mě bolí srdce..."

Vzpomněl jsem si na to, když media informovala o včerejší "placce na saku" knížete z Orlíku. Ať tam nosí třeba holubí trus, ale on je ale hnutím osudu ministrem ZAHRANIČNÍCH věcí. A nepovedeným "epigonem" Jana Masaryka... Pochopitelně, že všechno má svoje příčiny. EU by nejraději dozorovala nové volby v Rusku.... Nedávno v TV opakovali film "Vrtěti psem". Ano, je potřeba odlákat pozornost od finanční  A NÁZOROVÉ BÍDY v procesu sjednocování části Evropy. A to zřejmě za každou cenu.

schlimbach

Pane Biczaku, myslíém, že kníže se nechová jako teenager, ale jako regulérní magor -(

Josef Biczak

Pan Moskalik to sdělil i za mne! Díky pane Kosino za vaše opravdu nezávislé rozbory!

Kníže už je trapný s tou plackou jako vtipem na Putina, není to důstojné, aby jako emisar Bilderbergu pro českou gubernii se takto choval jako teenager......