Let MH17 ve světle průběžné a závěrečné zprávy 2

MH17 palubní číslo
20.10.2015 09:27
Vojenský expert při rozboru nehody jugoslávského letadla při pádu z 10 km v r. 1972 v Saské Kamenici sdělil idnes: "Kdyby navíc letadlo skutečně zasáhla raketa, bylo by poškození úplně jiné, než jaké ukazují fotografie trosek. Pokud by raketa byla správně navedena na přední část, byla by přední část devastujícím způsobem poškozená. Vypadala by jako řešeto, jako zasažená obrovskou brokovnicí, což by šlo na troskách těžko utajit." (1)

Úvod

Ten český armádní expert argumentem o navádění raket na kokpit vyvracel tézi, že jugoslávské letadlo i s letuškou mohlo být sestřeleno ustašovci. Kdyby to bylo pravdou, co by  z toho vyplývalo pro MH17 (první vzlet 17.7. 1997)? Tehdy v Saské Kamenici mrtvoly se měly nějak smrštit a také tam bylo spoustu krve. Je nutné tedy vysvětlit, proč v případě MH17 tomu tak nebylo. Přestože jinak jsou média co se tyče foto mrtvol docela zdrženlivá, tak jedna  byla vyfotografována, ale docela nahá, vůbec nepoškozená. To se při tom pádu stihla vysvléknout? O jugoslávské letušce, která tu havárii přežila,  nikde nebylo sděleno, že by při tom pádu obveselovala obecenstvo zdarma striptýzem.

Šlo spekulovat o tom,že došlo k nějakému výbuchu uvnitř letadla.  Jeden  český pilot uvedl, že si  vydechl, když si pak předběžnou zprávu přečetl, že alespoň tato možnost je vyloučena. Ukrajinský prezident Petro Porošenko řekl podle CNN, že nevidí žádný rozdíl mezi 11. zářím,  Lockerbie a sestřelením letu MH17, tedy hovořil nepřímo o letounu teroristů.  (26). Pro oba předešlé případy se spojení letoun teroristů běžně používá.

Téze o explozi uvnitř zavazadlového prostoru mohla vzniknout  v době, kdy neexistovaly žádné fotky trupu atd., jenom se vědělo, že cestující padali k zemi jak zralé hrušky, což znamenalo, že trup letadla rozlomil.

Pak ovšem vystartovali Amíci s autoritativním prohlášením, že letadlo bylo sestřeleno Bukem z území ovládaného proruskými separatisty. Bylo-li možné připustit, že obsluhu tohoto raketového protiletadlového mobilního komplexu tvořila ruští mužíčci, tak současně bylo nutné připustit, že také Putin mohl mít motiv. Když viděl, že separatisti prohrávají, tak mohl chtít učinit něco,  co by mohlo vést k vyhlášení příměří, třeba nutnost vyšetřit sestřelení letadla. (9)  Ale chtělo by to uvést definici toho, co to je, když se hovoří o ovládaném územi? Znamená to snad, že se tam nepozorovaně nemohla pohybovat jeden až tři nákladní auta s posádkou s nekalými úmysly?

Situace před pádem letadla.

Ale pozornost publika od počátku byla směřována jinam. Čtenáři idnes se poprvé dozvěděli o pádu Boeingu 777 17. července 2014 17:26. Žirinovský to ale už věděl měsíc předtím (30)

Na webu Donecké republiky  na ¨Twitteru se objevil  obrázek ukořistěného komplexu Buk 29. června 2014, což bylo potvrzeno nepřímo 18.07.2014 12:15, že Buk mohl pocházet ze základny ukrajinské armády A-1402, kterou dobyli opolčenci koncem června. (21)

Pokud tato zpráva byla zpochybněna, znamenalo by to, že se jednalo o falsum. (6) Pokud tento obrázek byl k dispozici, pak je s podivem, že Kyjev kvůli bojům uzavřel nad východní Ukrajinou vzdušný prostor 8. 7. 2014 14:00 s tím, že letecká služba (ŘLP)  uvedla, že přelety vzdušným prostorem v dané oblasti jsou možné ve výškách nad 7900 metrů. (15)

 

Už 2.června Zuganov požadoval vyhlášení bezletové zony nad Doneckem a Luhanskem. (40) 16. 6. 2014 vedení Luhanské a Doněcké republiky ve snaze uchránit civilní obyvatelstvo od těchto hrůz vyhlásilo bezletovou zónu nad oběma republikami.

První hodiny po pádu letadla, první den

Článek  (6) ze 17. července v 19:27 byl doprovázen videem trosek, publikovaným agenturou Reuters. Hodinu před sestřelením MH17 mluvčí Národní bezpečnostní rady Ukrajiny  Andrej Lysenko 17:26 informoval o tom, že teroristé mají techniku, která může sestřelit letadlo ve vysokých nadmořských výškách.(4) 

V době od 16:20 do 17:20 podle nahrávky od ukrajinské tajné služby SBU separatista hovořil o  sestřelu civilního lietadla a jeden z lídrů povstalců Bezler v hovoru s agentom ruské tajné služby FSB také tvrdí, že separatisté sestřelili letadlo. (BBC) (citácia sme.sk) (12) Ze stejné doby (16:16) má pocházet záznam hlášení pilota neznámého bojového letounu.. (16)

19:43 na idnes získala výše uvedená zpráva tuto podobu: Ukrajinská tajná služba SBU zveřejnila sérii odposlechů telefonních hovorů, které údajně v pondělí a ve čtvrtek vedli agenti ruské vojenské rozvědky GRU s povstaleckými vůdci na východě Ukrajiny. Obsahem rozhovorů, jejichž původ nelze nezávisle ověřit, je přeprava ruských protileteckých baterií Buk na Ukrajinu. Poslední z rozhovorů popisuje situaci bezprostředně po katastrofě malajsijského boeingu, který se ve čtvrtek odpoledne na východní Ukrajině zřítil z výšky zhruba deseti kilometrů poté, co byl údajně sestřelen. 17:52 na Twitteru proevropské hnutí Euromajdan uvedlo, že podle představiele ukrajinského ministerstva vnitra Antona Gerašenka bylo letadlo sestřeleno raketovým  systémem BUK. Od pondělí tedy Ukrajina věděla, co mají separatisté v ruce.   (31)

ČTK potvrdilo informaci o tom, že pár minut před zveřejněním sestřelení boeingu separatisté uváděli, že sestřelili ukrajinské letadlo, což měl potvrdil plukovník Strelkov 17. 7. 17:50 (asi moskevského času) s tím, že šlo o Antonov, který se ocitl na zemi v blízkosti obce Torez s doprovodným textem  Varovali jsme vás, nepřelétávejte naše nebe. Už v 19: 20 měla být tato informace dementována s vysvětlením, že se jedná o falešný sociální profil, v televizních novinách na NOVĚ.

Podle jednoho z prvních komentářů byly od sebe vzdáleny místa dopadu AN a Boeningu 777 od sebe vzdáleny 6-7 km.  Ale na Nově v 19 hodin už měli jasno, Boenig byl sestřelen Bukem. Ale tato línka  od roku 2012 , skoro vždy přelétala z Ukrajiny do Ruska nad Azovským mořem většinou těsně nad Kerčem směrem nad Krasnodar (vstup do vzdušného prostoru Ruska nad mořem) (jednou dokonce letěl oblétal Krym z jihu do Turecka) měl být poprvé a naposledy načasovaně  odkloněn při vstupu o 200 km severněji , aby letěl co nejvíce nad Donbasem a vlétal to Ruska nad spornou pozemní hranicí , v době sporů o sestřelech letadel nad touto oblastí.  (5) 

Ve 22:17 (asi moskevského času) byla publikována informace, že cílem ukrajinské rakety bylo ruské vládní letadlo s prezidentem Putinem na palubě. (7) Že by separatisté chtěli sestřelit Putina? Ještě předtím ve 21:20 se objevila zpráva, že Ukrajina ve středu  presunula do oblasti pádu malayzijského Boeingu batérii  samohybných protilietadlových sytémov Buk ozbrojených síl Ukrajiny. Vyhlásila to RIA Novosti s odkazom na své zdroje. V Charkově se nachází ješte jedna batérie těchto prostředků. Podle téhož zdroje takové zbraně opolčenci nemají a ani mít nemůžou. (11)

Ve 20:56 poradce Ministerstva vnitra Ukrajiny pozval USA a NATO, aby pomohli ukrajinské armádě se speciální operací proti opolčencům. (3)  Ve 23:19 domobranci tvrdí, že civilní letadlo sestřelil ukrajinský bitevník Su-25 a oni sami pak sestřelili tento Su-25. Očití svědkové tvrdí, že se pilot stihl katapultovat, že se jim už podařilo nalézt osm černých skříněk. (8) Novinář Semjon Pegov současně referoval: Nyní se nacházím přibližně 80 km od Doněcku na místě, kde spadlo letadlo Obrázek to je naprosto šokující: desítky ohořelých těl, končetin. Úlomky letadla jsou rozptýleny v téměř kilometrovém okruhu. Podařilo se mi zahlédnout přibližně 20 malajských pasů, které patří cestujícím. Ve 22:12 už Kyjev věděl s odvoláním na prohlášení předsedy vlády Doněcké republiky Purgina, že teroristé chtějí černé skříňky předat do Moskvy. (14). V kyjevské televizi 21:54 oznámil ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin, že černé skříňky malajsijského boeingu jsou na ukrajinském území a budou předány ukrajinské vládní komisi.

21:35 ukrajinské ministerstvo obrany uvedlo, že v době, kdy byl malajsijský letoun sestřelen, nebyly ve vzduchu žádné ukrajinské stíhačky.(41) Letadlo prý navíc bylo mimo dosah ukrajinské vzdušné obrany. 22:54 podle prohlášení Ministerstva obrany RF, odeslaného do agentury RIA Novosti, prostředky PVO 17. července v pohraničních regionech Ukrajiny byly mimo provoz a ruské letectvo v tento den v dané oblasti neprovádělo žádné lety.

Ve 23:18 je publikováno video, zachycující  požár spadlého letadla.  (13) Ve 23 hodin českého času podle CNN USA ve čtvrtek v noci potvrdily domněnku, že Boeing 777 malajsijských aerolinek byl sestřelen. Jeden z radarových systémů našel u místa neštěstí střelu země-vzduch, vypálenou těsně předtím, než letadlo na východě Ukrajiny spadlo. Další z radarů zaznamenal tepelnou stopu ve chvíli, kdy bylo letadlo zasaženo. Úřady nyní analyzují dráhy letu, aby zjistily, odkud byla raketa vypálena.Ve 23:47 byla publikována zpráva, že několik minut před sestřelením malajského Boeingu na Ukrajině byla nedaleko něho zaznamenána ukrajinská vojenská letadla, což měl napsat na svém účtu v Twitteru  španělský dispečer Carlos, který jeho let doprovázel:  Vojenská letadla prolétala  vedle Boeingu 777 jen tři minuty před tím, než zmizel z radarů. Když Boeing jednoduše zmizel z radarů, tak nám kyjevské úřady oznámily, že havaroval. Jak se to mohly dovědět tak rychle? (10)

Den druhý 18.7. 2014, čtvrtek

09:54 Generální prokurátor Ukrajiny prohlásil, že opolčenci neukořistili žádný ukrajinský  BUK. (18) Čistě ze zlomyslnosti: výslovně neprohlásil, že žádný BUK ukrajinská armáda nepostrádá. Snad uměl počítat do tří. Ale mít umístěný Buk, nebo jeho součástí někde ve válečné zóně, bylo natolik riskatním krokem, že měl pan prokurátor ihned nechat zahájit šetření, zda někdo neporušil nějaké to nařízení o hospodárném využívání státních prostředků. Zvláště poté, kdy už ztratila ukrajinská armáda předtím ten čtvrtý při osamostatňování Krymu.

2:01 CNN ještě před prohlášením Obamy informovala, že se pokoušel letoun vyhnout bouřkové oblasti, což vychýlilo dráhu jeho letu severněji od běžné trasy právě nad doněckou oblast. (19) Linka normálně létá tou oblastí s malými odchylkami alespoň 3 měsíce: někdy severněji, někdy jižněji. Většina těch letů protíná oblast mezi Donětskem a Luhanskem. (20)

Podle idnes (14:59 středoevropského času) prezident Obama prohlásil, že víme,že letadlo sestřelila raketa ze země. Víme, že raketa vyletěla z území, které ovládají proruští separatisté. Ale nevíme, zda vystřelil jednotlivec nebo skupina, kdo je podporoval - o tom není jasno. (32)

13:25 ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk  podle agentury Interfax-Ukrajina prohlásil, že viníci tragédie by měli stanout před mezinárodním tribunálem v Haagu. Rusové zašli příliš daleko. Je to mezinárodní zločin, jehož viníci by měli být souzeni v Haagu, Je tam spousta místa, všichni se tam vejdou.

13:38 (moskevského času Mnozí cestující osudného malajsijského letadla byli před katastrofou už několik dní po smrti. Taková je verze tragických událostí v podání "ministra obrany" samozvané Doněcké lidové republiky Igora Girkina-Strelkova. podle ukrajinských i ruských médií plukovníka ruské vojenské rozvědky GRU, který ale sám prý ale za její správnost neručí. Podle lidí, kteří sbírali mrtvá těla, nebyla značná část z nich čerstvá. Ti lidé umřeli před několika dny. Za věrohodnost té informace neručím, je samozřejmě třeba provést lékařskou expertízu. Podle očitých svědků byla mnohá těla bez krve, jako by krev tělo opustila dlouho před katastrofou. Místní také upozorňovali na značný zápach, počasí přitom nebylo nijak zvlášť teplé.S tím se měl svěřit  hlavní stratég proruských radikálů zpravodajskému webu Russkaja vesna (Ruské jaro), Podle Strelkova bylo v letadle objeveno velké množství léčiv a krevních derivátů. Dalším argumentem podle něj je, že ukrajinské úřady jsou schopny jakékoli podlosti. Piloti byli podle Strelkova určitě živí, protože kabina prý byla po dopadu na zem zalitá jejich krví.(31)

Podle zprávy 13:36 (alternativně 15:20; ItarTass 14: 00 moskevského času) zaznamenali ruští armádní radiotechnici signály z Kupolu (mobilního radiolokátoru) baterie 3RK Buk-M1, dslokovaného u vodního díla sídla Styla (Стыла) 30 km jižně od Doněcka.  Start raket mohl být uskutečněn  ze všech baterií, dislokovaných v sidle Avdijivka  (Авдеевка ) osm kilometrů severně od Doněcka, nebo v Gruesko-Zarjanskoje(Грузско-Зарянское)  25 kilometrů východně od od Doněcka.

V 14. 11 další zpráva už hovořila přimo o výpočtu místá výstřelu.  (22)   Sídlo se nachází pod kontrolou Doněcké republiky, a to přinejmenším od konce srpna 2014, oficiálně od 14 listopadu 2014.  (23) Dobytí Avdijivky ohlásila ukrajinská armáda 30. července 2014, separatisté měli kontrolovat měli město od února 2014. (24) Asi tedy není náhodné, že později udájně nalezená ukrajinská mapa místo Avdijivky lokalizovala komplex Buk do sídla Zaroščenskoje  (Зарощенское) (27), avšak ta se nalézala v den pádu Boeingu dle místních obyvatel pod kontrolou Donecké republiky (28) a žádný Buk tam nebyl viděn. (29) V obci Pervomajskoje už si nebyli ničím jisti.

14:10  bylo publikováno  video o pohybu  ruského BUKU v městě Krasnodon  (37) směren k ruským hranicím, které měl na webových stránkách svého ministerstva zavěsit ukrajinský ministr vnitra Arsen Abakov. (33) Video bylo označeno jako fake, protože šlo o město ovládané Ukrajinou.  Ve skutečnosti mělo jít o ukrajinský BUK  (34)  K autorství tohoto videa se přihlásil Volodymyr Tarasov (35) Video dokonce převzala Sky News (36)   Udivuje mě, že  rakety na  tahači nejsou přikryty nějakou plachtou asi aby bylo dobře vidět, že jedna chybí. A co kdyby náhodou začalo pršet, nebo dokonce  svítit slunce. V žádném  případě nešlo o vycvičené profesionály, kteří příslušné úkony dělají téměř automaticky. Video dokazuje přinejmenším, že šlo o amatéry. Tedy dokazuje zcela něco jiného, než to, co jeho propagátoři chtěli demonstrovat. 

Pan Votápek nám na závěr dne vysvětlil, že by internacionalizace konfliktu někde na Východě nemohla přinést jakékoliv výhody pro Putina: Sestřelené letadlo musí být budíček pro Evropu. V momentu, kdy padají civilní letadla, musí mezinárodní společenství reagovat. (38)

Den třetí, 19. 7, aneb o důležitosti chybějící puzzle pro Pentagon.

V ten moment nejlepší operativec Jack Ryan, ovládající samozřejmě všechny světové jazyky, v Pentagonu začal přemýšlet o tom, proč tedy tahač s chybějící raketou nebyl přikrytý ani obyčejnou plachtou od uhláku, vygoogloval si pojem Krasnodon a zjistil, že jde o pojem, který se vyskytuje v souvislosti s vývojem a produkci ruských laserových zbraní. Vzpomenul si současně, že v r.2010 jeden ruský web se chlubil obrázkem tanku, vybaveného laserovými zbraněmi. Zbystřil pozornost a v ten moment ruská televize začala vysílat reportáž Boening 777 – chronologie událostí, kde po odvysílání vystoupení Bidena, Abotta a Obamy se přihlásil do vysílání svým minutovým vstupem z místa dopadu trosek jejich reportér. V reportáži byl udělán záběr části prostřílené pláště letadla,  v níž se skvěly zbytky palubního,  správněji asi registračního čísla Boenigu 9M. Hlavně si ale všiml místa, jakoby rozříznutého skalpelem. Jackovi Ryanovi došlo, možná mylně, že naletěl. Bylo to všechno jenom kamufláž, někdo převezl jeho prezidenta, vystřelil do luftu raketu z Buku nazdařbuh, ale velmi přesně mířil laserem, dohodnutá stíhačka Su25, nebo možná Su27, přezbrojená kulometem, schopným vystřelit náboje vyňaté z rakety, se objevila před nosem letadla a začala na něj pálit ze vzdálenosti více než 25 metrů, jak vyplývá z počítačových simulací.  Nějaký ukrajinský oligarcha patriot, sběratel zbraní, si takto z náhradních dílů pořídil celý arzenál. A teď ho použil. Jack Ryan se rozhodl poslat svého nejlepšího muže Jamese Bonda na místo činu. Ale někdo jej  předběhl, neboť poctivec Jack by zcela určitě po negativním zjištění vše potichu doručil poštou holandským vyšetřovatelům, ale …

Pokud by ten dotyčný sběratel poznávacích značek letadel ztrofejčil registrační značku na levé straně letadle, tak ale neodpovídá stav písmenka M,  předvedený milionům diváků v ruské TV, stavu velmi neúplnému puzzle letadla, předváděného statisícům pilných čtenářů v jedné z příloh k závěrečné zprávě, věnované high energy objects, protože v oné rekonstrukci písmenko M je podelně rozlomeno, daná rekonstrukce se skládá ze dvou puzlí. I kdyby ten obrázek byl nepřesný, tak z počítačových simulací výplývá, že k pokropení letadla broky by muselo dojít  při jednom vystřelu, který současně zasáhl jak kokpit s piloty, tak i poznávací značku umístěnou vzadu před ocasem, ze vzdálenosti daleko větší než dvacet pět metrů. A ne ze čtyř metrů, jak je uváděno v závěrečné zprávě.

Pokud by to puzzle s písmenky 9M pocházelo z pravé strany letadla, kde je ta značka umístěna za zádními dveřmi před ocasem, tak tento dílec v rekonstrukci puzzle letadla, provedeného holandskými vyšetřovateli, úplně chybí. ‚Co by to ale znamenalo z hlediska rekonstrukce průběhu  pádu letadla a jeho příčin, tak o tom ani nelze při současném stavu poznání ani přemyšlet. Příslušná raketa z Buku by musela na pomalu padající a otáčející se letadlo střílet jako z kulometu, nebo ze samopalu své broky těžkého kalibru.

Jack Ryan ohlásil vše svým nadřízeným a Pentagon oznámil, že nemá důkazy o účasti opolčenců, nebo Rusů na havárii v Doněcku: Nevíme, kdo nese odpovědnost za vypuštění rakety (25) Dozvědět se takto, že prezident Obama a jeho poradci podléhají velmi vážně emocím, tak to je neocenitelná informace pro budoucnost jak pro všechny jeho oponenty, tak i pro veřejnost.  Naštěstí ten důvod byl zcela jiný, hlášení Jacka Ryana.

Dílčí závěr

Tak jako Obama podléhá emocim závěrečná zpráva. Začíná výpočtem poču obětí a tím, že pozůstalí mají právo na informaci. Toto je záležitost, která v technické zprávě nemá co dělat  a posunuje její vyzněnění někam úplně jinam, než kdyby tam nebyla.

Za 48 hodin po explozi se objevily a byly k dispozici v zárodečné formě všechny pozdější verze toho, co se stalo na obloze s letadlem MH17 (ruský, nebo ukrajinský BUK, ukrajinská stíhačka).  Ukrajinci se chovají tak, jako by něco takového čekali a Rusové a separatisté zase jsou příliš aktivní při obhajobě své neviny.  Letecká společnost a příslušné instituce se zase tváří, že jednaly v souladu s předpisy, přičemž se ale zapomíná, že pro rozhodování vlastníka a provoz ovatele letadla je velmi podstatnou okolností jeho ekonomická situace, tedy zda je před bankrotem,  či nikoliv. Asi už se nikdy  nedozvíme, zda třeba kapitánovi letadla MH370, které zmizelo nad Indickým oceánem, někdo z vedení vyhrožoval propuštěním, či nikoliv.

Jestliže Ukrajinci od pondělí měli vážné signály o možnosti ohrožení letadel nad Donbasem, tak měli dost času na to vyhlásit bezletovou zónu, když svědectví o této skutečnosti byli schopni zveřejnit, tedy odtajnit několik hodin po pádu letadla a snažit se propagandisticky tuto informaci použít ve svůj prospěch.  Stejně ale tak Rusové měli alespoň vydat veřejné varování, že v oblasti konfliktu se nacházejí systémy, schopné zasahovat letadla ve výši deseti kilometrů. To se týká také všech ostatních, kdo o tom věděli. Koneckonců vždy někomu mohou rupnout nervy.

Jak málo ale bylo známo o mechanismu případného vnějšího zásahu high energy objekts, vyplývá z tehdy publikované počítačové animace na idnes, v níž poslušná raketa, vypalená z Buku, dohání letadlo zezadu, je odpálena za letadlem a zasahuje jako obrovská brokovnice zadní část. Z této simulace ale také vyplývá, že střela byla odpálena z ukrajinského územi. To, že ale nemusely jednat pouze o vystřelené broky, naznačuje poškození vnějšího pláště letadla, kdy kromě kulatých průstřelů se vyskytují trhliny, které vypadají, jako by byly vyříznuty skalpelem. Zvláště té části, kde jsou zřetelně vidět písmena 9M (zbytky palubního čísla 9M-MRD), na níž jsou vidět jak stopy pro průstřelech, tak zející řezná rána (38). Ale i na jiných místech. Jedna z interpretací zní, že by mělo jít o zásahy tyčovou municí, kterou používají rakety vzduch vzduch.  A pokud ta poznávací značka je umístěna ze zadními dveřmi pravo před ocasem, tak jak to, že na ní jsou oválný otvor (na raménku písmene M), respektive větší počet hvězdicovitých otvorů odpovídajících zasahům z Buku, když nálož z rakety expodovala  podle rekonstrukce ze shora zprava nad kokpitem?  Tedy na úplně opačné straně. A jak to, že letoun spadl přesně v den svých narozenin před sedmnácti lety?

Odkazy

1) Zdroj: http://technet.idnes.cz/serial-teroristicky-utok-nad-cssr-prezila-jen-letuska-padala-z-10-km-1fc-/tec_technika.aspx?c=A120125_173502_tec_technika_pak

2)https://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/08/12/lexova-polemika-s-kchodlem-bravo-kchodle/

3) https://russian.rt.com/article/41305 ; http://www.1tv.ru/news/polit/263402 (zajímavá reportáž, která ukazuje, že všechny dodnes diskutované verze se už objevily na druhý den)

4) http://www.pravda.com.ua/news/2014/07/17/7032182/

5) http://flightaware.com/live/flight/MAS17/history/20140717/1000Z/EHAM/WMKK

6) http://technet.idnes.cz/co-mohlo-sestrelit-civilni-malajsijsky-boeing-nad-ukrajinou-buk-p8b-/vojenstvi.aspx?c=A140717_185144_vojenstvi_kuz

7) http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201407172217-uyse.htm

8) http://cz.sputniknews.com/czech.ruvr.ru/news/2014_07_17/Semjon-Pegov-dopisovatel-LifeNews-z-mista-katastrofy-0252/ ; http://www.segodnia.ru/news/143452 (táž informace publikována 21:54 ) ; viz též http://www.novayagazeta.ru/inquests/69029.html

9) http://cz.sputniknews.com/czech.ruvr.ru/news/2014_07_17/Kvuli-vysetreni-letecke-katastrofy-bude-uzavreno-primeri-0707/

10)  http://cz.sputniknews.com/czech.ruvr.ru/news/2014_07_17/Spanelsky-dispecer-kyjevske-urady-prilis-brzy-oznamily-ze-Boeing-havaroval-7763/ ; dostupné zde http://web.archive.org/web/20140717190718/https://twitter.com/spainbuca

11) http://politikus.ru/events/24618-smi-ukraina-ranee-perebazirovala-v-rayon-padeniya-malayziyskogo-boeing-divizion-bukov.html

12) https://www.youtube.com/watch?v=V5E8kDo2n6g

13) http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201407172318-nq2p.htm

14) http://www.unn.com.ua/ru/news/1366305-chorni-yaschiki-boeing-777-teroristi-khochut-peredati-u-moskvu

15 ) http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kyjev-kvuli-bojum-uzavrel-nad-vychodni-Ukrajinou-vzdusny-prostor-326140

16) https://www.youtube.com/watch?v=_d65Adj4s5k 

17) https://www.youtube.com/watch?v=x-rbUEfNexQ

18) https://russian.rt.com/article/41420

19) http://edition.cnn.com/videos/world/2014/07/17/wolf-malaysia-airlines-mh17-flight-path-myers.cnn

20) http://www.flightradar24.com/data/flights/mh17/
21) http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/boeing-mohli-sestrelit-rebelove-raketou-ze-skladu-armady_313175.html ; viz též http://rusvesna.su/news/1404041521 (na obrázku mobilní raketomet); http://www.ibtimes.com/mh17-crash-kremlin-backed-rebels-seized-soviet-buk-missile-ukrainian-base-only-weeks-1632758  ; https://niqnaq.wordpress.com/2014/08/03/todays-ukrainenovorossiya-miscellany/

22) https://russian.rt.com/article/41455 ; http://www.mk.ru/incident/2014/07/18/sbit-boing-iz-buka-mogli-tolko-professionalnye-voennye.html (obsáhlejší informace z 16:43)

23) http://donpatriot.ru/publ/naseljonnye_punkty_doneckoj_oblasti/goroda_i_poselki_starobeshevskogo_rajona/selo_styla_spravochnik/120-1-0-2313  ;  http://www.unian.net/politics/955361-snbo-boeviki-aktivizirovalis-samyie-ojestochennyie-boi-idut-vozle-ilovayska-i-hryaschevatogo.html ; http://rian.com.ua/incidents/20140902/356621219.html ; http://www.informator.su/styila-pod-zhestokym-obstrelom-terrorystov/ ; http://korrespondent.net/ukraine/3444086-kabmyn-nazval-horoda-donbassa-podkontrolnye-separatystam

24) http://censor.net.ua/tag/5125/%D0%90%D0%B2%D0%B4%D0%B5%D0%B5%D0%B2%D0%BA%D0%B0 ; https://tvrain.ru/news/ukrainskie_voennye_zanjali_gorod_avdeevka_rjadom_s_donetskom-373291/ ; http://www.interfax.ru/world/395850  ; http://lifenews.ru/news/164439 ; http://www.dni.ru/incidents/2014/7/18/275500.html

25) http://ukraina.ru/news/20140719/1009876734.html

26) viz též jeho prohlášení 17.07.2014, 21:24 ( http://slon.ru/fast/world/poroshenko-nazval-padenie-boinga-terroristicheskim-aktom-1129600.xhtml) , ale nenašel jsem zpětně ta přirovnání.

27) http://www.trud.ru/article/14-10-2015/1329822_rosaviatsija_ozvuchennoe_mesto_puska_rakety_po_mh17__domashnjaja_rabota_kieva.html

28) http://www.novayagazeta.ru/inquests/68846.html

29) http://www.novayagazeta.ru/inquests/68728.html ; viz též http://www.novayagazeta.ru/inquests/69181.html

30) http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201407182123-tut8.htm

31) http://zpravy.idnes.cz/ukrajinska-sbu-zverejnila-udajne-odposlechy-ruskych-agentu-plx-/zahranicni.aspx?c=A140718_193917_zahranicni_zt

32) Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ukrajina-boeing-usa-buk-0vj-/zahranicni.aspx?c=A140718_145933_zahranicni_aha

33) http://www.mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/1103327 ; http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/kyjev-mame-dukaz-ze-raketovy-system-buk-byl-v-rukou-vzbourencu-1102815 ; http://www.lidovky.cz/meli-system-buk-v-rukou-povstalci-dodame-dukazy-zni-z-kyjeva-prh-/zpravy-svet.aspx?c=A140718_175705_ln_zahranici_ttr

34) http://www.stopfake.org/en/fake-ukrainian-army-transported-sam-buk-with-one-missing-rocket-on-the-territory-controlled-by-ukraine/  

35 ) https://vimeo.com/101076559

36) http://news.sky.com/story/1303884/weapon-moved-to-russia-after-mh17-shot

37) k tomu srovnej zprávu z 11.7.2014  http://www.kyivpost.com/content/ukraine/ukrainian-air-forces-destroy-separatists-base-near-krasnodon-355717.html

38) http://fas.org/man/dod-101/sys/land/row/krasnopol.htm

39) http://video.aktualne.cz/dvtv/dvtv-18-7-2014-votapek-bursik-sabel/r~ab6399540ea011e4ba9c0025900fea04/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=dvtv-aktualni&gclid=CNrT2Pv9zsgCFQgcwwodsDoK5w

 40) http://www.kyivpost.com/content/ukraine/zyuganov-calls-for-no-fly-zone-over-donbas-luhansk-region-350348.html

41) http://zpravy.idnes.cz/sestrelena-letadla-0at-/zahranicni.aspx?c=A140720_142918_zahranicni_bse U tuhoto článku je publikováno video, převzaté z Reuters, které všem divákům sugerovalo, že letadlo zasáhla raketa vystřelená z ukrajinského území, neboť smršť broků z rakety dohánějící letadlo zasahuje zezadu ocas letadla. Proti tomu videu byl i Obama bezmocný. Pozoruhodné také je, že zprávě na idnes o pádu MH17 předcházela zpráva z téhož dne17. července 2014 12:41  o sestřelení ukrajinské stíhačky Su-25: Ukrajinské ministerstvo obrany oznámilo, že přišlo o bojový letoun Su-25. Podle mluvčího bezpečnostní rady Ukrajiny byl stroj sestřelen ve středu večer letounem ruské armády. Pilot se katapultoval, dopadl na ukrajinské území a přežil ve zdraví, dodal mluvčí. Rusko obvinění popírá.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rusko-sestrelilo-ukrajinsky-bitevni-dw4-/zahranicni.aspx?c=A140717_123230_zahranicni_pvc

 


 

Použitá literatura

http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6201&sid=338abea3ab3cc9b2ab794be6d181819fhttp://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6201&sid=338abea3ab3cc9b2ab794be6d181819f

http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6151&sid=4d492098290a099162478f58f677f2b0

http://www.kyivpost.com/hot/murder-in-the-sky-malaysia-airlines-flight-17/?page=64

http://zpravy.idnes.cz/online.aspx?online=1005618

http://komosny.blog.idnes.cz/c/436324/Boeingy-zahaleny-do-tajemstvi-Cast-1.html

http://www.russiadefence.net/t3216-the-situation-in-the-ukraine-5

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/10/19/nad-vysetrovaci-zpravou-o-sestrelu-mh17-ii-co-v-prvnim-clanku-nebylo-nebylo-dostatecne-nebo-bylo-spatne/

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/09/10/tri-ruzne-zpravy-o-sestrelu-hm17/

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/08/02/par-detailu-k-okolnostem-sestreleni-mh17/

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1999-zfalsovana-zprava-o-vysetrovani-mh17-mystifikatori-nevedomky-potvrdili-ruskou-verzi-blamaz-v-ct-kyjev-dal-skryva-dokumenty-ktere-jej-usvedcuji-ukazi-usa-satelitni-snimky-donuti-je-k-tomu-osn-bude-nove-vysetrovani.htm

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sestreleni-MH17-Trochu-jiny-pohled-404171

http://www.novarepublika.cz/2015/10/nad-vysetrovaci-zpravou-k-sestrelu-mh17.html

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/10/15/nad-vysetrovaci-zpravou-k-sestrelu-mh17/

https://russian.rt.com/article/41546 (odtud vystřižen obrázek)

 http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2014-dukladny-rozbor-zpravy-o-mh17-pripad-kontrolovaneho-uniku-ktery-ma-zakryt-zjisteni-pravdy-nahodou-osleply-vsechny-radary-co-a-proc-vynechali-holandsti-vysetrovatele.htm

 

 Celý obrázek viz zde

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1046597045353167&set=a.348131685199710.97337.100000086432058&type=3&theater

 

 

 

rezjir10
Zajímám se o historii, politiku a ekonomii, protože Češi nerozumějí svým vlastním dějinám.
Klíčová slova: dezinformace, MH17, Ukrajina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.