Pragmatik k pragmatikovi sedá, rovný rovného si našel.

obrazek
25.6.2013 08:32
Co spojuje tandem Rusnok - Zeman? Nepochybně je to chladný egoistický kalkul, zaměřený na co nejužitečnější řešení problémů. Proč si to myslím? M. Zeman se dodnes netají nenávistí k těm členům ČSSD, kteří mu údajně v roce 2003 nepomohli do prezidentské funkce.

Proto je dnes obzvlášť zajímavé, že ač tehdy poslanec za ČSSD J. Rusnok veřejně, v rozporu s oficiálním postojem ČSSD, podpořil kandidaturu V. Klause, tak to na Zemanovo "citové" pouto k němu nemá žádný vliv. J. Rusnok, který byl vždy zastáncem velké koalice ČSSD-ODS, se  krátce po zvolení V. Klause, místo přetavení sociálně- demokratických myšlenek do legislativní podoby, poslaneckého mandátu za ČSSD vzdal a raději odešel do penzijního byznysu. Dodnes si myslím, že měl být z ČSSD za to, že kývl na post v expertním týmu ministra V. Tlustého z ODS, vyloučen.

J. Paroubek měl prostě pravdu, když ho vnímal jako člověka, který se myšlenkově s ČSSD rozešel. To samé se podle mne stalo M. Zemanovi a možná proto byl dnes J. Rusnok postaven do čela úřednické vlády. 

Nemohu si pomoci. Z mého pohledu to vypadá, že se mocensky našlo co je kolísavé, nepevné, nerozhodné a oportunistické..

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Miloš Zeman, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Není to náhoda.....

rku

Je poslední věta reminiscencí na jeden slavný projev z 1969, nebo je to náhoda?

rku

Je poslední věta reminiscencí na jeden slavný projev z 1969, nebo je to náhoda?