Předsedo ČMKOS Zavadile, u Zemana o nás bez nás?

obrazek
25.3.2013 17:37
Pokud předsedové jednotlivých odborových svazů věděli, že se u prezidenta Zemana nebude jednat jen o zdvořilostní návštěvu, pak se laskavě měli zeptat nás řadových odborářů, s jakým argumentačním mandátem k němu mají jít. Doslova v odborářském šoku jsem po té co jsem se dozvěděl, že prezident Zeman přesvědčil vedení odborů, aby netrvalo na zvýšení minimální mzdy o tisíc korun, ale jen o korun pět set.

 

Zvlášť, když svůj názor M.Zeman odborovým ekonomickým špičkám vyvrátil neprůstřelným(?) odhadem, že by nárůst o tisíc korun naše ekonomika neunesla, aniž  by se pochlubil na základě jakých složitých prognostických propočtů k této částce přišel. Což mi právem může připomínat cucání z prstu a nebo, jelikož  stejnou cifru navrhuje za MPSV i L.Müllerová, veřejnou podporu Nečasovy vlády, na které v boji o Hrad nenechal nit suchou. 

Neméně zajímavé(podezřelé) je, že  by pěti set korunovou diferenci mezi návrhem Zemanovým a ČMKOS neunesla ta  samá ekonomika, která   podle veřejně dostupných informací unese každodenní okrádání státu o desítky  milionů korun, aniž by  proti tomu  M.Zeman udělal alespoň tolik, co pro snížení odbory plánovaného zvýšení minimální mzdy. Tedy, že by přednostně přesvědčil   zloděje, aby v zájmu naší ekonomiky přestali okrádat stát, aby se i za jeho prezidentství nepokračovalo v sametové sociální  úchylce, tedy že ekonomické průšvihy splácí dolních deset miliónů okradených.  

 Že se šéfové odborů s M.Zemanem sešli je v pořádku. Skutečnost, že si ne-odborářem nechali úspěšně  kecat do řemesla v pořádku není, neboť jít do jednání tripartity s pětistovkou může v praxi znamenat jít ještě níž. Mně, který platí odborové příspěvky, se na můj názor nikdo neptal. A právě v tom lze hledat důvody bezzubosti ČMKOS, neboť v jejím čele od dob "taťky" Falbra nesedí autentičtí  odboráři s odborářským srdcem, ale jen profesionální  ulamovači hrotů, kteří zřejmě jako M.Zeman meteorismus vědí, jak se s minimální mzdou  žije.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: ekonomika, Miloš Zeman, odbory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Kam pracující došli, když jim jsou už i odbory k h...u.....

pavlovsky

Na odborovou organizaci mám vlastní názor, potvrzený svou zkušeností. V odborech jsem byl od svých 17 let, tedy od 1. ročníku VŠ do cca 3 roky po odchodu do důchodu, pak jsem u OS KOVO vystoupil...proč, po odchodu do důchodu jsem se soudil s organizací, kde jsem 42 let pracoval, o tom jsem zde již tady psal, kdo bude chtít tak si to najde, ten příspěvek se jmenuje..."už se soudit nebudu". Ale proč píšu, odborářští funcionáři jsou jen bafuňáři, kteří si hledí svých koryt. V OS KOVO jsem vytrval, i když jsem působil ke konci své pracovní kariéry jako manažer, do odborové pokladny jsem přispíval celkem slušnou částkou...byl jsem přesvědčen, že mi to OS KOVO nějakým způsobem vrátí, tedy, že se mě zastane, požádal jsem o právní zastoupení v mém sporu, postupně se k mé žádosti vyjádřilli pánové Souček, Středula, Štěch. Se zájmem si přečetli moji žádost, leč nepomohli. K čemu jsou krajská metodická střediska přeplněná právníky znalými problematiku pracovně-právních vztahů. Takže mne p.Štěch zklamal, no a p.Zavadil si zřejmě myslí, že když si tyká a chodí s ministrem financí na pivo a oslovuje demonstraci pracujících vodáckým "ahoj", že dělá pro pracující dost. Takové odbory jsou k ničemu a naprosto souhlasím, že navýšení minimální mzdy o 500 Kč je jen plácnutí.

stvan

Vladimíre, připojuji se k Tvé pochvale. Poslal jsem odkaz Zavadilovi a předsedovi svého odborového svazu a zároveň jsem je požádal, aby se k článku vyjádřili.Můj typ je, že jim za reakci nebudu stát. 

sahosek

 

     Odborářští vůdci se odborářů rovněž neptali, zda mají či nemají podporovat Zemana a veřejně mu podporu dali. A on se jim za to adekvátně odvděčuje. Fascinace Zemanem, jak je vidět, není jenom chorobou staromilců v ČSSD.  

     Pokud není odborně vypočteno životní minimum pro čtyřčlennou rodinu a minimální mzda alespoň dvojnásobná pro jednoho jejího živitele, pak každá licitace kolem této cifry je spektáklem k ohlupování chudých lidí.

schlimbach

Musím se přiznat, že mě celkem "fascinuje" ono obkecávání kolem minimální mzdy. Všechno se okolo nás pěkně kazí, banky kde se dá bankrotují, stále samé krize, tupouni dělají jeden sek za druhým a my se pořád točíme jako psi kolem svého ocasu.

Není sakra již čas na to, jasně a srozumitelně si říci, proč máme svůj stát, k čemu ho scheme, co očekáváme od své společnosti? Jaká minimální mzda, když z ní člověk nezaplatí nájem, životní náklady a o dalších platbách se ani již nechci zmiňovat?

Minimální mzda musí zajistit minimální ekonomický standard občana, který musí být jasně stanoven zákonem - v něm musí být zahrnuto i právo na bydlení a MM musí obsahovat takovou částku, která ten důstojný minimální ekonomický standard umožní. Základem je i právo (ne povinnost) na práci. Bez toho je vše jen iluzorní chiméra, kterou tupouni skvěle využívají právě k ekonomickému a psychickému teroru proti spoluobčanům. Pokud bude jasně deklarováno právo na práci, bude ihned jasné, kdo chce a kdo nechce pracovat. kdo nepracuje - nechť má životní minimum, nic více, nic méně. Kdo ale pracovat chce, musí mít důstojný ekonomický standard, ať vykonává práci jakoukoliv. Práce je všude dost. Prý nejsou peníze - jistě že nejsou peníze a v tomto stupidním ekonomickém bordelu ani nikdy nebudou. Je třeba změnit systém hospodářských vztahů. Je to jen na nás.

Přestaňme konečně poslouchat "ekonomické elity", vezměne rozum do hrsti a začněme konat zcela jinak. Podorobnosti jsou na www.ekonomickareforma.cz. Stačí přestat naslouchat "elitám" placeným globálním kapitálem.

Jsme skutečně tak blbí, že budeme pohrdat některými druhy práce? Je snad práce popeláře nebo uklízečky méně důležitá než práce právníka? Ne, nechci tím mříci, že má být placena stejně. Chci tím jasně říci, že i práce popeláře nebo uklízečky je nutná - a to životně. Tak sakra, stanovme minimální mzdu tak, aby umožnila důstojný život všem - vše ostatní se tomu přizpůsobí. V návrhu ekonomické reformy jsou ukázány 4 kanály, kterými proudí do společnosti finanční zdroje - jsme skutečně tak blbí, že se necháme do nekonečna oblbovat, že potřebujeme globální finanční kapitál? Vše, co potřebujeme dokážeme sami udělat a zajistit. Musíme se ale vrátit k reálné ekonomice, zrušit volnou směnitelnost koruny, která je výhodná dnes jen pro kšeftaře, musíme se orientovat na decentralizaci zdrojů energie, na návrat k maximalizaci soběstačnosti nejen ve výrobě potravin a léků.

Probuďme se, ekonomické vztahy nebyly seslány žádným Bohem, byly utvořeny lidmi, kteří chtěli a  chtějí získat moc nad ostatními. Můžeme se z toho vymanit a žít jinak - smysluplně a hezky, můžeme odcházet dříve do penze, pracovat ktratší pracovní dobu, můžeme získat více času pro sebe a své blízké. Musíme ale chtít.

Bohužel, dokud budou v čele lidé, kteří nemají ani náznak snahy seznámit se s jinými řešeními, kteří se snadno nechají oblbnout "ekonomickými elitami" v žoldu globálního kapitálu, které nemají ani potuchu o národohospodářství, nedivme se, že jsme stále za blbce, že je oficiálně 600 000 nezaměstnaných, neoficiálně 1 400 000 nezaměstnaných, že se zde etablovala exekutorská mafie, že největší výdělky v podnikání má ten, kdo dovede podvádět nebo je napojen na státní rozpočet, že kvalita potravin klesá, na nic nejsou peníze atd.

Budeme ještě dlouho blbí? Potom, dobře nám tak.

Pro začátek stačí začít pochybovat o tom, co je nám předkládáno jako dané, neměnné a zcela "jasné". Může se nám stát, že budeme překvapeni, že všechno je zcela jinak. Věci, které jsou z dnešního hlediska "nemožné" se ukáží snadnější než jízda na kole. Ten stávající systém stupidních hospodářských vztahů má v sobě totiž velice mocné samodestrukční mechanismy - využijme je, osvoboďme se z otroctví, osvoboďme svůj národ z otroctví, pošleme tupouny do pryč!

http://www.ekonomickareforma.cz

stvan

Vláďo, dlouhodobě znáš mé názory na odbory a moji aktuální nedůvěru v poslání MZ.

cernik

Fando vidím to jako,
opravdu, ale opravdu zajímavé.
M. Zeman ( a říkám, že jsem ho s plným vědomím i možných rizik volil)
vystřelil cifru 500Kč místo 1000Kč.
Stejnou cifru jako min.  MSPV Ludmila Müllerová. Hotová náhoda!
Min. mzda se odhadem tak týká 1% zaměstnanců, čili tak 30 000 z 3mil.
čili tak 30 000 x 500 = 15000000.

čili někdo okolo promile rozpočtu, Čili něco, co je pod možnou
přesností rozpočtových statistik a plnění.
To je otřes pánové odboráři!stvan

Díky za podporu.

antoninsebek

Pane Františku Štváne,

připojuji se k tomuto Vašemu příspěvku s dodatkem: "bez výhrad".