Lessy - Červíček: přeexponovaná kauza

obrazek
5.12.2013 17:53
Kauza Lessy - Červíček, dvou policejních prezidentů v naší zemi, začíná být trapná. A zase je Česko světu pro smích! Problém je v tom, že ČR není civilizovaný stát, tady je všechno jenom jako. Morální hodnoty nic neznamenají, hlavně že to "sype". Slovo policejního prezidenta, co to je? Ptá se jistě pan Červíček. Pak se nikdo nemůže divit stavu v jakém se Česko nachází. Přitom stačí uvažovat jednoduchým úsudkem. Dovoluji si jej uvést.

Dne 28.08.2013 byl pracovníky Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obviněn z přečinu „Zneužití pravomoci úřední osoby“ a přečinu „Pomluva“ policejní prezident plk. Mgr. Petr Lessy.

28.08,2013, tedy nápadně velmi rychle, Petr Lessy skončil ve funkci prezidenta Policie ČR. Neboť ho odvolal spěšně ministr vnitra Jan Kubice na základě obvinění, jež proti Lessymu vznesla GIBS. Přitom jej mohl pouze postavit mimo službu. Neudělal to!

Dne 03.12.2013 Odvolací soud ČR rozhodl a jeho rozsudek nabyl právní moci s tím, že „celé řízení bylo vedeno nezákonně a vůbec se nemělo konat“. Soudce navíc upozornil, že až do fáze odvolacího řízení bylo trestní stíhání proti Lessymu vedeno v rozporu s českou právní úpravou, tedy protiprávně - že bylo nepřípustné.

Nejen já, ale i zřejmě mnohý čtenář, se tudíž oprávněně ptá, proč logicky v tomto kontextu nedošlo k obnovení právního stav, jaký byl před Lessyho vyhoštěním z policie. Logicky proto se policejní exprezident Lessy obrátil na ministra vnitra Martina Pecinu. A ten konal, jak konal. Kauza jde ke správnímu jednání...

Prostě, pan generál Červíček by měl uvolnit svoji nynější pozici, jelikož má být vrácena na prvopočátek, kdy neprávem sesazený Lessy ze své funkce odešel. Pan Červíček jakoby nerozuměl exemplární věci a v televizi prohlašoval něco o svém dobrém vědomí a svědomí, kterým policii momentálně velí. To mu jistě nikdo nebere, ale měl by pochopit, že na svém místě je navíc - protiprávně.

Další setrvání Červíčka na postu policejního ředitele je (opakuji podle Odvolacího soudu ČR) v rozporu s dikcí rozsudku, a tedy obnovením právního stavu, jaký byl před Lessyho vyhozením z jeho původní funkce. Tuto paralelu mnozí vlivní, bohužel, záměrně přehlížejí a svými výroky a jednáním kauzu dvou policejních prezidentů zbytečně přeexponovali! Patří k nim i náš pan prezident Miloš Zeman, což mě zaráží. Prezident se může podporou pro Červíčka přetrhnout. Ale proč se do toho montuje? Má snad z Lessyho strach? Vědomě tak podporuje pan prezident nespravedlnost!

Kvido
Novinář. Redaktor a kameraman Československá/Česká televize, redaktor Moravskoslezský den, šéfredaktor časopisů Návrat a Majitel&Manažer, editor a kameraman veřejnoprávní ORF Vídeň. Nyní vydavatel serveru http://www.pc-politika.cz
Klíčová slova: Policie ČR

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.