Prezidentská kampaň příkopy ve společnosti nevykopala, ale pouze odkryla

obrazek
1.2.2013 11:33
Příkopy byly hloubeny po celých 23 let od roku 1989 a nyní pouze odhalily stav společnosti, která se rozdělila na chudé a bohaté, na prospěcháře a několik idealistů. Na lidi, kteří jsou schopni si věci v hlavě sami uspořádat a na ty ostatní, snadno manipulovatelné. Ale kdo si tohle přizná? Volila jsem Miloše Zemana. Nikoliv proto, že bych si myslela, že je nejlepší, ale proto, že jsem byla přesvědčena o tom, že je mnohem lepší, než ten druhý, který by, podle mého názoru, této zemi neprospíval. Který zde měl, jak se domnívám, naprosto jiné poslání, než bylo lidem některými politiky, „umělci“ a novináři předestíráno.

Karel Schwarzenberg je svým původem německý šlechtic, jehož předkové většinu majetku na českém území získali až po Bílé hoře, majetku, který patřil české protestantské šlechtě, která byla po roce 1620 zdecimována, popravena, nebo emigrovala. Toto je historie Schwarzenbergů na našem území. A pan Karel si ji jistě uvědomuje. Jeho politickým posláním, dle mého názoru, byly církevní (přesněji řečeno v 93% „katolické“) restituce. Poté by mělo zřejmě dojít k zrušení tzv. Benešových dekretů a následnému odškodnění Sudetských Němců, a - zadařilo-li by se - též k odškodnění šlechty. Nedopadlo to. Do kampaně byla vložena spousta peněz a zaplacení nebo nadšení aktivisté je dočerpávají štvaním i po skončených volbách.

Kdyby vyhrál „kníže“, byly by jistě všechny ty prodavačky z Kauflandu spolu s dalšími 55% voličů, kteří volili Zemana, naštvaní, ale nedalo by se nic dělat. Šli by do práce a dál by vydělávali svých 8-15 tisíc měsíčně. Rozhodně by neměli možnost spustit takový „vyrvál“, s podporou všech předplacených medií, jaký se odehrává na straně voličů pana „knížete“ dnes, protože by na to prostě neměli kontakty, peníze, čas ani náladu.

Volby dopadly jinak, a my jsme dnes svědky neurvalé, až fašistické kampaně lidí, kteří prohráli v nezpochybnitelném zápase prezidentské volby. Lidí, kteří se odmítají vyrovnat s porážkou a zasévají to této i tak křehké sociální rovnováhy esenci nesnášenlivosti a zla. Měli by si uvědomit, jak v podstatě snadné a přitom nebezpečné je rozpoutat nenávist mezi lidmi, která vždy vede k tragickým následkům pro obě strany, měli by uznat výsledek voleb a podle toho se začít chovat.

Ráda bych ještě poděkovala veteránům 2. světové války, kteří se do volby prezidenta vložili, voličům sdělili svůj názor a tím přispěli k vítězství prezidenta Miloše Zemana, kterého, jak doufám, bude do budoucna tato jejich podpora zavazovat.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

libuse-zavoralova

Dobrý večer, pane Moskalík, máte pravdu - ustupování násilí vedlo v historii vždycky ke katastrofě. Německý evangelický teolog D. Boenhoffer před svou popravou v dubnu 1945 napsal: LKdyž pronásledovali komunisty, byl jsem zticha-nebyl jsem komunista. Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem - nebyl jsem sociální demokrat. Když odváželi Židy, nebránil jsem je - nejsem Žid. Když si přišli pro mně, nezbyl nikdo, kdo by se mě zastal."

Zdraví Vás L.Z.

libuse-zavoralova

Dobrý večer, pane Štingl, s dovolením bych zde zdůraznila vaši větu:"

Drakonické a otřesné je, že vlastní národ plundrují a devastují bastardi, kteří by ve skutečně civilizované, demokratické, občanské společnosti nedostali šanci ani na obsluhu WC v prostorách metra.....od narození by totiž přežívali na Borech,

která naprosto přesně vystihuje stav naší politiky.  Zdraví Vás L.Z.

 

libuse-zavoralova

Dobrý den, pane Štingl, děkuji za Váš příspěvek. Mám dojem, že se lidé po této volbě probírají z letargie a začínají si uvědomovat tu sprostou hru, která se na ně hrála. Ale lidi zase až tak hloupí opravdu nejsou, což je povzbudivé.   Zdravím Vás.  L.Z.

libuse-zavoralova

Ano, paní Amiourová, máte pravdu, ten pán je dobrým lakmusovým papírkem.  Zdraví  L.Z.