Radek John je buď cynický komik anebo má jeho politické IQ velmi omezenou kapacitu

obrazek
30.12.2011 19:03
To si troufnu tvrdit po přečtení jeho (VV) novoroční PF-ky inzerované v denním tisku. Prý do nového roku nemusíme vstupovat s obavami a nejistotou, protože: Nedojde ke zvýšení DPH na 19%. Zvednou se tresty úředníků za korupci. Už nebudeme platit za položku na receptu. Nebudeme platit za amalgamové plomby. Nepřijdeme o stravenky. Po 20 letech se prý konečně omezí hazard a skončí losovačky s veřejnými zakázkami.

Tato sváteční propaganda VV má pro mě kvalitu propagandy bolševické (zdražili jsme boty, ale zlevnili jsme lokomotivy) a je v přímém rozporu s prvním presidentským novoročním projevem V. Havla (nezavázali se i VV, že se budopu řídit jeho odkazem?), který v jeho úvodu prohlásil, že nebyl zvolen presidentem, aby nám lhal. Načež dodal, že naše země nevzkvétá. Bohužel, nevzkvétá ani dnes, pokud se rozkvět země neměří bohatnutím bohatým a chudnutím chudých.

Možná žijí VV v izolaci a proto neslyší a nevidí odhady vládní trojkoalici nepodlézajících ekonomů, kteří odhadují, že příští rok bude, zvlášť pro obyčejné lidi, sociálně mnohem těžší a nejistější. Možná nám VV prostřednictvím R. Johna chtěly vzkázat, že své politické úspěchy hodnotí pohledem patologických optimistů, kteří když už v předkládání argumentů nevědí kudy kam, tak sáhnou po tvrzení, že by mohlo být i hůř.

Dovolím si být chvilku jedním z nich. I pro VV a zbytek vládního seskupení by mohlo být hůř. Například by se v roce 2012 nemusely dávat tresty za korupci, neboť by všichni korupčníci a ti, kteří korupci zasadili mezi řádky stanov svých politických stran, byli po dvaceti letech konečně v base. Možná by se R. John stal machrem na pečení buchet, které se posílají jako přilepšení odsouzeným, neboť stojí pevně po boku svého stranického druha V. Bárty, jehož mimořádně výživné stranické školení o hlavním cíly VV, kterým mělo (opravdu jen mělo?) být získávání státních a obecních zakázek, bylo pro státní kasu, stejně jako losovačky s veřejnými zakázkami, silně nevýživné.

Závěrem si dovolím připomenout, že by také mohlo dojít k povolení nervů občanů, což, jak z historie víme, mocné mimořádně bolelo. Někdy k tomu stačilo prach obyčejné překrucování reality v duchu Johnovi PF-ky.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Věci veřejné

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rku

Pan Filip dostal asi někdy pendrekem.

pudlikmaxik

Kdyby John napsal, že se většině středněpříjmových s výjimkou "nadlidí - polišů a doktorů" a všem nízkopříjmovým skupinám občanů povede hůře v novém roce, tak by to stačilo.  Všichni možná víme, oč se jedná.

Nicméně už jsem se jednou tady ptal Jiřího Paroubka, kde skončily aktivity socdem kvůli asociálním a jistě i protiústavním reformám ? ví to někdo ? nebo se to socdem zalíbilo a k ústavnímu soudu se nic nedalo ? Nevím, zda-li si to vůbec socdem uvědomuje, ale jejich řeči se rozplynuly a milionům lidí v tomto státě jakási poslední iluze o troše spravedlnosti mizí v neznámu. Aby se potom někdo nedivil, že lidé budou volit komanče

Co se týče "zahnívajícího kapitalismu" dle slov Marxe a Engelse - tak toho si všimlo již více lidí, a to i na bakalovském ihnedu. A určitě to nemá s oslavou silvestra nic společného.....

rku

Pan Moskalík začal s oslavou Silvestra už po ránu.

stvan

V řešení věřím.Konec konců, nic jiného než věřit a pokoušet se o změnu dělat nemohu.Pěkný nový rok.

rku

Pane Štváne,

že je John šašek už vědí všichni. Mně ale dělá starost jiná věc. Letos budou volby do krajů a zatím se zdá že v krajích vedených sociálními demokraty bují klientelismus a korupce stejně jako na celostátní úrovni. (Ústí, Pardubice, Ostrava a další se jistě ještě objeví) Také mladí soc.dem. budou asi pěkní ptáčci, když měli takového předsedu. Koho tedy volit? Vy budete jistě volit Paroubka, ale ten-pokud vůbec bude mít dost hlasů- bude muset s ČSSD do koalice a také těžko zabrání aby se do strany nehrnuli profláknutí lidé a karieristi viz Škarka Zdá se, že situace nemá řešení.