Schwarzenberg - kandidát na Hrad - je stejně asociálně podlý, jako Schwarzenberg - poslanec a ministr

obrazek
23.12.2012 14:12
Tak usuzuji z jeho slov: "Ne, že by vláda nedělala chyby. Ano, snížily se příjmy. Hospodářská situace je nevalná. Ale když to porovnám s jinými zeměmi, tak se nám daří poměrně dobře. Blbá nálada je bezdůvodná." Jeho prohlášení je tak neadresně podlé, že je namístě se ptát: S jakým životním standardem řadových občanů v jiných zemích srovnává život našich řadových občanů, že se uchyluje k prohlášení, že se nám daří poměrně dobře a koho slůvkem "nám" vlastně myslí?

Je přeci setsakramentský rozdíl srovnávat "daří se nám poměrně dobře" s Albánií anebo s Holandskem, Dánskem, Rakouskem či Švédskem a Německem. Je to stejná politicko-asociální prasárna, jako kdybych prohlásil, že sociální průměr náčelníka Papuánské vesnice a náčelníka generálního štábu naší lidově kapitalistické armády je, plácnu, čtyři tisíce euro.

Kouzlo průměru konec konců nádherně popsal Felix Holzmann: "Jsou-li dva lidé na jedno grilované kuře, pak sní-li ho celé jeden z nich, přesto v průměru snědl každý z nich půlku." Pozorní lidé už tehdy věděli, že se v této scénce Holzmann vysmívá oslavování předlistopadových průměrných úspěchů, kterými nás bolševik častoval snad při každém konci roku. Z tohoto pohledu byl Felix Holzmann proti Karlu Schwarzenbergovi poctivý glosátor životní reality řadového občana, neboť nepředpokládám, že nám kandidát na prezidenta a ministr této vlády K. Schwarzenberg chtěl svými slovy mezi řádky vzkázat, abychom asociálně hloupá prohlášení politiků brali s rezervou. 

Pokládám za poctivé se zmínit, proč jsem vůči K. Schwarzenbergovi, ale i k podobně naladěným politikům, tak přísný. Pokud se rychlost kolony aut určuje podle rychlosti toho nejpomalejšího, pak je naprosto logické, že rostoucí či klesající životní úroveň společnosti musí být určována životní úrovní lidí žijící v těch nejnižších sociálních patrech. Pokud by mi nějaký chytrák s vítězným zábleskem v očích chtěl tvrdit, že jí určují lidé, kteří nechtějí pracovat, pak mu se stejným zábleskem v očích musím odpovědět, že Schwarzenbergův průměr tvoří lidé, kteří už dvacet roků, v podstatě beztrestně, den co den okrádají naši státní kasu, ale i kasu EU. Ty však naše společnost, i díky K. Schwarzenbergovi, zřejmě proto, že i on si zadal s "protislužbou", sociálně netrestá!

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Na Hradě jistě pobývali různí tvorové. Možná, že se dočkáme, kdy žezlo uchopí do rukou i šašek. Jak jinak nazvat tvora, který nedokáže docenit svůj zdravotní stav a věk? Pokud ho národ zvolí, potom nad ním lámu hůl -(