Sobotka a jeho parta jsou politické jojo

14.6.2014 14:26
Dnes (14. 6. 2014) Ústřední výkonný výbor ČSSD definitivně potvrdil, že současnému vedení socdem, jejímu předsedovi pak zejména, jde pouze o vládní koryta. Za jakýchkoli podmínek. Nikoli o plnění předvolebních slibů voličům.

 

Socdem si schválilo vnitrostranické referendum. Otázky, na něž mají socdem straníci odpovídat, jsou obsahově poloprázdné, politicky bezpředmětné: Týkají se sestavování socdem kandidátek, kvót pro ženy v politice a zákona o kumulaci funkcí.

Podstatné dvě otázky do referenda: „Souhlasím s tím, aby ČSSD navrhla zákonem zdanit církevní restituce.“ „Souhlasím s tím, aby ČSSD navrhla zákonem zavedení druhé (vyšší) sazby daně pro velké firmy z energetického, telekomunikačního a finančního sektoru.“, navržené Jeronýmem Tejcem prý Bohuslav Sobotka smetl ze stolu. Obě témata přitom měla ČSSD ve svém volebním programu, tedy ve volebním závazku, který dala voličům.

Bohuslav Sobotka tím opět potvrdil, že on a jeho parta jsou v současné vládě pouze politickým jojo – hračkou pohybující se po tenkém provázku obratným potrháváním pravidelně nahoru a dolů. Hračkou potrhávají spoluvládní funkcionáři, Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek, a ještě pár měsíců potrhávat budou.

Plnění vlastního volebního programu je však v socdem tabu. Bohuslav Sobotka přece musí ve vládě skákat tak, jak koaliční partneři pískají. A oni pískají jinak, než zněl volební program socdem.

Socdem se svým nynějším vedením směřuje do politického nebytí. Vedení to nevadí – pár politických jojoů se z něho vždy do parlamentu aj. dostane. Program ČSSD je přece lhostejný.

Současné vedení socdem se bojí vlastních členů – obává se, že by většina z nich na otázky J. Tejce mohla odpovědět kladně. Co by pak dělalo, že?

Kdyby se totiž členové v referendu vyjádřili pro zdanění církevních restitucí nebo sektorovou daň, nemohl by Bohuslav Sobotka ve vládě plnit funkci politické hračky.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Musím uznat, že mne pádné argumenty vedou k hlubšímu zamyšlení. Nepochbyně jsem nepočítal do tří, než jsem pochvalu Tejcovi vyjádřil.

cernik

Fando,
moc na to nekývám.
J. Tejc vystřelil do vzduchu a právě proto se mnozí lekli.
Neměl nijak předjednanou podporu a někteří, kteří by s myšlenkou
souhlasili, si řekli, že přece nemohou podpořit "pučistu".
Proč to nedali na tiskovku,

mluvčí iniciativy http://fungujicicssd.cz/kontakt/ ?

stvan

Jeroným Tejc v mých očích stoupl.Sobotka klesnul.