Sobotko, Filipe, vyslovíte Balvínovi podporu, nebo ho v zájmu svých voličů kopnete do...?

obrazek
14.7.2013 10:09
Maruška s Matouškem jsou právě rok stará dvojčata, má vnoučata. Dcera na ně bude brát po tři roky mateřskou 7400 korun měsíčně. To je tak půlka toho, co někteří "umělci" berou za natáčecí den v "náročných" seriálech ČT, které ze zákona na provoz v roli koncesionáře musím přispívat. Nezávidím jim, ale to neznamená, že nemohu Balvínovi, ministru kultury Zemanovo-Rusnokovy vlády "závidět" jeho nebetyčnou drzost vypustit z úst myšlenku, že by se peníze ze štědrých dávek mohly přelít na kulturu.

Větší asociální hovadinu ze svých úst nevypustili ani členové Nečasovy vlády a to je opravdu co říct. Proto začínám věřit hlasům, že Zeman svými politickými kroky, jejichž výsledkem je nejen oblíbenec dárců, ochotných přispívat pouze na prezidentskou prohru, v žádném případě na ministerskou výhru, ministr financí Fischer, ale i ministr kultury Balvín. Ten mým vnoučatům nepokrytě vzkazuje, že kdyby bylo po jeho, tak by, možná proto, že od uměleckých celebrit slyšel, že by na rauty filmového festivalu v Karlových Varech mělo jít ze státní kasy víc peněz, jejich máma, ale i nezaměstnaní, nemocní a důchodci dostávali od státu mnohem méně nebo nic.

Ministr Balvín zřejmě patří mezi ty intelektuální pravicové poťapance, kteří si myslí, že ne rodina, ale Antropa či seriál Vyprávěj je základ státu a že místo horníků se pěkně po bolševicku má právo ptát kulturní fronta - my jsme uměleci a kdo je víc?

Pokud by mým slovům pro nízký umělecký náboj Balvín nerozuměl, pak to zkusím po jeho. "Zeman získal prezidentský trůn, prý levicový, ale jak to tak vypadá, tak na levou nohu napadá. O pravou se evidentně opírá, když Balvína asociální sadismus napadá a sociálně potřebné v zájmu umělců natírá. Přesněji řečeno, něco si jimi vytírá. Sobotko, Filipe vyslovíte mu podporu, nebo ho v zájmu svých voličů kopnete do...?"

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.