Ať to stojí, co to stojí

Celá mise bude podle predikce stát 113 milionů, stála nás již prý 27,9 milionů. Denní náklady jsou 890 000 korun, hodinové náklady na jednoho těžkooděnce jsou prý 275 korun.
Zkoušel jsem se na tím zamyslet a došel jsem k závěru, že dochází opět k manipulaci myšlení občanů, asi aby se začali zlobit na nepřizpůsobivé občany, kteří tyto sváry na Šluknovsku vyvolávají a tím ještě více podnítit rasovou nenávist, s úžasným nápadem premiéra donutit tyto občany, aby vodili své děti do školy (což je prý jádro pudla).
Pravda je jiná. Největší náklady jsou prý na platy a placení přesčasů, což je naprostý nesmysl. Mluvil jsem s členy policie a ti prohlašují, že placení přesčasů už dávno neexistuje, dostávají za ně jen náhradní volna. Platy dostávají policisté i když nejsou odveleni na Šluknovsko. Takže jsme se dostali z hlediska platů a přesčasů na nulové navýšení nákladů. Tvrzení, že přeprava jednoho policisty do místa zásahu vyjde na 3 800 korun (myslím, že taková částka byla včera prezentována televizí Nova) je absurdní - to by museli na Šluknovsko přijet každý taxíkem. Odhad cesty společným autobusem je cca 100 Kč na jednoho policajta, včetně cesty zpět. Takže opět nějaký tunel za bílého dne pod dohledem občanů-ovčanů?
Jak je vidět ministerstvo vnitra pokračuje v chaotickém nesystémovém managementu řízení nákladů tohoto rezortu, který má mimo jiné i pomáhat a chránit občany. Toho, kdo takto záhadně oceňuje tuto výjímečnou policejní misi, by měli nechat podrobit minimálně státním maturitám z matematiky (pokud to ovšem nedělá záměrně z důvodu vyvedení peněz ven z rezortu).
Doporučoval bych příště si na podobné akce pro potlačení nepokojů najmout si cizineckou legii nebo jiné žoldáky, kteří by na základě smlouvy pořádek skutečně zajistili ve zkráceném čase a náklady by byly zlomkem těch, kterými vnitro ohlupuje občany.
V médiích by měly být zveřejňovány spíše miliardové náklady na mise našich chrabrých vojáků v zahraničí, což jsou oproti výše deklarovaným nákladům na mírovou policejní misi náklady mnohem zásadnější.
- tisk
- přeposlat emailem
- sdílet
- uložit jako oblíbené
- 2442x přečteno
Komentáře
Je dobře, že si někdo dá práci a propočítá ta hausnumera. Ačkoli se obávám, že jsou velmi často jen nešťastným produktem našich pseudožurnalistů! A nakonec. Když je levněnjší vojenský speciál pro cestu na pohřeb Mašína, proč by nemohl být levnější pobyt JRN na Šluknovsku!
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.