Jiří Paroubek: Kubice splnil úkol - odstranil Lessyho. Nyní je řada na něm

obrazek
29.8.2012 14:30
Je poněkud paradoxní, když autor jedné z nejostudnějších a zpolitizovaných pomlouvačných zpráv novodobé historie české policie, dnešní ministr vnitra Jan Kubice, zbavuje funkce policejního prezidenta Petra Lessyho kvůli podezření z pomluvy a zneužití pravomoci. Ačkoliv výběr Petra Lessyho do této pozice, který byl do značné míry v režii jednoho supergurua české politiky, postupně překryly jiné kauzy a pseudokauzy, obavy z účelového zneužití policie k politickému boji jsou zde právě díky Janu Kubicemu dodnes.

Jan Kubice by proto udělal nejlépe, kdyby po splnění svého hlavního úkolu, tedy zbavení se Petra Lessyho, dosavadního policejního prezidenta následoval a zcela se stáhnul z veřejného života. To by asi byla první dobrá věc, která by se mu kdy podařila.

Připomínám, že Kubiceho před jeho kariérním koncem u policie ochránil až někdejší ministr vnitra Ivan Langer, jemuž Kubiceho zpráva, stejně jako celé ODS, pomohla dostat se v roce 2006 k moci. Účelová a lživá skandalizace mé osoby, jako premiéra země (!), pouze několik dní před volbami nakonec vyšuměla do prázdna. A to i přesto, že policisté Inspekce ministerstva vnitra již v říjnu 2006 navrhli státnímu zástupci zahájení trestního stíhání Jana Kubiceho, Hynka Vlase a Jaroslava Hrušky pro podezření ze spáchání trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele, neoprávněné nakládání s osobními údaji a pomluvy.

Do dnešního dne se jak dosavadní policejní prezident, tak ani ministr vnitra Kubice nepostavili k ostudným a v rámci demokratického státu těžko akceptovatelným únikům ze spisu k případu zadržovaného poslance Davida Ratha. Copak oba pánové, dnes už tedy zejména ministr Kubice, pokládají za normální a zcela zákonné, aby z policie unikaly důvěrné informace z policejního spisu, který dosud nemá k dispozici ani obhajoba Davida Ratha?

Pro českou policii by bylo přínosem, kdyby skončili oba výše jmenovaní pánové, Kubice i Lessy, naráz.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Kvido

Lessy pracoval 22 let u policie, je profesionál, neboť má policejní akademii, titul a pod. Takového člověka vyhodit ze dne na den na dlažbu je chlivárná, podepsaná Kubicem! Lessy mohl přece mít pozastavenou/přerušenou funkci až do vyšetření!! Proč toto nebylo použito?? Prostě - Kubice se Lessyho potřeboval zbavit a od samého počátku.

Další řvoucí důkaz: Jakto, že se najednou našlo 700 miliónů pro policii, když nastoupil nový policejní prezident Červíček? Pro Lessyho ještě před týdnem nebyla na podporu policie ani koruna!

Sprosté a průhlené a my jim to máme věřit? Ani omylem.

antoninsebek

Nebudu foukat někomu prastarou bolístku, protože nevím jak to opravdu bylo. A co by bylo kdyby....

Jenom bych chtěl zopakovat jedno své tvrzení. A to, že pánové Nečas a spol. se o porážku ODS v příštích volbách zaslouží více než sto Bohumilů Sobotků. 

Tento proces pokračuje do té míry, že už se na to ani Hlavní Otec Zakladatel nemůže dívat.

 

S využitím parafráze na Járu Cimrmana pravím následující: Jestli oranžády s  komanči  (a možná i lvy) nezískají v příštích volbách ústavní většinu, tak to zaviní: B. Rovnátko promine, ale bude to B. Rovnátko.