Stát se to u nás, tak to asociální pravičáci nepřežijí

obrazek
11.4.2013 18:13
Do Dolní sněmovny Spojeného království přišla v den, kdy se řečnilo na počest Thatcherové, necelá stovka z 256 labouristických poslanců. Nejeden z nich - jako například herečka Glenda Jacksonová, která ve svém vystoupení Thatcherovou obvinila, že po dobu delší než deset let páchala "nejstrašlivější sociální, ekonomické a duševní škody této zemi, mému volebnímu okrsku a mým voličům" - se neúctou k životnímu odkazu Železné lady netajil.

V důsledku jejího nedávného úmrtí získala nebývalou popularitu píseň z klasického muzikálu The Wizard of Oz (1939) "Ding Dong: Čarodějnice je mrtvá!" Za pouhých 48 hodin od jejího úmrtí se díky zvýšenému počtu stahování dostala tato píseň na oficiální britskou popovou Top 10. Některé textilní firmy se snaží využít smrti Thatcherové. Například internetový obchod se šatstvem Redbubble nabízí černobílá trička s portrétem Thatcherové a nápisem DEAD (MRTVÁ) za 15 liber (450 Kč). 

Uměl by si někdo z vás po přečtení těchto pravdivých informací představit, co by se dělo u nás, kdyby smrt PRAVICOVÉHO státníka nedonutila jeho odpůrce držet se pořekadla - o mrtvých jen dobře? Nejsilnějším argumentem by jistě bylo, že nám tyto ne-pietní veřejné postoje dělají ve světě ostudu. Je to totiž nejoblíbenější oblbovačka našich jen pod sebe hrabajících demokratů, jejíž cílem je zakořenit v  Podhradí pocit malosti, neboť se s takto "vlastenecky" vychovanými lidmi lépe orá.

"Zajímavé" je, že oč víc má tato vláda úctu ke stejně asociálně zaměřeným mrtvým ať jsou odkudkoliv, o to méně úcty má k životu obyčejných lidí z České kotliny. Přitom mrtvý prd ví a už nikdy, na rozdíl od živých, jí hlas nedá. Je tedy na živých, aby dali hlas politikům, jejichž smrt nebude důvodem k pietě po vzoru United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Není to důvod k parafrázi - v (ne)pietě je pravda?

I já Tě zdravím.