Z prdu by blahobytnou kuličku poslanec Nečas uválet neměl

obrazek
19.6.2013 14:53
Dočetl jsem se. Své manželce (podle časopisu Týden) Petr Nečas přenechá společné peníze – zhruba dva miliony korun. Zaváže se ke splátkám dvoumilionové hypotéky (16 200 měsíčně) a k dalším rodinným závazkům – mimo jiné čtyřicetidvěmatisícovým alimentům a nákladům za bydlení ve výši 17 tisíc korun. K tomu je nepochybně nutné připočíst i nezbytné náklady na jeho osobní výdaje, což by mu, jak jsem se dočetl, mělo způsobit manko v příjmech cca 19 tisíc korun. Ano, plat poslance 56 tisíc je plat základní, takže je legitimní k němu přičíst i poslanecké náhrady, nicméně na „zlaté časy“ může Petr Nečas zapomenout. K těmto velmi zajímavým informacím přidám svoji myšlenku.

Pokud jsou to informace pravdivé a pokud nikdy Petr Nečas neměl odkloněné příjmy, které jsou nejen oku manželky, ale i "berňáku" utajeny, pak by měl doslova živořit. To je stav blízký nemožnosti prostého biologického přežití. Uvidíme, v jaké "kalorické" a "hygienické" formě se Petr Nečas v krátké době  předvede. Ve tváři ruměnec a stejné konfekční číslo, jako měl před svým politickým, bez odpuštění, průserem, by rozhodně mít neměl. Dokonce si troufnu tvrdit, že by měl být prvním bezdomovcem, který bude plnit svůj poslanecký mandát po snídani u Armády Spásy aby se do stejných míst odešel navečeřet. Netvrdím, že je to stav, za který by se měl člověk apriori stydět.Neviditelná ruka trhu je asi tak spravedlivá, jako já jsem černovlasý.  Rozhodně to je stav, do kterého by se měl dostat každý, jehož příjmy jsou v drsném rozporu s minimálními sociálními potřebami, dostat. Jinak řečeno. 

Stydět by se měl každý, kdo si v rozporu s oficiální finanční realitou žije nad poměry. Zvlášť, když to v době kdy byl mocný vyčítal řadovým občanům a obzvlášť, že to ke všemu nebyla pravda, neboť nad poměry si, jak se ukazuje, žili a žijí lidé z jeho mocenského okolí, byť mlaskání některých přerušila vazba.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Petr Nečas, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Myslím, že ve velice krátké době se expremiér stane členem dozorčích rad některých kmotrovských akciových společností, který je zatím dostatek a tím si finančně polepší víc, než dosud jako premiér.

zenka

V době, kdy podepsal toto porozvodové majetkové vyrovnání, si pan Nečas zřejmě ještě nepřipouštěl, že jeho funkce není doživotní. Nicméně bylo by dobré, aby si vyzkoušel, za kolik musí vyžít měsíčně minimálně 70 % obyvatelstva, cca 10 tisíc!