Zeman trapně vyhrožuje tím, čeho se lidem nedostává

10.9.2013 13:47
Prezident Zeman se při sázení sekvoje nechal v Lánech slyšet, že zatímco on u lopaty začíná, jiní politici by u ní měli skončit. Možná si to mnoho lidí neuvědomuje, ale trapnou hrozbou lopaty, o kterou mají aktuálně strach tisíce"Bakalových" horníků, prezident dává najevo, že je to pro něho jedna z nejpodřadnějších, nejnamáhavějších a nejhůře placených lidských prací, neboť by ji politikům, které nemusí, a to jsou zřejmě všichni mimo SPOZ, nepřál.

Proto mu musím vzkázat, že i díky jeho čtyřletému opozičnímu vládnutí nemůže komukoliv vyhrožovat, ať skončí stejně špatně jako tuneláři, jako podnikatelé zneužívající šedou ekonomiku, jako ministři, primátoři, hejtmani, radní a vypečení státní úředníci, kteří vytvářeli, vytváří a vytvářet budou předražené zakázky. Zkrátka a dobře. Vyhrožovat poctivou prací je v době kdy jí je nedostatek mimořádně trapné. Od prezidenta dvojnásob. Od levicového(?) trojnásob.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Miloš Zeman, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

heriot

Pane Štváne, co to znamená, "že to měl přesně říci" ? Řekl to samozřejmě zcela přesně a výstižně a svým osobitým způsobem.

A hlavně, prostě to je pravda, pro spoustu lidí je představa poctivé, nota bene ještě manuální práce, naprosto děsivá, co je na tom špatného, že to někdo připomene a pohrozí jim, že by k tomu také mohlo dojít.

To s žádnou dehonestací poctivé práce nemá vůbec nic společného, to je opět jen Vaše opravdu krkolomná konstrukce, kdy hledáte účelově hnidy na všem co Zeman řekne...

stvan

Tak to měl takto přesně říct. Ale to neudělal, neboť i on je politik a tak nebude vykřikovat, že politika není poctivá práce.

PS

Nejen pro pravicové....

heriot

Pane Štváne, a to Vás opravdu nenapadlo, že prezident jen svým bonmotem připomněl fakt, že pro některé lidi (pravicové politky zejména) může být představa, že by se museli začít živit poctivou prací, skutečnou hrozbou...:-)

stvan


Pan Schlimbachu, "problém" je v tom, že Vám nejde podle mne o to, abych byl přístupný k Zemanovým bonmotům.Mám pocit, že Vám jde o to, abych s ním zkrátka a dobře  souhlasil. Bonmot je pěkná věc, ale člověk se ho  nenají a  materiální starosti běžného života mu nevyřeší. Je to jen třešnička na dortu života, který je pro stále větší skupinu obyvatel těžko stravitelný. Možná jsem příkladně skeptický, ale pak za to může má inteligence :-)

Myslím si, že  lidem bude lépe, až se nebude slibovat, že se zatočí s korupcí a s dalšími protivnostmi, které společnosti neslouží ku cti, ale až se bude moci konstatovat, že se s nimi zatočilo. A Zemanovi bonmoty jsou zatím jen bonmoty.Věřte mi, že bych ho vynášel do nebe, kdyby vše co slibuje dokázal. Opravdu.....

schlimbach

Pane Štváne, co vpustit do života také trošku nadsázky a připustit i nějaký ten bonmot? :)

stvan

Zeman mne zatím nepřesvědčil.Nic hmatelného pro normálního smrtelníka kromě prosazení svého názoru, že se má minimální mzda zvednou jen o 500 KORUN AČKOLIV ODOBORÁŘI PŮVODNĚ CHTĚLI VÍC, neudělal, neboť o tom že se krade si říkají lidé u piva už dvacet roků. Ano, právě proto jsem vůči němu nedůvěřivý, ale narozdíl od vás by mne za to pochválil, neboť Zeman  včera studentům v Pardubicích řekl:"Skepse je první předpoklad inteligence,“ Ergo kladívko jsem inteligentní......

stvan

Vladimíre, nepochybně to byla hrozba. Neboť lopatou hlupáci vyhrožují od nepaměti, byť to v době, kdy každý měl práci mělo trošku jiný smysl.  Nic pozitivního by Zeman politikům které nemusí přeci nepřál.Nebo ano?

stvan

Pane Schlimbachu nejsem indián ani mafián.....

stvan

Přátelé, vyhrožovat komukoliv namahavou prací a vlastně prací jako takovou je mimořádně trapné i kdyby to prohlásil Obama, Paroubek nebo Nečas.Tím chci jednoznačně prohlásit, že má kritika není apriory namířena proti hlavě státu,ale proti jeho trapnému bonmotu. Možná jsem přecitlivělý. Od Nového roku budu na 99% po 41  letech započtených do důchodu bez práce. U nás je 13% nezaměstnanost.Víc snad nemusím rozumným lidem vysvětlovat.

 

schlimbach

Dobrý den pane Štingle :)

Psal jsem nedávno o tom, že pan Štván vede nějakjou kampaň proti prezidentovi. Zdá se, že nejde o kampaň, ale o krevní mstu :)

novotny

Myslím, že Zeman nepotřebuje žádné vzkazy, zatím vše co slíbil udělal a to je poměrně slušná vizitka, kterou se jen tak někdo nemůže pochlubit. Možná naposledy Jiří Paroubek jako předseda vlády. Tato země potřebuje pevnou ruku jako koza drbání, dlouho ji neměla a podle toho to tady za ta léta vypadá. Long life Miloš Zeman!!!