Zemanova jízlivost je inspirativní

obrazek
5.7.2013 10:05
Prezident Zeman prohlásil: „Pokud jde o Vladimíra Špidlu, tak to byl sice slabý premiér, na druhou stranu, alespoň nekradl, alespoň doufám, že nekradl.“

Zemanovi právo hodnotit předsedy vlád neberu. Sám to dělám. Například jeho vládní předsednictví se mi nezamlouvalo. Podat si mírovou ruku s Klausem nad dohodou smluvně opozičního ovládání chodu státu se všemi možnými negativními ekonomickými důsledky, které skutečně nastaly, jsem po té, co před volbami v roce 1998 panoval mezi ODS a ČSSD ostrý ideový spor, považoval právě u Zemana za latentní projev slabosti v dodržování zásad, přesněji řečeno, předvolebních slibů.

Možná jsem naivní, ale schopnost vládnout (ovládat) ve smyslu prostého získání moci, obzvlášť za cenu, že si podám ruku s úhlavním ideovým nepřítelem, považuji za mimořádnou slabost, byť  měl v té době dotyčný ještě muskulaturu zdravého těžkého atleta a bezohledně ostré lokty. Proto bych dnes, veden Zemanovým mustrem, prohlásil: "Pokud jde o Miloše Zemana, tak to byl sice v kontextu plnění svých předvolebních slibů slabý premiér, na druhou stranu, alespoň nekradl, alespoň doufám, že nekradl."

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Miloš Zeman, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Ke kterému se připojil i Rusnok, který oficiálního prezidentského kandidáta ČSSD v roce 2003 ve druhém kole, tedy Zemana, odmítl na úkor Klause volit. Těch oprav prezidentských bonmotů by mohlo být víc.Zkrátka a dobře.Že je Nečas fuč je dobře i když to není zásluha Zemana, ale průserů, na které Zeman neměl vliv, které se kolem něho vyrojily. To však neznamená, že by Zeman neměl počítat do tří, než něco řekne........

antoninsebek

Ano, já bych pana Miloše Zemana opravil.

Neboť pan Špidla byl VELMI slabým premiérem. Později velmi slabým eurokomisařem,

který mockrát navštívil Řecko a přitom mu ušlo, že tam v sociální oblasti vyhazují euro-miliardy oknem.

Nicméně je historickým faktem, že si oba hady (takéž Koloťuka) hřál na prsou právě M.Zeman.

Za což se mu (jak to často u slabých osobností bývá) odvděčili protiprezidentovským pučem.

stvan

Napsal jsem- schopnost vládnout (ovládat) ve smyslu prostého získání moci, obzvlášť za cenu, že si podám ruku s úhlavním ideovým nepřítelem, považuji za mimořádnou slabost- tím si myslím že je jasné, že to vnímám stejně jako vy.

schlimbach

Jste si jist pane Štváne, že význam slova vládnout by měl být ovládat, když se jedná o správu země?