Zemanovo "maňána"

obrazek
8.5.2013 12:49
Vystoupení prezidenta Miloše Zemana v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR mne zaujalo pouze divácky. Jako občan-posluchač jsem se nic nového nedozvěděl. Vše důležité, což bych shrnul do jedné věty "v naší zemi se veřejné peníze beztrestně rozkrádají a ekonomika je řízena v zájmu úzké skupiny obyvatel", pranýřoval Zeman, aniž by to zastavil, když v minulosti úspěšně usiloval o vládní moc a mnozí politici po něm.

Nehledě na to, že mnohé na vlas stejné argumenty, které M. Zeman předkládal  mezi objímáním stromů na Vysočině a svým zvolením do funkce prezidenta, už dvacet roků slýchám  při besedách naštvaných daňových poplatníků u piva, což jen dokazuje, že buď Duka lže, že hlas lidu je hlas Boží anebo současně mocní se všemi negativy vládnou z jeho vůle. Právě proto si myslím, že se opět nic pozitivního nestane, neboť demokratická stojednička (vláda většiny) udělá ze Zemanova předvolebního slibovaní - semnou přijde změna - prach obyčejné házení hrachu na zeď. V případě vládní koalice - házení perel sviním. Nebo se pletu?

Že ministr zahraničí usne v přímém přenosu a že nám bude údajně lépe, když bude ve volebním systému panošování či více volebních obvodů atd., je stejně obehraná písnička, jako biblické "nepokradeš". Každý rozumný člověk přeci ví, že jediným lékem na nápravu společenských (ekonomických!) nešvarů je doslova "totalitní" (legislativní) přísnost (dialogů po kterých M. Zeman volá, proběhlo za více jak dvacet roků, včetně těch smluvně opozičních, množství větší než malé) na všechny, kteří neoprávněně sahají do cizích kapes. A právě přísnost padni komu padni naší zemi, na rozdíl od svobody vyjadřování a pohybu, ač se jich nikdo nenají, chybí. Tu nám změna počtu volebních okrsků, panošování či snížení volitelnosti z pěti procent na procenta tři automaticky nezajistí (zkoušením ztratíme jen čas), neboť prosperitu a vítězství lásky nad lží a nenávistí nám slibovali mnohdy ti samí lidé, kteří před dnešními Zemanovými nápady upadají do stejně podlézavých mdlob, jako předsedové JZD, když Husák při kontrole žní žmoulal v ruce pšeničná zrna.  

Jsme totiž v situaci, kdy nápravu může přinést jen strach nečestných (poctiví, byť bohatí, se nesmí ničeho bát) z demokraticky vedené občanské neposlušnosti a k té, pokud jsem něco v Zemanově projevu nepřeslechl, své voliče nevybízí. Španělé by  jeho projev s největší pravděpodobností vyjádřili slovem "maňána" a pro něj v kůži ročníku 1956, který se neustále musel a musí obětovat ve prospěch budoucích generací, nemám sebemenší občanské pochopení! Karel Kryl by to za mne vyjádřil slovy: "nasrat, jo nasrat"

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Pane Gubine, určitě jsem dva různé projevy neposlouchali, pouze jsme k projevu M.Z. nezaujali postoj stáda(zatracená svoboda názorů :-) , tím pádem ho každý vnímáme jinak. Právě proto, že jsem volil M.Z. , mám právo být z mnou nenaplněných očekávání "smutný". Já od něho opravdu neočekával opakování levicových inventur vládní práce pravice.Opravdu ne a moc Vás proto prosím, aby jste mi moji voličskou naivitu nevyčítal.

oleg-gubin

Pane Štváne, dobrý den. Zjišťuju, že my oba jsme včera posalouchali různé Zemanovy projevy. Že Vy jste, na rozdíl od svého někdejšího vyjádření, volil v prezidentské volbě knížete?