Zle je na světě proto, že to, co je psáno, není i dáno

obrazek
31.1.2014 10:46
V článku 23, odst. 1 Všeobecné deklarace lidských práv, která byla přijata Valným shromážděním OSN v roce 1948 stojí: „Každý má právo na práci, na svobodnou volbu zaměstnání, na spravedlivé a uspokojivé pracovní podmínky a na ochranu proti nezaměstnanosti.“

Každý k realitě dneška objektivně všímavý člověk si chtě nechtě musí pomyslet, že tento dodnes platný a závazný(?)odstavec má pro naše společenské zřízení, potažmo politickou reprezentaci, poslání toaletního papíru. Zřejmě proto, že v něm nejsou polopaticky stanoveny hranice, jejichž překročení by bylo považováno za nedodržování této úmluvy. Proto nám z Hradu může být např. doporučeno, že 8 500 hrubého je přijatelná minimální mzda a prezident si přesto dává přívlastek levicový. V nastavování  sociálních hranic sytého, který hladovým nevěří,  a v hledání neobjektivních příčin sociálního vyloučení velké části obyvatel,  není zdaleka sám. I z levicových stran lze zaslechnout, že lidé nechtějí záměrně pracovat, nechtějí se z pohodlnosti stěhovat za prací a že těm co pracují  vadí, že musí vydělávat na nemakačenky. I díky jim a přizpůsobivosti odborových špiček z ČMKOS jde zákoník práce, pod trapnou záminkou dosažení flexibility pracovní síly, což není nic jiného než dělat z lidí děvečky pro všechno, především na ruku zaměstnavatelům. Zkrátka a dobře.

Zle je na světě proto, že to co je psáno, není i dáno. A proto bude ještě hůř!!! A až se opět budou hledat východiska z celosvětové katastrofy, tak po zvolení toužící jedinci opráší podobné odstavce, které se po čase opět přestanou dodržovat. Chamtiví podnikatelé a jim na ruku jdoucí  chamtiví politici  mají totiž pro tento svět jednu nevyléčitelně tragickou  vlastnost. Stále dokola a dokola  ho nutí pálit se o jedny kamna. To co se dnes děje a to co bohužel nastane(kéž bych se mýlil), tu totiž už mnohokrát bylo!

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

O tom není pochyb.

 

cernik

Zmínil bych se o tom, že práce je dost,
ale není tzv. finacovatelná.
Soukromý sektor se musí podílet na financování nevýdělečných aktivit,
stát sám na to nestačí.