Betlém pro děti z dětského domova

14.12.2010 14:07
Před pěti lety, ještě jako český premiér, jsem poprvé navštívil „Dětský domov v Krásné Lípě“. V malém městečku ve Šluknovském výběžku, tedy v jedné z nejseverněji umístěných obcí v republice.

Zaujala mě už tehdy na jedné straně velká obětavost ředitelky a dalších zaměstnankyň tohoto zařízení, kde žije něco kolem dvaceti dětí. A na druhé straně to, že tento dětský domov, na rozdíl od desítek jiných, které jsem navštívil, nemá přece jen tolik sponzorů. Šluknovský výběžek zkrátka není vnitrozemí, není tam tolik úspěšných podnikatelů, kteří by mu mohli dávat sponzorské dary.

Myslím, že jsem za ta léta, co do Krásné Lípy jezdím, domovu k nějakým penězům navíc (nad rámec toho, co dostávají do kraje) pomohl. Z jednoho daru se pořídil např. povrch dětského hřiště. Před třinácti měsíci, po narození dcery Margarity, deník Aha! věnoval za možnost naši dceru exkluzivně vyfotografovat 200 tisíc korun. Z této částky pak 100 tisíc šlo na účet SOS vesniček a 100 tisíc pak právě do DD Krásná Lípa. Dětem z tohoto daru pořídili ozdravný pobyt na Mallorce.

Včera jsem dětem přivezl porcelánový betlém. Krásné dílo řemeslníků z porcelánky v Dubí. Jsem rád, že jsem mohl dětem z Dětského domova v Krásné Lípě udělat radost. Dohodli jsme se s dětmi, že je pozveme se ženou a Margaritou na jaře do ZOO v Praze – Troji. Tam jsme sice před pár lety spolu už byli, ale děti tam chtějí jet znova. Už teď se prý těší.
  
P. S.: Udělejme každý z nás před Vánocemi alespoň jeden dobrý skutek.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

racek
Hmm, oceňuji zejména fakt, že jste tam šel aniž si toho media sebeméně všimla. Tohle vám proto věřím. A s tím dobrým skutkem? Máte pravdu. Jenom musí člověk hledat ty, kteří si dobrý skutek zaslouží. Ty děti určitě. Myslím že jste se trefil.
miluna
jen za ně? mě dneska upadlo vajíčko když jsem šel od slepic a kdo myslíte že za to může? No? Jasně že on...!
vladajsoucna
Za chyby současné vlády může Paroubek.
miluna
Pane Paroubku co to děláte, vy přeci máte být podle našich demokratických objektivních médií ten nejzlejší bubák:-)