Muzikál Mauglí dvojice Soukup – Osvaldová bude mít premiéru už příští týden

obrazek
6.9.2013 15:20
Je tady podzim a s ním přichází také nová divadelní sezóna plná premiér. Jednou z nich bude i muzikálové představí Mauglí, kterou příští týden slavnostně uvede Divadlo Kalich. V hlavních rolích muzikálu osvědčené dvojice Soukup – Osvaldová, se představí Roman Tomeš, Jiří Korn, Michaela Doubravová nebo Lucia Šoralová či Csongor Kassai.

Autoři muzikálu Ondřej Soukup a Gábina Osvaldová se při psaní muzikálu inspirovali Kiplingovou knihou. Ke spolupráci přizvali režijní duo SKUTR a společně tak vytvořili představení, ve kterém nebude o tanec a akrobacii nouzi. 

Tanečníci, kteří jsou zároveň akrobaty a herci - zpěváci prošli náročným konkurzem, kde byl brán zřetel na jejich schopnost se vnitřně osvobodit a hledat v sobě bod zlomu, kdy se v nás setká nebo prolne to "lidské" s tím "zvířecím". „Přednost dostali ti, jejichž fyziognomie je, dalo by se říci, výrazná a neotřelá.  Na první pohled dobrodružný příběh chlapce Mauglího, který se náhle ocitá v situaci, kdy ztrácí útočiště u své vlčí rodiny, a je nucen vybojovat svůj největší vnitřní boj, skrývá v sobě i mnoho otázek, které si někdy musí vyřešit každý člověk, ať malý nebo dospělý,“ vysvětlují autoři muzikálu. 

"Zahrát si Baghíru z Knihy džunglí mě přesvědčil tým, který se chystá muzikál ztvárnit, výtečný scénář, báječná hudba a dokonce i intimní a  skromné prostory Divadla Kalich. To jsou ty hlavní důvody mého rozhodnutí," říká Jiří Korn v rozhovoru pro Muzical.cz. 

Muzikál kromě hudby Ondřeje Soukupa a libreta Gabriely Osvaldové slibuje především strhující vizuální podívanou, která diváky pomocí symbolů a nasvícení přenese do džungle, která nebude až tak pohádková, jak by se z povahy samotného titulu zdálo. "Mauglí" je v pořadí již čtvrtým muzikálem této osvědčené autorské dvojice a ve světové premiéře bude uveden 12. září 2013 v Divadle Kalich.

mmatejkova
kulturní redaktorka, absolventka FMK UTB ve Zlíně
Klíčová slova: kultura, volný čas

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.