Neslýchané vydírání ze strany katolické církve

19.8.2014 22:21
Podle médií pan Vlk, již penzionovaný primas český, zvažuje žalobu vůči státu kvůli určení vlastnictví tzv. Mladotova domu na Pražském hradě. Chci v této souvislosti připomenout několik věcí:

Katolická církev obdržela štědré restituce jak v hmotné, tedy majetkové, podobě, tak (každoročně) formou významné reparační finanční částky, která zásadním způsobem zatěžuje český rozpočet.

Očekával bych soudnost nejvyšších představitelů katolického kléru v zemi, avšak zvažovaná žaloba a možný soudní spor s prezidentskou kanceláří ohledně Mladotova domu o soudnosti vysokého katolického kléru v Čechách nesvědčí.

Vysocí preláti české katolické církve by občas ve volném čase měli sledovat projevy svého nejvyššího, papeže Františka, který vyzývá církev k chudobě a slušnosti k bližním.

Katolický klérus navíc používá velmi průhledný trik s nastrčením již vysloužilého primase českého Vlka, tak aby se do sporu nenamočil současný arcibiskup a hlava české katolické církve D. Duka. Ten má i nadále zůstat sympatickou marketingovou tváří katolické církve, stále se usmívajícím mužem, který nevykazuje absolutně žádnou míru chamtivosti a jen brání zájmy církve, kterou před tím komunisté tolik okradli. Pokud by čeští katoličtí preláti chtěli zaplatit všechny majetkové křivdy, měli by se alespoň modlit za statisíce živnostníků a jejich rodin, kteří byli po roce 1948 vyvlastnění a kteří v restitucích nedostali ani korunu.

Pan arcibiskup Duka by ale v tomto sprostém boji české katolické církve neměl nastrkovat jiné a měl by s nestoudnými požadavky katolické církve předstupovat sám.

Musím říci, že drzost katolických českých prelátů nebere konce. Jen se otřepali z předstíraného jednání se Sobotkovou vládou (věřící katolík Sobotka ve skutečnosti nikdy nechtěl jít proti majetkovým zájmům své církve) a již jsou zde s dalšími neslýchanými požadavky.

Jiří Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek
libuse-zavoralova

Pane Mirku, stačí pročíst všechny dostupné průzkumy na toto téma na internetu a přes 25% podpory se nedostanete i kdyby jste dával na modlení každou středu. Jinak můžete přidat svůj podnětný názor na věc, pokud nějaký máte, toto není fotbalové utkání, aby se sem chodilo fandit.

libuse-zavoralova

Takže, pane Šebku,

1) Lidé mají různé způsoby vyjadřování - podstatné je, zda mají či nemají pravdu. Pan Štingl v této věci pravdu má.

2) Fakta o tzv. církevních restitucích jsou obecně známá a každý si je může dohledat, takže je zbytečné je zde opakovat - zloděj křičí něco jiného a okradení také něco jiného a dělat z okradeného obdarovaného, jak se o to pokoušíte vy, je vrchol drzosti.

3) Katolická církev po vydání všech nárokovaných pozemků by měla vlastnit území o velikosti jednoho kraje. Z jakého důvodu by měla tato instituce, která se negativně zapsala do historie tohoto národa, která je řízena Vatikánem - cizí mocností, která o tomto majetku bude v konečné platnosti rozhodovat, by měla vlastnit část republiky, jejichž 85% občanů s tím nesouhlasí, přičemž zákon o vydání tohoto majetku byl přijat skandálním způsobem a bez jakéhokoliv předcházejícícho dialogu s veřejnotí, protože bylo dopředu zřejmé jak by vyzněl? Navíc pochybnosti o tom, zda katolická církev tento majetek vůbec vlastnila jsou natolik silné, že ještě před přijetím zákona o tzv. církevních restitucích měla být tato otázka kvalifikovaně zodpovězena a potvrzena, což se nestalo.

4) Katolická církev použije část peněžních prostředků na školství. Další katastrofa pro tuto zem. Přepisování naší historie drze hlásá už teď, kdy miliardy ještě ani nedostala. Co teprve potom. Už vy sám jste žalostné připomenutí budoucích "osobností" vychovaných v tomto duchu, který prosazuje především poslušost a respekt k jakémukoliv rozhodnutí nadřízených institucí.

5) Odluka církve od státu?! Dobrý tah ze strany katolíků. Vypasení Dukové, kteří symbolizují tuto církev, budou do budoucna se svým majetkem vyšklebení, ostatní církve po snědení svých drobků spadlých z Dukova stolu budou moci zaniknout. Konečné vítězství Vatikánu v boji proti českým heretikům a kacířům!!

6) Víte proč probíhal poválečný Norimberský proces právě v Norimberku? Symbolicky - protože právě v Norimberku byly přijaty všechny německé rasové zákony, které popíraly morální hodnoty lidstva. Takže není třeba vždy respektovat všechny zákony, když víme za jakých okolností, kým a jakými amorálními prostředky byly prosazeny.

Neustále se zde oháníte Ústavním soudem. Ten však nikdy nerozhodoval o tom, v jakém rozsahu mají restituce být, ale  pouze konstatoval, že by nějaké urovnání s církvemi mělo být přijato. Zákon o rozsahu těchto restitucí byl přijat Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR, pouhou většinou jednoho hlasu, a ještě k tomu hlasu kriminálníka. Dost symbolické.

7) V případě tzv. církevních (rozuměj katolických) restitucí se v podstatě  jedná o restituci středověku.

 

 

antoninsebek

to: Vladimír Štingl

novotny

85 % národa zklamal Zeman i Sobotka, i když oba výtečníci vykřikovali před volbami, že černoprdelnické restituce zruší, hanba, smutek... oba jsou bez koulí.

libuse-zavoralova

Vážený pane Šebku, ano, není po našem, přestože se svým názorem na "církevní restituce" patříme mezi 85% občanů této země, kteří na to mají stejný názor jako my. Že vy patříte mezi oněch 15% vám zřejmě vůbec nevadí a neodrazuje od toho, aby jste zde dále nežvatlal své nesmysly. Prostudujte si analýzu dr. Hrádely, aby jste konenčně pochopil, že katolické cirkvi není co vracet, protože majetek nevlastnila, takže se jedná asi o krádež. Okradenými jsou občané této země, z nichž 85% to, na rozdíl od vás, pochopilo!! To, že zákon o vydání tohoto majetku posvětil Parlament ČR s většinou jednoho hlasu poslance, který poté odkráčel do vazby, ještě umocňuje odpornost požadavků katolické církve a ubohost ostatních církví, které se jí nechaly zkorumpovat a za pár drobných s tím souhlasily. Na tom nic nezmněníte i kdyby jste to tady vypisoval ve všech barvách. (Jinak je od vás sympatické, že jste přiznal svou nasáklost rudou barvou....). A navíc - ta představa, že katolická církev bude díky získanému majetku moci ovlivňovat naše školství a vychovávat masy takových poslušných, nemyslících a katolické církevní vrchnosti oddaných tvorů jako jste vy, pane Šebku, je opravdu tristní.

antoninsebek

Vážení moji dva nepříznivci.

Děkuji Vám, že jste přiznali, že Rozhodnutí Ústavního soudu je Vám u "pozadí".

To mi stačí a je to pro mne signál, že další diskuse na dané téma je zbytečné.

Když prostě není po Vašem, tak je to špatně.

Bavit se s Vámi NAPŘÍKLAD o tom, že:

- tím dochází k odluce církve od státu a nebude tedy možné, aby tady vznikaly nové a nové církve, včetně těch terotistotvorných a již naše děti nebudou na církve nic platit ze svého ... Asi netušíte, jak snadné je tady zřídit novou církev s nárokem na stálé placení.

- církve používají majetek na školství, kulturu a péči o ty nejvíce nemocné občany. O tom asi nevíte, protože se o tom nezmiňujete.

- církve budou moci začít opravovat zdevastovaný kulturní majetek, o který se nestarali nejen komunisti za 40 let, ale ani Vy, vážení pravdoláskaři za posledních 25 let... Nebo je to jinak? Já mluvím ve faktech, Vy se žlučí.

JE ZBYTEČNÉ. Protože naštěstí to nebudou moci řešit politici, ale odborníci. Tedy také nikoliv Vy.

P.S. Přiznám se, že ta rudá barva mi tam vlítla ani nevím jak. Ale je to příznačné. Je to o nasáklosti onou barvou.

libuse-zavoralova

Vážený pane Šebku, paní Libuši Zavoralové může být rozhodnutí Ústavního soudu ukradené a respektovat ho nemusí, neboť paní Libuše Zavoralová žádný majetek katolické církvi nevydává. Paní Libuše Zavoralová zde pouze vyjadřuje svůj názor na tuto zlodějinu. Je to jasné ?!

antoninsebek

to:

Libuše Zavoralová - 20.8.2014 09:15.
 
DOPORUČUJI PANÍ LIBUŠI ZAVORALOVÉ, ABY SI NA INTERNETU VYHLEDALA
PŘÍŠLUŠNÁ ROZHODNUTÍ
 
ÚSTAVNÍHO SOUDU ČESKÉ REPUBLIKY.
 
BYL BYCH RÁD, KDYBY TAKÉ PANÍ LIBUŠE ZAVORALOVÁ
RESPEKTOVALA ROZHODNUTÍ TÉTO KONEČNÉ INSTITUCE.
 
To Rozhodnutí je velmi obsáhlé, ale je poučné i pro nepoučitelné.
 
DĚKUJI.  
libuse-zavoralova

Ve Francii katolická církev nedostala nikdy nic z toho, co jí bylo v minulosti odebráno, a předpokládám, že se ani neodvážila o nějaké "restituce" požádat. A to tam nikdy žádný komunismus nebyl. Holt, když se objeví v zemi takový "kníže co má k lidu blíže", tak lidi zpláčou nad vejdělkem.

libuse-zavoralova
schlimbach

Katolická církev - vždyť to není nic jiného než nadnárodní kroporace - kdo ji potřebuje ke styku s Bohem, nech si ji živí. Vlk se snaží, aby jejich zástupci byli lidem této země co nejdříve vypráskání za hranice a přestali škodit -(

Na základě čeho zvbláštní zacházení s nimi, na základě čeho zvláštní smloiuva s Vatikánem? Myslím, že už je na čase, aby volení zástupci našeho lidu začali tomutoi lidu také sloužit a parazity všeho druhu aby jasně a srozumitelně vykázali do autu.

libuse-zavoralova

Doporučuji všem a panu Šebkovi obzvláště přečtení následující analýzy JUDr. K. Hrádely o tom, "jak katolická církev k majetku přišla a zda ho vůbec někdy vlastnila." 

https://docs.google.com/document/d/1gyjb-WbNu9wf8Hh48ELU7bQhYdJzr2ZxOwZeegVpU7k/edit?pli=1

antoninsebek

Všem nám je pochopitelně jasné, že pan Vlk nebude rozhodovat o dalším postupu v této věci. To také vyplynulo z vystoupení skutečného zástupce církve v této věci, pana Holuba (neuvádím tituly ani funkce).

A je také jasné, že kdyby celý ten spor pan Vlk nekomplikoval již dříve, tedy v době kdy to komplikovat mohl, tak už by to bylo zřejmě vyřešeno. Jeho vstupenky v NÁRODNÍ katedrále, to opravdu nebyl dobrý nápad.

Nicméně opětovně prohlašuji, že jde zde o RYZE PRÁVNÍ a nikoliv politickou záležitost. A nikdy, především v naší době postkomunistické by to nemělo být bráno jinak. A v počtu právníků všeho druhu tady máme zřejmě nejvíc na světě - v poměru k počtu obyvatelstva. A bude ještě lépe ...