Opět vymýmání mozků!

29.11.2010 12:03
Přesně, jak jsem předpokládal, sobotní Právo věnovalo de facto dvě strany listu nové koalici na pražské radnici mezi ODS a ČSSD. Opět sladký a přitom nestoudný byl v rozhovoru ministr financí Kalousek. Dá se říci, že si celostránkový rozhovor ve svém spřáteleném deníku Právo užil.

Radniční koalice ODS a ČSSD je podle Kalouska “kmotrovská koalice korupčního kartelu“. Servilnost redaktora Práva po vyslechnutí takové nehoráznosti byla bezpříkladná. Místo toho, aby Kalouskovi připomenul tuny másla na hlavě, které nosí, vlastně přitakal. Kalousek se opravdu, ale opravdu nehodí za strážce veřejné a dokonce politické morálky. A jeho podařená strana také ne.

Kromě výzev k účasti na úterní demonstraci na magistrátu jsme si ještě přečetli masáž pana Hanáka, kdy také on po svém způsobu květnatě odsoudil novou radniční koalici. Jakoby TOP 09 řízená ze zálohy známými „morálními“ kmotry Hávou a Kuzmiakem byla nevinná lilie. Právo ve svém sobotním vydání opět předložilo veřejné stvrzenky na Kuzmiakovu inzerci Pozemkového fondu. Nestydové zkorumpovaní skrz naskrz.

V pátek jsem v ČT vyslechl komentář pana P. Fischera, který je (zřejmě) politickým šéfkomentátorem ČT. Opět naprosto jednostranné a nepřátelské hodnocení koalice ODS – ČSSD, i když v pražské městské radě budou v příštích čtyřech letech sedět pouze lidé, kteří v Bémově radě nepůsobili. ČSSD v radě města bude mít z politických zástupců čtyři velmi mladé politiky, kteří určitě nechtějí v politice skončit sotva začali. Pan P. Fischer je nesporně bystrý muž, ale při otázkách moderátorky se vskutku nezapotil. ČT se do svého pořadu založeného na komentáři neobtěžovala ani přijít s nějakým názorovým oponentem. Pokud dnes není nikdo, kdo by k tomu na veřejnosti měl odvahu, rád to udělám. Už proto, aby lidé slyšeli jiný názor.
 
Ani redaktoři Práva, ani P. Fischer, se neobtěžovali argumentovat, v čem je situace po pražských komunálních volbách jiná, než byla situace po těch sněmovních, v nichž soc. dem. zvítězila. Lidé chtěli změnu, proto volili ČSSD, ale i například KSČM a Věci veřejné. Od věcí veřejných totiž lidé také (omylem) chtěli změnu. A nevěřili - přes naše nabádání - že Věci veřejné byly již před volbami dohodnuty na vstupu do pravicové koalice. Nezaznamenal jsem, že by v Právu a ČT vyzývali občany k demonstracím proti protilidové pravicové koalici.
 
Opět jsme svědky stejné jednostrannosti médií. Jiný názor v této věci není už ani okřikován, on není vůbec připuštěn k veřejné diskusi.
jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan
5K-1K=4K\r\n\r\nMinistr financí Kalousek(TOP09) využije každou možnost, aby vypadal jako\r\nněkdo, kým třeba ve skutečnosti není. Například nechce vypadat jako člověk,\r\nkterý má aktivní zkušenost s korupcí. V argumentační rovině si jsou občané\r\ntohoto státu nepochybně rovni a tak si dovolím v intencích Kalouskova\r\nsvobodného projevu upravit jeho označení nových vládců Prahy, které\r\npojmenoval šifrou 4K(kmotrovská koalice korupčního kartelu) na 5K-1K=4K. Co\r\nto po rozšifrování znamená? Kalouskova kmotrovská koalice korupčního\r\nkartelu bez Kalouska, rovná se kmotrovské koalici kmotrovského kartelu.\r\nMaminka Foresta Gumpa paní Gumpová by Kalouskovu šifru vysvětlila malému\r\nForestovi méně složitě. Pro korupčníka je každý korupčník.