Psal pan Kubík (MFD) Ďuričkovu knihu?

18.1.2011 17:58
Ve včerejší MFD v redakčním článku se jménem a v zastoupení redakce raduje zástupce šéfredaktora Kubík nad mým úplně definitivním politickým koncem. Vůbec musím říci, že mě tištěná média včera pobavila. Výměna předsedy krajské organizace ČSSD v Ústeckém kraji prý představuje můj pád. Ale pánové, já už jsem odstoupil z čela ČSSD téměř před osmi měsíci. To budete pořád slavit mé další a další pády?

S Petrem Bendou jsme byli domluveni na jeho odchodu z funkce předsedy KVV dlouhé měsíce, proto dost dobře nechápu zbohatlické manýry Romana Onderky, Michala Haška a nového spirituálního vůdce ústecké organizace ČSSD Romana Housky, když ti první dva posílají pětilitrovou láhev Chivas whisky a ten třetí ji nosí jako monstranci. Této modernitě ČSSD já opravdu nerozumím. Já raději posílám peníze chudým a potřebným (loni opět cca 200 tisíc korun).

Stejně tak nerozumím tomu, proč poslanec Foldyna útočil minulý týden na P. Bendu a vlastně tak podpořil nepodložená absurdní tvrzení ministra Bárty, že přes ústecké ŘSD financuje Petr Benda sociální demokracii. Ministr Bárta už ode mě a také od P. Bendy za toto lživé tvrzení vyfasoval trestní oznámení pro pomluvu (včera jsem podal na pana ministra trestní oznámení další a do konce týdne zřejmě půjde na tohoto orwellovského muže ještě další, závažnější trestní oznámení). Já postup J. Foldyny vidím jako křivost.

Stejně tak nechápu nového předsedu ústeckého KVV A. Fišeru, když donekonečna opakuje lži o tom, jakoby nákup předražených přístrojů v Krajské zdravotní, a.s. způsobil P. Benda. Nákupy přístrojů byly vysoutěženy ve výběrových řízeních a smluvně uzavřena před (!!) příchodem P. Bendy do Krajské zdravotní po krajských volbách v roce 2008. Co s tím má tedy P. Benda společného? P. Benda má naopak hodně společného s hospodářským výsledkem Krajské zdravotní (KZ). V roce 2008 měla tato společnost sdružující pět nemocnic kraje 180 mil. Kč ztrátu (za vedení ODS). V roce 2009 to ale bylo 120 mil. Kč zisku (!) a v roce 2010 to bylo cca 65 mil. Kč zisku. A to za situace, že se každoročně ze strany VZP zhoršují vstupní parametry pro hospodaření nemocnic. A přesto P. Benda dosáhl zásadního zvratu v hospodaření této společnosti. Chlapci, nechte P. Bendu dělat jeho práci. Pro letošek totiž zhoršila VZP oproti loňsku parametry pro činnost KZ o cca 240 mil. Kč. Pokud nenajde představenstvo KZ a její management úspory a rezervy v této výši, vykáže KZ vysokou ztrátu a tu bude muset kraj vyrovnat na úkor něčeho jiného. A ty peníze budou někde jinde chybět.

Ale zpět k p. Kubíkovi. Jeho otcem byl prý Čestmír Kubík, někdejší šéfredaktor Ahoje na sobotu. Opravdu noblesní pán. Osobně jsem jej dobře znal a měl jsem ho rád. Týdeník vydával Melantrich, slavné vydavatelství Čs. strany socialistické. A zejména v roce 1968 měl Ahoj skvělou úroveň.

Z textu Kubíkova článku je patrné, že se jeho ega hluboce dotkla drobná zmínka, kterou mu věnovala má žena ve své knize. Čestmír Kubík by měl určitě více nadhledu, chyběl mu jakýkoliv fanatismus.

Na rozdíl od p. Kubíka jsem Ďuričkovu knihu v neděli četl a nemyslím, že jsem v ní tím hlavním padouchem. Dokonce ani odsouzený zločinec Ďuričko se neodvážil mě obvinit ve svém „díle“ ze zločinného jednání. Zato desítky jiných lidí ano. Bez důkazů, pochopitelně. Ale co jsou pro MFD a p. Kubíka důkazy. Pan Kubík se s veřejným vyjádřením, jak bude MFD postupovat po zveřejnění Ďuričkovin poněkud unáhlil. Měl pár dní počkat. Jak to řekl velký kníže Talleyrand: „Co je nepřiměřené, je nevěrohodné.“ Knihu se pokusíme získat ke zveřejnění v několika příštích dnech.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.