Špinavost je lhát

15.11.2010 09:39
Jakýsi sociolog Janďourek, prý odborník, jehož jméno jsem nikdy neslyšel, se rozčiluje v Reflexu, že prý chci spolupracovat s komunisty. Jak je to jednoduché, když se vytrhnou dvě věty z kontextu a dezinterpretují se.

Ve svém článku pod názvem „Boj o předsednictví v ČSSD začal“ (http://vasevec.cz/vip-blog/jiri-paroubek-boj-o-predsednictvi-v-cssd-zacal/) jsem mj. napsal: „Dovolím si formulovat jednoduché politologické pravidlo. ČSSD si bude moci vybrat jakéhokoliv koaličního partnera do své vlády jen pokud součet mandátů ČSSD a KSČM přesáhne polovinu členů sněmovny. Pokud bude tento součet nižší, bude ČSSD prostě v opozici a pravicové strany vytvoří koalice“. A dále pokračuji v textu, že i např. ve Švédsku, kde švédská pravice nemá parlamentní většinu, nepřizvala švédskou sociální demokracii k vládní spolupráci. Stejně tak u nás ve volbách po volbách v roce 2006 a 2010.

Pokud by levice ve sněmovně měla většinu, může si ČSSD opravdu vybrat řešení, jaké bude považovat za nejvhodnější. Tedy jinak řečeno, jakéhokoliv koaličního partnera s výjimkou komunistů. U těch spolupráci na vládní úrovni zakazuje Bohumínské usnesení.

Chce to jen mírnit fantazii a nelhat. Anebo místo dvou vět uvést tři.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

catumbelan1
Nečetl jsem Reflex, kde by se zmíněný sociolog Janďourek rozčiloval nad případnou spoluprací s komunisty. Nečetl jsem ani Bohumínské usnesení, které tu spolupráci údajně zakazuje. Nehodlám ani polemizovat s vyjádřením typu jehož jméno jsem nikdy neslyšel, protože to, že jsem o někom neslyšel ještě neznamená, že dotyčný neexistuje.\r\nVysvětlení postojů a vyjádření pana Paroubka je jasné, je logické a normálně s ním nemám problém a neměl by mít i nikdo jiný. U čeho bych se však chtěl zastavit je apriorní deklarace odmítající spolupráci s komunisty! Opakuji, neznám úplné znění tzv. Bohumínského usnesení. Znamená to, že ČSSD nehodlá s KSČM spolupracovat na jakékoli úrovni? Není takový závazek až příliš zavazující? Znamená to, že by podle toho usnesení nesměla ČSSD ani v Poslanecké sněmovně nebo Senátu hlasovat shodně, když bude stejně hlasovat jeden poslanec nebo senátor KSČM?\r\nVždyť by takový problém měly mít i ostatní politické strany! Všechny se od spolupráce s komunisty proklamativně distancují, ale pokud jde o hlasování v jakémkoliv orgánu tak jim to vůbec nevadí. A má to jistě i svou zmíněnou logiku! Pokud to je ve prospěch nějakému pokroku, budiž! A právě to by mělo být měřítkem zda budu brát spolupráci, neboť i společné hlasování spoluprací je, s někým za přijatelnou nebo ne!\r\nNaše politická scéna už by se měla konečně rozhodnout: Buďto komunisty zrušit, zakázat! A nebo je brát jako relevantní politické parntery se vším všudy bez nějakých usnesení! Protože toto schizofrenní jednání nevede k ničemu!
vlastimila-vlaskova
Vážený pane poslanče Paroubku, velmi Vám děkuji za slova: ŠPINAVOST JE LHÁT.\r\nDoufám, že to bude platit nejen v tomto případu, ale i ve vztahu politiků k občanům.\r\nStále čekám naplnění Vašich slov: „My se Vám ozveme.“ Děkuji s přátelským pozdravem.