Ukončení vydávání měsíčníku Trend

10.1.2011 14:07
V médiích a na zpravodajských serverech bylo zaznamenáno mé rozhodnutí o ukončení vydávání měsíčníku Trend. S tím, že se obracím na jeho čtenáře, aby svou přízeň přenesli na internetový server Vaše věc. Zaznamenal jsem pohrdlivý komentář L. Jelínka z Masarykovy demokratické akademie na adresu Trendu. Nic proti tomuto názoru, logicky by vnitrostranický časopis ČSSD – jistě na podstatně vyšší úrovni – měla zajišťovat právě Masarykova demokratická akademie.

Uvedu základní parametry, se kterými Trend pracoval: až 7 000 výtisků (plus samozřejmě elektronická verze) a 1,5 mil. Kč celkových nákladů. V minulém roce ČSSD nepřispěla nic, letos byla štědrá, chtěla přispět 100 tisíc Kč. Přeji p. Jelínkovi do jeho práce na novém časopisu nejen nápady, jak by to měli dělat druzí, ale také sílu k realizaci projektu.

Uvádím svůj úvodník v posledním čísle Trendu:
 
Vážení čtenáři, milí přátelé,
 
Když jsme v závěru roku 1993 s mými osobními přáteli Přemyslem Janýrem, Jiřím Horákem, Radkem Lužou, ale také se Zdeňkem Šollem a dalšími a dalšími připravoval vznik časopisu Trend, netušil jsem tak úplně, do čeho jdu. Přemek Janýr ano. Ve Vídni a pro českou Vídeň, pro českou menšinu ve městě, kde prožil dvacet let v exilu, vydával totiž další časopis. Myslím, že jej redigoval také do své předčasné smrti před Vánocemi roku 1998. Přátelé, jakými byli Jiří Horák (ale ten přece jen z velké dálky – nejprve z New Yorku a později z Floridy) a zejména Přemysl Janýr, mi chybí dodnes. Chytří, zkušení a osobně loajální lidé. Přišli zkrátka z jiné kultury, prožili ve vyspělých demokratických zemích (USA, Rakousko) desítky let. A měli celoživotní zkušenosti.
 
Po odchodu Přemysla Janýra převzal řízení redakční práce Ivo Chlup. Známe se s Ivem již čtyřicet let. Díky jeho nevšední pracovitosti a stálé invenci se podařilo udržet Trend na úrovni, jak ji prosadil Přemysl Janýr od samého začátku. Děkuji mu za to! Děkuji také všem autorům, kteří s námi – a často po léta – spolupracovali.
 
Nebylo snadné udržet po celých osmnáct let vydávání Trendu. Žijeme v tržní ekonomice a vše stojí peníze. A dnes už dost peněz.
 
V prvních letech vždy, když chyběly peníze, tak jsem sáhnul do kapsy. Měl jsem ostatně firmu a peníze jsem vydělával. Později to nebylo třeba. Díky Trendu jsem se naučil psát. Někdy od roku 1996 jsem pak začal psát do všech tištěných médií.
Poslední kapkou v mém rozhodnutí ukončit vydávání Trendu byla informace Práva (redaktora J. Ovčáčka) o tom, že chci zřejmě sto tisíci poskytnutými z rozpočtu ČSSD snad na předplatné (zřejmě – protože jsem o ně nežádal) zruinovat ČSSD. Nebo se osobně obohatit. Chápu, že odparoubkování ze strany „levicového“ Práva, korumpovaného soustavně vládou milionového inzercí Pozemkového fondu, pokračuje.
 
Proto, i z jiných důvodů, jsem se rozhodl vydávání měsíčníku Trend ukončit. Věřím, že tisíce jeho čtenářů budou jako zdroj svých informací namísto Trendu využívat internetový web Vaše věc, na který se chci v příštích dnech, měsících a letech plně soustředit. Věřím, že Vaší věci, která se mimořádně dobře rozvíjí, budete věnovat v následujícím období stejnou přízeň, jakou jste věnovali Trendu.
 
Ostatně nevylučuji, že jednou za čtvrt roku využijeme titul Trend ke zveřejnění nejúspěšnějších článků z portálu Vaše věc.
 
Děkuji Vám všem!
 
Jiří Paroubek
jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

racek
Noblesní rozloučení.