Výzva blogerům a čtenářům portálu Vaše věc k investigativnímu odhalování korupčních kauz

15.11.2010 12:42
Pan Petr Vlk ve svém článku „Krucinál, jak to s tou Tatrou je doopravdy…?“ opravdu brilantní argumentací, s využitím informací z plně dostupných zdrojů, kreslí pozadí kauzy Tatra a smutné role, kterou v ní a v mnoha dalších armádních zakázkách hrají některé opory Nečasovy vládní administrativy: Barták, Vondra, Parkanová, Kalousek i Nečas sám. Z kola ven jsou již další protagonisté, pánové Topolánek s Kopřivou. Ale jejich role by neměla být zapomenuta.

Gigantické zlodějny na ministerstvu obrany, jsou jen špičkou ledovce. Jsou jen malou ukázkou toho, co pravicová vládní garnitura za kulisami od roku 2006 provádí. Připomenu ty, o kterých se prakticky vůbec nepíše: Rozklácení rozsáhlého majetku ministerstva vnitra za ministrování zlopověstného I. Langera.

A dnes připravované superzlodějny, při kterých i otrlým musí stydnout krev v žilách: opt outy v důchodovém pojištění, kterými se každoročně do správy soukromých penzijních fondů přelije 50 až 60 mld. korun; církevní restituce za desítky miliard; ekologický supertendr, na němž již vybraní zájemci chtějí vydělat desítky miliard; byty OKD za desítky milliard, připravované ministerstvem financí k definitivní privatizaci panem Bakalou atd.
 
Proti těmto kauzám je případ Opencard jen burský oříšek. Je zajímavé, že u všech těchto lumpáren se vyskytuje pouze a jen jediné jméno – M. Kalousek. Bez pomoci svého zázemí v lobbistech Háva – Kuzmiak by to ale nezvládl. On to zajistí na úrovni vlády a oni to ošetří třeba v českém tisku. A vlastně i jinde.
 
Zkuste začít dokumentovat známé kauzy (a možná i dosud zcela neznámé) tak investigativním způsobem, jak se to povedlo P. Vlkovi v jeho článku http://vasevec.cz/blog/krucinal-jak-to-s-tou-tatrou-je-doopravdy-dozvime-se-to-nekdy/
 
Stránky portálu Vaše věc jsou vám plně k dispozici.
 
P.S.: Rád bych, aby mi pan Vlk pomohl se zpracováním několika interpelací na premiéra a další členy vlády v kauze Tatra.
jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

alex
Pane Paroubku - u mne bodujete.
alex
Ano i k tomuhle mohou být blogy dobré. Tak budu držet palce, aby se ta interpelace co nejvíce argumentačně povedla, aby tu argumentaci nebylo možno jen tak pominout, jen tak spláchnout.